danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

michalcium    1368

Tu rozbieżność spora bo mam sporo wycielen w jednym okresie roku tak się ustawilobi juz parę lat się tak trzyma co do litrów 25-34 w zależności od okresu federacyjna 10200 za ostatni rok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
16 godzin temu, Luki99 napisał:

Kukurydzy 2 zwykłe taczki na 5 sztuk na dzień. Ale w tym roku waga jest mała bo sucha.Pobieranie jest dobre może sianokiszonka jest nieraz trochę zagrzana jak to z pryzmy. 

 Mieszkasz w podobnym obrębie co ja. Zadzwoń pod ten nr +48885962120 I zaproś do sb tego żywieniowca I Ci pomoże( chyba że nie jego teren to przekażę koledze). Bo to co Ty piszesz to się w głowie nie mieści... I jak sam widzisz masz duże  problemy na stadzie...

Dzis badanie moczu przy stosowaniu gorzkich soli przed porodem.  A mnie nawet przy tym nie było,  bo gnojowice wożę.

 

image000000.jpg

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
20 minut temu, Kvl napisał:

Dużo treściwej idzie na sztukę? 

Wszystkiego łącznie to tak w zależności od sztuki bo premia idzie indywidualnie to 5-8 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19726
26 minut temu, Primula94 napisał:

 Mieszkasz w podobnym obrębie co ja. Zadzwoń pod ten nr +48885962120 I zaproś do sb tego żywieniowca I Ci pomoże( chyba że nie jego teren to przekażę koledze). Bo to co Ty piszesz to się w głowie nie mieści... I jak sam widzisz masz duże  problemy na stadzie...

Dzis badanie moczu przy stosowaniu gorzkich soli przed porodem.  A mnie nawet przy tym nie było,  bo gnojowice wożę.

 

image000000.jpg

Z jakiej firmy ten żywieniowiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
michalcium napisał:

Tu rozbieżność spora bo mam sporo wycielen w jednym okresie roku tak się ustawilobi juz parę lat się tak trzyma co do litrów 25-34 w zależności od okresu federacyjna 10200 za ostatni rok 

to nie źle 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Koszty do żywienia z trawą podobne a pracy mniej chociaż w tym roku sieje spory areał gorzowskiej dojdą wysłodki mokre także myślę że wtedy kukurydza słoma gorzowska plus wysłodki mokre wyjdzie super tmr i jeszcze wyniki da się podciągnąć w górę. Pierwsze słowa żywieniowca jak usłyszał jak chce żywić to pokrecil głową i stwierdził "zdechno ci te krowy" 😂 wszystko ma swoje plusy i minusy przy tej formie żywienia trzeba uważać żeby nie zatuczyć sztuk przy premi z reki nawet spoko to wychodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Obecnie idzie bardzo okrojna dawka tmr plus słoma dorzucam bialka tylko 

Ogólnie najlepiej było by jalowki i zasuszone żywić oddzielnym tmr trawa plus słoma np ale za malo sztuk żeby się oplacalo mieszać oddzielnie  trzeba zwiększyć stado🙈🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

 Mieszkasz w podobnym obrębie co ja. Zadzwoń pod ten nr +48885962120 I zaproś do sb tego żywieniowca I Ci pomoże( chyba że nie jego teren to przekażę koledze). Bo to co Ty piszesz to się w głowie nie mieści... I jak sam widzisz masz duże  problemy na stadzie...

 

 

 

Ok zadzwonię bo nie poradzę już tym krowom. Nie chcą się zacielać a byki to rzadko który chce skakać nie mam skąd kupić a w okolicy nikt nie ma byka który skacze. Mleko w ciągu miesiąca spadło o  90l pewnie dlatego że większość.  wymleczonych. Może ten żywieniowiec mi coś poradzi bo ja za bardzo się nie znam. 🤔😥😰

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3922

Idzie zrobić korektę w irz? Gość mnie wprowadził w błąd i mamy inne daty. Czy zostaje wizyta w arimr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ostatnio żywieniowiec mówił, żeby uważać na te oferty śrut z Ukrainy, przykładowo ktoś kupił rzekomo śrutę sojową, a po zbadaniu 13% oleju. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendt308lsa    425

Mam pytanie, nie w temacie. Chcę kupić lucernę do siewu, zamawiacie na internecie z jakiś stron internetowych, czy kupujecie u lokalnych sprzedawców? Jak z internetu to skąd, gdzie najlepiej i najtaniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

U Mnie akurat firma co pasze biorę barenbrugiem handluje więc temat z glowy.

Ten tmr to wygląda trochę jak sloma za krótko mieszaną bo dluga a reszta za mocno rozdrobniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Jakie dippingi polecacie? Jak stosujecie to te na kwasie mlekowym czy jodowe a może na przemian? Kupiłem teraz zachwalany hm vir film plus i  naprawdę przeciętny jest ,spływa z strzyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ECOLAB IO-Shield  albo coś podobnego. Tworzy się taki czop, u niektórych nawet do kolejnego doju się utrzymuje. 

Ja stosuje zamienić, ale tego też kupuje co jakiś czas. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domiś10    32
5 godzin temu, Luki99 napisał:

Ok zadzwonię bo nie poradzę już tym krowom. Nie chcą się zacielać a byki to rzadko który chce skakać nie mam skąd kupić a w okolicy nikt nie ma byka który skacze. Mleko w ciągu miesiąca spadło o  90l pewnie dlatego że większość.  wymleczonych. Może ten żywieniowiec mi coś poradzi bo ja za bardzo się nie znam. 🤔😥😰

Ja bym otrąb więcej wrzucił do paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
3 godziny temu, Fendt308lsa napisał:

Mam pytanie, nie w temacie. Chcę kupić lucernę do siewu, zamawiacie na internecie z jakiś stron internetowych, czy kupujecie u lokalnych sprzedawców? Jak z internetu to skąd, gdzie najlepiej i najtaniej?

Ja zamawiam barenbruga gdzieś w Polsce bo nie ma blisko mnie dystrybutora. Ceny chyba zbliżone wszędzie.  Podzwoń do przedstawicieli producentów to Ci dadzą namiary na dystrybutorów i sobie porównasz ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

U Mnie akurat firma co pasze biorę barenbrugiem handluje więc temat z glowy.

Ten tmr to wygląda trochę jak sloma za krótko mieszaną bo dluga a reszta za mocno rozdrobniona.

No będę kombinował z długą sieczka w tym sezonie wtedy będę docinał bardziej słomę i pasza będzie bardziej jednolita bo niechce przesadzić że zbyt drobnym tmr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Domiś10 napisał:

Ja bym otrąb więcej wrzucił do paszy

A ja bym ich wogóle nie dawał gdyby mi owsu starczyło na cały rok a tak to domieszuję i mam na cały rok pasze. Ale znów z otrębami lepiej jedzą niż sam owies. 😉🤔

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj