danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12196

pewnie swojak 😁


Kryroj napisał:

11 godzin temu, MichalForterra1993 napisał:

jakos czerwone bardziej urokiwe sa haha

Dokładnie ;)

120351265_342566396981541_4693120637317149372_n.jpg

oj z tego to ja mleka nie widzę a tu jest pies pogrzebany 😉😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, radekz200 napisał:

Co tam krowa pije za drinka? 😛 

pije tajemnicę sukcesu 🤐 🤣 o ktorej juz wszędzie pisałam 🤣 taka to tajemnica 😂

17 minut temu, slawek74 napisał:

pewnie swojak 😁

 

Nieee, ale dostałam takie coś ostatnio z podlasia 🤣 

 

20201016_102026.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
14 godzin temu, Paulina1985 napisał:

a co fajnego w tym jest takiego opasa kupić? 🤔 że cielak w srodku to jeszcze nic nie znaczy, moze była pokryta "dźerzejem" jak to jakiś gość ostatnio na FB napisał 😂 chcialbys wtedy taką "krowę"? ;) Po takim tuczniku też w sumie nie wiadomo czego się spodziewać (tez.mleko), bo tylko na mięcho to jakoś szkoda jałowki zdrowej trzymać.

A to, ze jak napisalem wyzej suma sumarum ma sie jalowke za darmo, a koszty zakupu czy wyhodowania dobrej HF sama znasz, wiec troche trzeba nadoic od tej zeby sie to zwrocila, a ta odrazu zarabia. To oczywiscie nie jest plan na gospodartwo mleczne, tylko alternatywa dla kogos co troche bydlem handluje, troche mlecznych, troche opasow itd. 

Dlaczego odrazu mialaby byc pokryta Jerseyem? A moze Limousine albo simentalem (chociaz sim raczej jalowki nie kryja), wtedy cielak ledwo z tylka wyjdzie i w normalnych czasach juz z 1200 kosztowal.

A co do tucznika, to ja nie mowie o jakiejs super zapasionej, tylko po prostu nie typowy gen HF, duzy kaliber. Mam dwie podobne co na zdjeciu, jedna babcia juz w szczycie daje 35 litrow, spokojna, bezobslugowa, mala somatyka, brak problemow z rozrodem, druga identyczna jak na zdjeciu dopiero druga laktacja, dala maks 32 litry, ale u mnie wydajnosc nie jest ogromna, HFy mi wcale duzo wiecej nie daja, wiec dla kazdego co innego.

Malo bydla kupuje, ale ta czerwona akurat byla kupiona bardzo okazyjnie, bo za 2900 PLN w 6-miesiacu ciazy, dala pieknego cielaka powiedzmy 800-1000zl i do tego odrazu na nia dostalem doplate dla krow, takze policz ile ta sztuka faktycznie kosztowala, a nadal jest te 3-3.5k + warta w dobrej kondycji na mieso, chociaz na mieso sie na zapowiada, bo zaciela sie duzo lepiej od moich HF i patrzac na te "babcie" to raczej dlugowieczne krowy.

 

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W życiu nie kupilbym pierwiastki. Po pierwsze to cielak w plecy po drugie jeżeli ktoś sprzedaje to już ja sprawdził i często ma jakas wade. Widzę to u znajomych. Nie wiadomo jak była przygotowana do porodu, czyli nie wiadomo jak będzie z rozrodem.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@asus921 ja się ze wszystkim zgadzam, kazdy robi to co chce oby na plus wyjść i nie sprowadzać.sobie klopotów na glowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

W okolicy gość sprzedaje masę wycielonych jałówek, nie dlatego, że mają wady, po prostu stado zdrowie, nie potrzebuje tylu na remont, a zwykle ponad 6 koła za pierwiastkę bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zalezy czy ktos ma duze stado i sprzedaje systematycznie. Co innego jak jedną czy dwie co jakis czas ktoś ma do opchnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no ale tą jedna czy dwie nie sprzedasz jak dobrze sie zapowiada pierwiastka...tym bardziej jak stado małe. Czy sprzedasz pierwiastkę dającą po 40litrów, bo nie masz miejsca? 🤔

Bo ja bym dechami dobudowała scianę i daszek zeby taka sztuke zostawić 🤣

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

A czemu nie? za pierwastkę weźmie sześć a krowe gdyby wybrakował zakładając taką produkcyjną to tylko trzy bo będzie chuda a jak ma zadbane młodzież to za tą krowę będzie jałówka w odpowiednim momencie z paszą u niektórych jest różnie a obory tymi dechami jak to powiedziałaś przystawiać wiecznie nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤔🤔🤔🤔  no chiba z palet tez bym coś zbudowała i folii 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i pewnie styropianku? 🤔🤔🤔🤔🤣 

jakie wy macie dobre serduszka 🤣

A tak na marginesie powiem, że wycieliła nam się krowa, ktorej cwiartkę zasuszałam polleną w poprz.laktacji, i co? i ma w niej mleko 🤣 co prawda tylko 2litry, ale jest, ciekaweeę 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, dabrowskit napisał:

sprzeda coś dobrego klient wróci

Ja mam takie szczęście, że najlepsze w złe ręce trafiają i kretyni marnują potencjał. 

O małych mówią, że niebywałe żarłoczne🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no wlasnie chcialam zapytac co jak w zle rece zwierzak trafi...a pretensje do sprzedającego będą 😑 My aprzedajemy znajomemu gospodarzowi i nigdy nie narzekal, co jakis czas dzwoni czy mamy coś dla niego 😆 Czasem nawet widzę nasze dziewczyny jak się pasą u niego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1591
8 godzin temu, leszek1000 napisał:

ja chyba mam 

Jaki masz błąd ? 

Nie o błąd chodzi bo błędy mam spisane na kartce, bardziej chodzi oproces mycia w np. którym programie jaki płyn pobiera itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

 

O małych mówią, że niebywałe żarłoczne🥰

toz to nieekonomiczne  !!!!! po co oni tak dużo jedzą ? 😵😵😵😵😵😵😵

 

😆😆😆😆😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

Po ile panowie Teraz cenicie wysłodki suche melasowane ? może ktoś chętny 2 tony tegoroczne lubelskie . w tamtym roku poszło za 1 zł kg bez problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj