danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianzetor9540    2705

Co sądzicie o Biotimaxie z Trouw'a? Chyba dość mocna mieszanka? 

Drugie pytanie, Lidermix Bufor dla krowy 40+ zjadającej 8 kg treściwej starczy go 150 gram? Oprócz tego jeszcze 150 gram kwaśnego i 150 gram kredy. Żywienie bez wozy, w dwóch dawkach. Czy może za dużo tych dodatków?

Screenshot_2020-10-25-12-56-05-656_com.google.android.apps.docs.jpg

Screenshot_2020-10-25-12-56-15-318_com.google.android.apps.docs.jpg

IMG_20201023_133101.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121
15 minut temu, kkrzysiekk napisał:

Powodzenia ze sztukami w przyszłości jak u Cb gabbrocol to profilaktyka po porodzie 👍

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ja wole korzystać z rad lekarza który ma pod opieka kilka tysięcy sztuk bydła jak uczyć się na błędach.

Myślę ze rady w stylu odstaw mleko na 3 dni nie wyleczy zwierząt z bakterii czy wirusów.  Wszyscy maja prawo  robić jak uważają.  Do mnie nie zawitał bacutil po cielaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316
37 minut temu, kkrzysiekk napisał:

Powodzenia ze sztukami w przyszłości jak u Cb gabbrocol to profilaktyka po porodzie 👍

A co ma się z nimi takiego dziać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, NieMadry napisał:

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie ja wole korzystać z rad lekarza który ma pod opieka kilka tysięcy sztuk bydła jak uczyć się na błędach.

Myślę ze rady w stylu odstaw mleko na 3 dni nie wyleczy zwierząt z bakterii czy wirusów.  Wszyscy maja prawo  robić jak uważają.  Do mnie nie zawitał bacutil po cielaki.

To dobrze że nie przyjeżdża. 

Krowy też masz tak żywotne? 

Nie jest to z mojej strony uszczypliwość czy taż złośliwość. 

Co do biegunki to jak jest temperatura, albo nie przechodzi to dzwonie po weta. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MajsterBud    3
58 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Co sądzicie o Biotimaxie z Trouw'a? Chyba dość mocna mieszanka? 

Drugie pytanie, Lidermix Bufor dla krowy 40+ zjadającej 8 kg treściwej starczy go 150 gram? Oprócz tego jeszcze 150 gram kwaśnego i 150 gram kredy. Żywienie bez wozy, w dwóch dawkach. Czy może za dużo tych dodatków?

Screenshot_2020-10-25-12-56-05-656_com.google.android.apps.docs.jpg

Screenshot_2020-10-25-12-56-15-318_com.google.android.apps.docs.jpg

IMG_20201023_133101.jpg

Po licznych badaniach krwi, problemach z żelazem w wodzie powstały poniższe witaminy na wysokiej zawartości chelatów w tym selenometioniny

 

IMG_20201024_144145.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NieMadry    121

Nie ja trzymam Mięsne  LM wiec to zapewne insza inszość.   

Napisze o tej biegunce zaczęło się od jedne sztuki później zaczęły chorować nowe  sztuki dopiero co po wycieleniu (wycielenia ustawione wiec w pierwszym miesiącu około 20 wycieleń) Leczyliśmy antybiotykami bo tez myśleliśmy ze żywienie był problemem a to zeszliśmy z kiszonki a to ze skróty jak zostało siano na końcu słoma zamiast polepszać się zaczynały chorować nowe sztuki jak przyjechał lekarz i zrobił badanie to powiedział tak ciszcie sie bo połowy tych cielaków nie powinno być. Wyleczyliśmy chore, cielne zaszczepiliśmy a nowo narodzonym podawaliśmy gabrocol problemu ustał. 

 

A co do do żywotności większego problemu raczej nie ma z tym że mieliśmy problem z wypadającymi macicami.  Frycowe zapłaciliśmy teraz mamy wycielacz plus szelki dla krów i już sami mamy jakieś doświadczenie wiec jest o wiele lepiej. No i pozbyliśmy się nawyków hodowców krów czyli jak najlepiej karmić przy mięsnych to działa w druga stronę przeszkadza zamiast pomagać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316
1 godzinę temu, kkrzysiekk napisał:

Aminoglikozyd, antybiotyk nie będę są rozpisywał, można poczytac jak ktoś chce kontynuować takie profilaktyki 

No to się rozpisz jakieś konkrety , co się będzie działo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514
3 godziny temu, norbert098 napisał:

Ja miałem też przerabiać obore ale na stanowiska bo poprostu taniej , teraz z tym ch***em Pisowskim trzeba myśleć o wolnostanowiskowej

 

Gdzie jest napisane, że zwierzęta hodowlane nie będą mogły być na uwięzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Dodi napisał:

3 godziny temu, norbert098 napisał:

Ja miałem też przerabiać obore ale na stanowiska bo poprostu taniej , teraz z tym ch***em Pisowskim trzeba myśleć o wolnostanowiskowej

 

Gdzie jest napisane, że zwierzęta hodowlane nie będą mogły być na uwięzi? 

W okolicy ciągle mówią że mowa ogólnie o zwierzętach czyli pewnie zaraz do wszystkich się przyczepia


W Danii już wprowadzaja takie coś podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, Dodi napisał:

Gdzie jest napisane, że zwierzęta hodowlane nie będą mogły być na uwięzi? 

Bo wprowadzenie ustawy jest najtrudniejsze, potem wystarczy poprawka,o ktorej ustanowieniu dowiemy się jak zakażą chowania na uwięzi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Dania to nie Polska. Niemcy przesunęły ten termin. Zwierząt gospodarskich/hodowlanych to nie dotyczy na chwilę obecną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    316

Na chwilę obecną,  a obory nie budujesz na rok czy dwa ja też jestem zdania,  że nie będzie można trzymać krów na uwięzi i co nową obore bić i przerabiać. Chore przepisy i państwo także lepiej dmuchać na  zimne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Supersebusiek napisał:

Na chwilę obecną,  a obory nie budujesz na rok czy dwa ja też jestem zdania,  że nie będzie można trzymać krów na uwięzi i co nową obore bić i przerabiać. Chore przepisy i państwo także lepiej dmuchać na  zimne. 

Otóż to i dlatego narazie się wstrzymuje z budową zobaczymy co dalej wymyśla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1109

Wcześniej czy później zakaz utrzymania bydła na uwięzi zostanie wprowadzony. I szczerze wolałbym szybciej ale dłuższy okres na dostosowanie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358
5 godzin temu, slawek74 napisał:

to istniejacy budynek?

Istniejący budynek to 22x11 hala ,zaszuszone ,pomieszczenie na zbiornik bylyby dobudowane narazie to tylko pomysł realizacja jeśli wypali to od wiosny 2022 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Dodi napisał:

Dania to nie Polska. Niemcy przesunęły ten termin. Zwierząt gospodarskich/hodowlanych to nie dotyczy na chwilę obecną.

Ale będzie dotyczyło. Nie rozuumiem dlatego osób ładujacych teraz pieniadze i kredyty w uwięziówki, a kredyty nie są na 5 lat tylko na 15...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dejmian90    159

Spotkał się ktoś z sytuacją  że geodeta twierdzi że miedze u kilku sąsiadów się nie zgadzają o kilka metrów mimo że kilka lat temu na pomiarach pod budowę drogi wszystko się zgadzało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Pod budowę drogi nie tyczą granic pola tylko szerokość drogi i słupki biją na miedzy poprostu przynajmniej tak u nas było jak powiatowke robili 

17 minut temu, kr9292 napisał:

@michalcium jaką hale planujesz zamontować? masz coś na oku?

Rybia ośoś2x4 obora będzie na 32 sztuki dojne więc myślę że dojenie będzie szło dość szybko 

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj