danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kat    113

X lat temu jak jeszcze młody byłem i rodzice gospodarzyli był moment że krowy dostawały tyle kukurydzy że mocznik spadł na 30 - 40. 23 szt Snopek sianokiszonki jadły trzy dni. Białka nie dostawały nic bo po co kupować jak swoje zboże jest i ze 2 kg go dostawały. Ciężko było coś zmienić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

37. Niby nie tak dużo. Ale  tamten czas się wydaje już dość odległy na szczęście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

Poszukuję zbiornika na mleko, ok 200-300 l, z agregatem pod zbiornikiem lub wiszącym.

Może ktoś coś wie, tak do stu paru kilometrów od Radomia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek_    5
1 godzinę temu, conny napisał:

Poszukuję zbiornika na mleko, ok 200-300 l, z agregatem pod zbiornikiem lub wiszącym.

Może ktoś coś wie, tak do stu paru kilometrów od Radomia. 

Mam ale 430 litrów alfa laval okolice Łowicza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
5 godzin temu, Luki99 napisał:

A ja bym ich wogóle nie dawał gdyby mi owsu starczyło na cały rok a tak to domieszuję i mam na cały rok pasze. Ale znów z otrębami lepiej jedzą niż sam owies. 😉🤔

Chłopie zamiast tych otrąb powinno być w większości pszenicy oraz  pszenżyta i na taką tonę ok 140kg soi oraz 140kg rzepaku aby mieć 18-19% 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Domiś10 napisał:

Chłopie zamiast tych otrąb powinno być w większości pszenicy oraz  pszenżyta i na taką tonę ok 140kg soi oraz 140kg rzepaku aby mieć 18-19% 

Ok sprubuję tak zrobić kupię zamiast otrębów pszenice pszenżyto, Soje i rzepakale aż się boję tych eksperymentów, niewiem czy więcej kosztów nie poniosę bo kupić te zboże, soję, rzepak. A jak jeszcze będzie kilka zapaleń od tego to antybiotyk trzeba dać i prawie tydzień wylewać mleko ale cusz muwią że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. 😵

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111
6 godzin temu, Jasiek_ napisał:

Mam ale 430 litrów alfa laval okolice Łowicza 

Myślę że max 300 i tak na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
44 minuty temu, Luki99 napisał:

Ok sprubuję tak zrobić kupię zamiast otrębów pszenice pszenżyto, Soje i rzepakale aż się boję tych eksperymentów, niewiem czy więcej kosztów nie poniosę bo kupić te zboże, soję, rzepak. A jak jeszcze będzie kilka zapaleń od tego to antybiotyk trzeba dać i prawie tydzień wylewać mleko ale cusz muwią że kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. 😵

Pod pysk dasz zależy od firmy bufor chociaż 150-200g  witamin choć 100-150g  drożdże zależy czy są w buforze jeżeli nie to 100g dziennie to będzie kosztować ok 2zl na szt dziennie czyli nie majątek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
39 minut temu, Domiś10 napisał:

Pod pysk dasz zależy od firmy bufor chociaż 150-200g  witamin choć 100-150g  drożdże zależy czy są w buforze jeżeli nie to 100g dziennie to będzie kosztować ok 2zl na szt dziennie czyli nie majątek 

Ok tak zrobię. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
10 minut temu, slawek74 napisał:

tylko nie zapomnij te zmiany wprowadzać bardzi powoli...

Myślę że powinien wiedzieć o tym prowadząc hodowle że każde drastyczne zmiany wprowadza się stopniowo przez 2 tygodnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na wieczorne rozdanie będzie już pasza całkowicie zmieniona. Otrębów już nie domieszam te co mam spase cielakami. Dla krów kupiłem pszenice i przenżyto od sąsiada. Soję i rzepak też kupiłem.     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Co żeśta z chłopem zrobili? Tera mleczarnię mlekiem zaleje 😝

A tak poważnie gdybym miał dobrą cenę za mleko i miał kupować zboże to wolałbym dobrej 20% poszukać gotowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
17 godzin temu, michal_19 napisał:

Jakie dippingi polecacie? Jak stosujecie to te na kwasie mlekowym czy jodowe a może na przemian? Kupiłem teraz zachwalany hm vir film plus i  naprawdę przeciętny jest ,spływa z strzyków.

Ja stosuję to i jest taka fajna powłoka na strzyku i zostaje do następnego doju 

Screenshot_2023-03-15-12-06-42-450_com.android.chrome.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

koledzy jak wy się zapatrujecie na 4% ugorowania przy hodowli bydła. bo przy 25ha już ha bez prawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Jedynie znaleźć jakieś zapiziestwo w dzierzawe na umowę gdzie i tak nic nie chce rosnąć i ugurowanie jak znalazl. Ciekawe czy będę mógł wliczyć działkę gdzie pryzmy mam a normalnie liczyły się do doplat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Poszukać jakiś teren gdzie nie jest grunt uprawiany i nie zgłaszany (na mapkach widać który nie jest zgłaszany tzn nie był dotychczas) i go zgłosić

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    238

koledzy. dotarła do mnie taka informacja że na uprawie można zaznaczyć ugur z uprawą i wtedy z tego obszaru niemożna ekoschematu


i chyba wtedy te 4% się spełni ale nie wiem tego dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

W tym roku jest odstępstwo, a za rok to lepiej potrącenie(niby 3% dopłat) niż trącić obszar na produkcję paszy😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    151

Panowie ile bierzecie za kilometr transportu ciągnikiem ? Ciągnik 75 KM z lawetą do bel. W jedną stronę 20 kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj