danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

pomyłka

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 pomyłka

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

i pewnie styropianku? 🤔🤔🤔🤔🤣 

jakie wy macie dobre serduszka 🤣

A tak na marginesie powiem, że wycieliła nam się krowa, ktorej cwiartkę zasuszałam polleną w poprz.laktacji, i co? i ma w niej mleko 🤣 co prawda tylko 2litry, ale jest, ciekaweeę 🤔

U mnie też wycielila się po pollenie i ćwiartka gorsza niż po rywanolu bo leci syf i jest twarda, chociaż krowie to nie przeszkadza bo nie reaguje jak się dotyka. Natomiast drugą ma po rywanolu jest pusta i chuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie te dwa strzyki są u jednej sztuki więc nie ma takiej opcji, ale dzisiaj rano 18 l dała, dlatego jeszcze żyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Jak nie reaguje na nią to ona zaraz sama zaschnie

Ja mam taką jedną krowe, chyba 3 laktacja na dwa cycki, ale mleka ma, zachodzi od pierwszego i ma same jałówki jak dotąd

Edytowano przez vodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
2 godziny temu, robert1226 napisał:

Nie o błąd chodzi bo błędy mam spisane na kartce, bardziej chodzi oproces mycia w np. którym programie jaki płyn pobiera itp.

Pierwsze to jest mycie wstępne. Potem dajesz kwas albo zasadę( co mycie zmieniasz). A na końcu płukanie. 

Ta narysowania wanienka z bąbelkami to zasada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Wy naprawdę doicie na dwie ćwiartki ponad 18 l na udój?

Edytowano przez Troker1979
dopiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, vodz napisał:

Jak nie reaguje na nią to ona zaraz sama zaschnie

Ja mam taką jedną krowe, chyba 3 laktacja na dwa cycki, ale mleka ma, zachodzi od pierwszego i ma same jałówki jak dotąd

Miałem kiedyś pierwiastke z dwoma cyckami dociagnela do drugiej laktacji. Od początku do końca codziennie 28 litrów. Ta nie będzie miała tyle szczęścia, 11 jałówek mam do krycia na juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Pierwsze to jest mycie wstępne. Potem dajesz kwas albo zasadę( co mycie zmieniasz). A na końcu płukanie. 

Ta narysowania wanienka z bąbelkami to zasada. 

Ja nic nie dodaje płyny pobiera sam.

Bardziej mi chodzi jak i co po kolei idzie w programie długim i co w krótkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, vodz napisał:

Jak nie reaguje na nią to ona zaraz sama zaschnie

Na pewno nie zaraz...bo zanim w ogóle zaschnie to bedzie z siebie wylewala pełno syfu w postaci tej ropy, wyrzucasz i odkazasz od kazdej sztuki do czysta i sypiesz wapnem? czy jak cos "wyleci" to sobie leży a krowa się w to kładzie? 🤔  Po drugie może się z tego zrobić gorszy stan zapalny i cały organizm może wpaść w toksemię (miałam tak u jednej w ćwiartce wydającej się nieczynną, gdzie leciało trochę ropy i byla nie dojona). Dlatego ja nie chcę ryzykować i odradzam jeśli jest mozliwość zasuszenia i wypalenia, ani to dużo nie kosztuje ani nie jest problemowe w wykonaniu. 

A na dwa strzyki mam nawet jedną krowę...cielną 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mam jedną krowę po korekcji. Okazało się że ma miejsca gdzie racica jest miękka. Pytanie czy są środki, aby tą racicę wzmacniać. 

Mam pierwszy taki przypadek,krowa celna. Obejrzałem wyniki mleka tłuszcz był w porządku oprócz lipca gdzie spadł na 3,6. 

Może macie artykuł albo pismo odnoście miękkiej racicy. Bo nic na ten temat nie mogę poszukać. 

Dziwna sprawa bo witaminy od 2 lat nie zmieniałem i nigdy czegoś takiego nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, leszek1000 napisał:

Mam jedną krowę po korekcji. Okazało się że ma miejsca gdzie racica jest miękka. Pytanie czy są środki, aby tą racicę ...

po korekcji jest miękka? może za bardzo ściął róg po prostu....siarczan utwardza róg racicowy, więc kąpiele w 5%roztworze siarczanu, albo smarowanie maścią z siarczanem i opatrunek, do tego miękkie podłoże do stania jesli widać, że obciązanie sprawia ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Gdzie można to kupić u weterynarza dostanę. Tak kuleje, na polu lepiej chodzi. 

Za mocno raczej nie zrobił, bo chwilę po szlifowaniu zauważył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
leszek1000 napisał:

Mam jedną krowę po korekcji. Okazało się że ma miejsca gdzie racica jest miękka. Pytanie czy są środki, aby tą racicę wzmacniać. 

Mam pierwszy taki przypadek,krowa celna. Obejrzałem wyniki mleka tłuszcz był w porządku oprócz lipca gdzie spadł na 3,6. 

Może macie artykuł albo pismo odnoście miękkiej racicy. Bo nic na ten temat nie mogę poszukać. 

Dziwna sprawa bo witaminy od 2 lat nie zmieniałem i nigdy czegoś takiego nie było. 

Nie jest to noga od strony poidla ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
36 minut temu, Paulina1985 napisał:

po korekcji jest miękka? może za bardzo ściął róg po prostu....siarczan utwardza róg racicowy, więc kąpiele w 5%roztworze siarczanu, albo smarowanie maścią z siarczanem i opatrunek, do tego miękkie podłoże do stania jesli widać, że obciązanie sprawia ból.

Nikt nie słucha tego co podpowiadam 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jedna noga, ale chyba druga była tylna muszę sprawdzić jak będzie leżeć. 

radek słucham spokojnie. Po niedzieli kupie nowe poidło. Druga kwestia jest tak że od czerwca są na łące. Więc krowa cały czas nie stała w wilgotnej powierzchni. 

Kwestia gdzie mogę ten roztwór dostać, najlepiej w proszku to zrobię opatrunek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, leszek1000 napisał:

Gdzie można to kupić u weterynarza dostanę. Tak kuleje, na polu lepiej chodzi. 

Za mocno raczej nie zrobił, bo chwilę po szlifowaniu zauważył. 

 

Screenshot_20201017-095134_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20201017-095319_Samsung Internet.jpg

Ten utwardza róg racicowy. Mozesz poczytac. 

Jeśli to jest racica zewnetrzna lub wewnetrzna jednej z nog to mozna też podkleić bloczek na zdrową częśc racicy zeby odciążyć miekką.

Screenshot_20201017-095605_Samsung Internet.jpg

18 minut temu, radekz200 napisał:

Nikt nie słucha tego co podpowiadam 😕

???? nie rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Część, mam pierwiastkę która nie miała rui więc zdecydowałem się podać jej hormon, po którym była badana przez lekarza i twierdził że nie ma ruji. Po 10 dniach ponownie podałem jej hormon i lekarz stwierdził że ma ruję, więc została pokryta. Dziś mija 13 dni i widzę że ma powtórną ruję. To normalne że hormonie powtórka jest już w 13 dniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, dominik1703 napisał:

Część, mam pierwiastkę która nie miała rui więc zdecydowałem się podać jej hormon, po którym była badana przez lekarza i twierdził że nie ma ruji. Po 10 dniach ponownie podałem jej hormon i lekarz stwierdził że ma ruję, więc została pokryta. Dziś mija 13 dni i widzę że ma powtórną ruję. To normalne że hormonie powtórka jest już w 13 dniu?

Po hormomach są takie zawirowania z rujami. Nie masz się co martwić 😀 u Mnie jedna krowa to nawet po 10 dniach miala  ruja.  

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj