danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robert1226    1592
15 minut temu, kampl napisał:

Kto ich wszystkich uczył matematyki? Mają duże budynki. Mnóstwo ludzi jedzie na gotowych mieszankach. A ci nie dość że chca dopłacić do interesu to jeszcze się narobić i wyeksploatować swoj sprzet

Ten co o nim pisze nie ma własnego sprzętu wszystko wynajem firma usługowa mu robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Z dzierżawą z kowru to jest tak , że wygrywasz przetarg potem dobry radca prawny , pismo o zmniejszenie czynszu lub całkowite umorzenie go i po temacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Jak zwykle w tym kraju tylko kombinacje i kruczki prawne. 

 

No ale co się dziwić, przykład idzie z góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, Supersebusiek napisał:

Z dzierżawą z kowru to jest tak , że wygrywasz przetarg potem dobry radca prawny , pismo o zmniejszenie czynszu lub całkowite umorzenie go i po temacie .

No nie wiem czy tak jest bo gościu który przetarg wygrał proponował po 20 tys by odstąpić od przetargu, gdyby tak było jak piszesz to po co by mam kasę proponował jak i tak ma za to nie płacić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
20 godzin temu, kampl napisał:

Nie podoba mi się opcja sprzedaży. Bardzo dobra krowa, i młoda. Może jakimś cudem jest cielna. Jutro sprawdzę i będę się zastanawiał co dalej. 

I jak badales ta krowę bo słyszałem o przypadkach że niby ruja, śluz skaczą po niej a cielną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    151
arosaw100 napisał:

2 minuty temu, krzychu121 napisał:

Na twoim miejscu poszedłbym do tego gościa i zaproponował swoje hektary za tą kasę. Tylko niech płaci z góry za rok. Szkoda ze u mnie nie ma takich gości co tyle dają 

Też o tym myślę  tym bardziej  że  poważnie  choruje 

A co Ci dolega jeśli można wiedzieć ? Ty chyba nie stary chłop jesteś 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
1 godzinę temu, Soltys85 napisał:

I jak badales ta krowę bo słyszałem o przypadkach że niby ruja, śluz skaczą po niej a cielną.

Oczywiście że niecielna ... Miałem podejrzenia że porzuciła jak chodził mi po stadzie paciorkowiec. wcale nie wygladal na cielna, nie wiem. Z rutyny chyba zasuszylem. Wydoilem, 3l było, czy ruszy? nie wierzę.

Ale te przypadki co piszesz to bardziej w połowie ciąży. Nie na koniec. A tak się zsynchronizowany że stanowisko obok też miała ruję w tym samym czasie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

krowa cielna może mieć objawy rui... 🙋‍♂️ badać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
2 godziny temu, robert1226 napisał:

No nie wiem czy tak jest bo gościu który przetarg wygrał proponował po 20 tys by odstąpić od przetargu, gdyby tak było jak piszesz to po co by mam kasę proponował jak i tak ma za to nie płacić. 

To jak wyjaśnić , że ktoś dał 5700 za ha i uprawia tam pszenice i rzepak , trzeba być idiotą , do tego na dzień dobry trzeba dopłacić do ha 4 tysiące aby na zero wyjść albo z minimalnym zyskiem ,a tak poza to po cholerę on wam tą kasę proponował mógł zrezygnować i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Też go nie rozumiem, ale jak to on powiedział że i tak wygra .

On te ziemię ma już kilka lat i w tamtym roku z prawie 10 ha miał ok 30 ton kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
2 godziny temu, PolandOnion napisał:

A co Ci dolega jeśli można wiedzieć ? Ty chyba nie stary chłop jesteś 😉

Już 50 na karku i choruje na R.Z.S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

już obserwuję wojnę w komentarzach na facebooku , ludzie popierający rolników vs ludzie nie popierający rolników. 

coraz więcej kłótni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3889
50 minut temu, robert1226 napisał:

Też go nie rozumiem, ale jak to on powiedział że i tak wygra .

On te ziemię ma już kilka lat i w tamtym roku z prawie 10 ha miał ok 30 ton kukurydzy. 

Znajomy miał podobnie tylko jakoś przy piwue się wygadał, że kolega ze studiów jest dyrektorem kowru w województwie i mu czynsz co roku umarza. Ale nie wydaje mi się żeby to czesto się zdarzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7226
8 godzin temu, arosaw100 napisał:

Czy Tobie  zawsze trzeba tłumaczyć  wszystko wprost

On bezbłędny 🤭


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101
10 godzin temu, arosaw100 napisał:

Już 50 na karku i choruje na R.Z.S

Średnio osoby chore żyją 10 lat krócej. No super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Nie nie. 10 lat krócej. Jak miałeś pisane 70 czy 80 to odliczasz 10. Chyba że liczą tablice życia i z średniej krajowej odejmujemy 10

Dzisiaj dopisało mi szczęście głupiego, miałem podejrzana krowę że niecielna. No i wczoraj potwierdzone. To mówię od jutra pilnuje bo wszystko niby ok jest. No i dzisiaj pierwszy raz do niej zachodze. Jest, goni się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arosaw100    85
Napisano (edytowany)

To nie jest tak średnio 10 lat lekarze liczą od wykrycia tej choroby są przypadki że potrafią żyć  15 kat od wystopjenia objawów i też widziałem że wiele osób dozywaĺo 5 lat od wystąpienia pierwszych objawów i tak samo mi tłumaczył  mun lekarz rełmatolog wszystko zależy od organizmu osoby chorego  .  Już byłem u kilku lekarzy w tym jedna profesorka rełmatolog i podobna gatka

Edytowano przez arosaw100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    101

Tak. Jeden pożyje dłużej inny nie. Średnia wyjdzie 10. Tak czy owak szkoda i ciebie i innych ludzi. Bo ciągle słychać tylko o tych chorobach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitekk    61

Jaki koszt na dzisiaj Bovela na 1 szt?


"Każdy istniejący porządek ma to do siebie, że trzeba go bez przerwy robić."

@Pitekk All right reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6902
Sean_Layton napisał:

już obserwuję wojnę w komentarzach na facebooku , ludzie popierający rolników vs ludzie nie popierający rolników. 

coraz więcej kłótni.

Wcale się nie dziwię, skoro rząd rudego obrócił sytuację o obiecanie dopłat, a od początku było mówione, że do urwy nędzy nie chcemy żadnej jałmużny, tylko blokadę granicy i wyrzucenie zielonego ładu

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3925

Jak ktoś głosował na rudzika i resztę bo myślał że coś się w tym kraju zmieni to jest jeszcze głupszy od tego co głosował na PiS. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Nie rozumiem po co zbożowcy sieją zboża z nadzieją że cena będzie nieco wyższa.. zbankrutują takim działaniem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj