danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kr9292    950

Normalne to nie jest ale się zdarza. Na takie małpy polecam wkładki. U mnie przed jakimikolwiek hormonami bada wet co jej podać i jaki schemat synchronizacji zastosować.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, kr9292 napisał:

Normalne to nie jest ale się zdarza. Na takie małpy polecam wkładki. U mnie przed jakimikolwiek hormonami bada wet co jej podać i jaki schemat synchronizacji zastosować

Być może zastosujemy wkładkę bo mam po 1 sztuce. Mam do ciebie pytanie, mógłbyś podać przykładowy schemat synchronizacji ruji? Jak u ciebie że skutecznością po wkładkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Po wkładkach ok. Ostatnio zalapuja zaraz po wyjęciu. kiedyś bywali różnie, ale pomagają unormować cykl.

Schematów jest w opór. Ja najczęściej stosuje short synch jeżeli jest ciałko żółte czyli bioestrovet za dobę ponownie, na drugą dobę ovarelin i po 16-22h krycie.

Ovsynch: ovarelin i po 7dniach to samo co wyżej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Paulina a wiec wczoraj wycielila mi się krowa sama, cielak wypił siare ale dzisiaj już nie chciał pic i zauważyłem że ma napuszony brzuch? Od czego mogło opuszyć takiego małego cielaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z czego napojony był cielak? z.butelki? wiadra ze smoczkiem? ile.wypił na pierwszy odpoj? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wzdęcie mogło być jesli siara dostała się do żwacza, czyli mógł być źle napojony (rynienka przełykowa była niedomknięta i wlewało się do żwacza zamiast trawieńca). 

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie. Butelka jest Ok, ale jeśli smoczek jest za miękki albo ma wielka dziurę to cielak nie nadąża chociażby pić i łykać, wtedy czy to wiadro czy butla nie ma znaczenia, mleko pojdzie do żwacza i tam skwaśnieje, może być zgazowany zwacz i przesra się chwilę :) Przede wszystkim dobry smoczek  i dobre ulozenie szyi (wysoko butla, wiadro - ale.to powinienes znać). 

Cielak przeżyje, jak masz daj mu przeciwbolowego coś. Ewentualnie pyralginę w tabletkach. Teraz go boli i  z bolu nie pije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Trzeci tydzień walczę z zaciśniętym strzykiem, mleko w ćwiartce czyste, ale bez kaniuli aparat nie wydusi z niej mleka. Próbowałem zostawiać zwykłą między dojeniami, podlewać antybiotykiem przez kaniulę, używać tych włochatych i nic. Jakieś jeszcze macie sposoby? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@lusjan włoż krótką kaniulę plastikową z czerwoną zatyczką NA STAŁE, nie podlaczaj aparatu na tę cwiartkę. W czasie doju tylko otwieraj kaniulę zeby spuścić mleko. W razie zapalenia dać antybiotyk przez kaniulę nie wyjmując jej i leki przeciwzapalne dla zmniejszenia obrzęku (jesli jest). Ja tak wyleczyłam dwa kanaly strzykowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Smoka napisał:

Słyszeliście coś o jakimś kursie inseminacji. Mazowieckie, podlackie? 

w konradzie pytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak, u mnie na pewno ponad tydzień, lepiej przedluzyc i miec pewnosc, ze wygojone. Jak za wcześnie kaniula wyjęta to bigosu można narobić,ważne zeby wszystko bylo czysto i zatyczkę tylko na czas doju wyjmować. Uciażliwe, ale cwiartkę warto ratować.

12 minut temu, Smoka napisał:

Słyszeliście coś o jakimś kursie inseminacji. Mazowieckie, podlackie? 

Holenderska Genetyka się na facebooku ostatnio reklamowała z kursami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa kilka dni temu rozwaliła sobie tak strzyk że czubek ledwo wisi mleko zamiast wychodzić kanałem leci bokiem wsadziłem jej kaniule ale niewiem czy nie skończy się na zasuszeniu ćwiartki miał ktoś z was taki przypadek i jak sobie poradziliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałam zerwaną skórę ze strzyka kilka razy, paskudztwo. Nie.doilam, nie ruszałam, pryskałam antybiotykiem. Cwiartka albo do wywału, albo po wszystkim skora sie zregeneruje. Wcale bym sie w tym nie babrała, bo na pewno krowę boli, szkoda Twoich nerwów i jej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli najlepiej dać ćwiartce spokój i zasuszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak. Jeśli przez brak doju wda się zapalenie to leczyć ogólnie a nie dowymieniowo. Przepali mleko i cwiartka niech czeka na kolejną laktację. Można tez po zagojeniu rany i utworzeniu strupa smarowac wazeliną dla zmiekczenia, a po odpadnięciu strupa byc moze.okaże.się, że cwiartka.czynna tylko zwieracza moze.nie być i przed dojem bedzie puszczala.mleko. Powodzenia. 

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Robicie u siebie badania wody której używacie przy krowach? Nie chodzi mi o to jak ktos ma studnie tylko normalnie z wodociągów. Podobno przepisy się zmieniły i wodociągową też rolnik musi sobie badać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Pierwsze słyszę. Zwykle wystarczył do dokumentów rachunek za wodę. Jeśli to prawda to kolejne naciaganie rolnika na kase bo wodociągi mają obowiązek badać wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

W zeszłym roku wyrabiałem atest na siebie i potrzebne było zaświadczenie o jakości wody z wodociągów. Kilka stron dokumentów. Za darmo i chyba nawet od ręki to dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drogie w ciul, a rownie dobre pewnie jest excellent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj