danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

MKrajes    133
7 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Jak akurat do kontroli ci nie wytypują to i kary raczej nie nałożą

Naszły mnie słuchy że agrocentrum przymierza się do dawania budek dla cielakow na zasadach jak silosy

Biofeed daje od kilku lat, Cargill też więc bardzo możliwe. Firmy cały czas szukają jak uwiązać do siebie rolników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
1 godzinę temu, gregor1284 napisał:

Zgłaszał ktoś z was konie do tego irz?

Ja zgłaszałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    150

Może ktoś chętny ? Byczek. Matka mieszaniec Hf, ojciec Brown Swiss. Warm-maz.

Jest jakiś temat do ogłoszeń bydła ?

IMG_20230310_121949877.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

kto z Was hodowców bydła mlecznego myślał już nad rezygnacja z dopłat? Teraz podstawa będzie dosyć niska. do tego ugorowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

W tym roku masz od tego odstępstwo. Jak i zmianowania. Nieświadomo czy to ugotowanie w ogóle będzie za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Rezygnacja z doplat nie zwalnia cie z przestrzegania ich wymogow😑 jestem ciekawy jak rozumieć to ich wymagania 3 upraw i zmianowanie. Niby przy powyżej 75% roślin pastewnych to nie będzie dotyczyło ale czy np qq na zielone będą liczyli jako pastewne? Mam same lucerny i qq. I bądź tu mądry. Ugorowanie juz w tym roku trzeba wpisać ale może być z działka że zbożem itd ale np zmianowanie i monokultura juz leczona wstecz.

Ten byczek to czysty hf ni w ząb ni ma nic z bs

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921
38 minut temu, Kierownik napisał:

kto z Was hodowców bydła mlecznego myślał już nad rezygnacja z dopłat? Teraz podstawa będzie dosyć niska. do tego ugorowanie.

Czemu chcesz rezygnować ? Jakiś idiota to wymyśla ale nie wiem czy można zrezygnować z dopłat i automatycznie wymogów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    150
ChiquitaB napisał:

Ten byczek to czysty hf ni w ząb ni ma nic z bs

Wiem właśnie, chciałem urozmaicenia i pokryłem bs a tu i tak wyszedł Hf 😁 Albo mnie wet w konia zrobił ? 🧐😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
krzychu121 napisał:

38 minut temu, Kierownik napisał:

kto z Was hodowców bydła mlecznego myślał już nad rezygnacja z dopłat? Teraz podstawa będzie dosyć niska. do tego ugorowanie.

Czemu chcesz rezygnować ? Jakiś idiota to wymyśla ale nie wiem czy można zrezygnować z dopłat i automatycznie wymogów 

z tego co wiem to kary za nieprzestrzeganie ichniejszych norm to ucinanie procentów z dopłat, a jak nie składam wniosku o dopłaty to nie ma kary.... czy źle rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3921

Nie mam pojęcia. W tej patologicznej unii wszystko jest na opak. A jeszcze nasi urzędnicy tacy skrupulatni w egzekwowaniu przepisów że może być różnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Pewnie ci w ch zrobil wet. Ogolnie na kontrol jak ci przyjedzie z weterynari na zlecenie armir to wet ci będą mandaty lądowali za uchybienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

weterynaria za niektóre może dać mandat ale ARiMR tylko %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Ostatnio wyskoczyły mi duże komórki somatyczne, macie dobry produkt na mykotosyny który nie wiąże witamin??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

 Juuuuuu ,dać ciepłej qq ,czy innej kiszonki ,to potem tematu  nie można opanować . Ostatnie wiatry przez dziurę napompowały mi pryzmę jak balon ,to musi być siła ,wszelkie opony na bok pozwalało . Tam będę miał ,,dobrze''😐 , Folię kupiłem jakąś skandynawską ,czarno białą ,z czymś tam co odstrasza gryzonie . Pewnie   horrory  im opowiada ,a te zapewne głuche i ją jeb.. 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354
3 godziny temu, Eliot napisał:

Ostatnio wyskoczyły mi duże komórki somatyczne, macie dobry produkt na mykotosyny który nie wiąże witamin??

Ale w całym stadzie czy jakieś pojedyncze sztuki Ci tak nabily? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
3 godziny temu, Eliot napisał:

Ostatnio wyskoczyły mi duże komórki somatyczne, macie dobry produkt na mykotosyny który nie wiąże witamin??

Mycokill z Agrocentrum, Mycosorb z Alltechu. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8061
26 minut temu, Paulina1985 napisał:

Mycokill z Agrocentrum, Mycosorb z Alltechu. 

Paulina a co powiesz o tym?🤔

Stosuje już 3 miechy i widzę że somatyka coraz mniejsza. 

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

EMy ? nie wiem, nigdy nie byłam przekonana. U nas spaprane kiszonki. 

Edytowano przez Paulina1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj