Polecane posty

To się nazywa szczepionka gronkowcowa skierowana typowo na gronkowce. Nie kupisz jej w gabinecie bo robi ją w Puławach pani profesor Matras i jest dostępna tylko u niej. Bardzo mądra kobieta i ma ogromne doświadczenie jako mikrobiolog. Na zamówienie zrobi też autoszczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny1234    0
Witam, mam pytanie, a mianowicie mam strasznie duży mocznik w mleku (400) i słabe białko (2.92) wiem tyle że to spowodowane jest niedoborem Energi, krowy chodzą na pastwisku po zejściu z niego dostają sianokieszonkę, dwa razy dziennie śrutę z własnych zbóż i do tego soje i rzepak i moje pytanie brzmi tak co polecacie na uzupełnienie Energi? czytałem dużo i sprawdzałem ale potrzebuje kogoś porady, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

KIszonka z kukurydzy, wysłodki,ziarno z kukurydzy,melasa. Zmiejsz białka najlepiej śruty rzepakowej nie masz zapaleń ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
ile dostają śróty sojowej rzepakowej i ze zbóż na sztukę? Przedewszystkim dodaj qq może być mielone ziarno lub kiszonka qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny1234    0

leszek1000 napisał:

KIszonka z kukurydzy, wysłodki,ziarno z kukurydzy,melasa. Zmiejsz białka najlepiej śruty rzepakowej nie masz zapaleń ? 

Odziwo komórek somatycznych mam nie dużo


slawek74 napisał:

ile dostają śróty sojowej rzepakowej i ze zbóż na sztukę? Przedewszystkim dodaj qq może być mielone ziarno lub kiszonka qq

Sojowa +/- 0,9 kg, rzepakowa +/- 0,7 kg, ze zbóż (owies, pszenica, pszenżyto) +/- 2,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

tak jak koledzy wyzej popieram , pastwisko a w oborze wysłodki najlepiej melasowane 2 kg +ziarno zbóż 2,5 + 0,5 ziarna kuku suszone + odrobina rzepaku ale to koledzy pomogą ile, myśle że 1 kg to maks z soją, natomiast sianokiszonka do woli, także oszczędz rzepak i soję która przyda się gdy zostaną krówki na dłuzej w oborze a daj wysłodki gdy są na łące. Tam jest zdrowe białko(trawa), ja tak uważam to samo zdrowie

przy 280 moczniku miałem 500 somatyki także dobre krowy masz skoro w normie

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Johny1234    0

marcinffff napisał:

tak jak koledzy wyzej popieram , pastwisko a w oborze wysłodki najlepiej melasowane 2 kg +ziarno zbóż 2,5 + 0,5 ziarna kuku suszone + odrobina rzepaku ale to koledzy pomogą ile, myśle że 1 kg to maks z soją, natomiast sianokiszonka do woli, także oszczędz rzepak i soję która przyda się gdy zostaną krówki na dłuzej w oborze a daj wysłodki gdy są na łące. Tam jest zdrowe białko(trawa), ja tak uważam to samo zdrowie

przy 280 moczniku miałem 500 somatyki także dobre krowy masz skoro w normie

Kolego wyslodki rozmoczone czy na sucho? Apropo somatycznych to mam 230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

rozmoczone stosowałem, wraz z młótem browarnianym w wannie wymieszałem i wodą "poświeciłęm" .Ale suche też można,ja obecnie do paszowozu suche wsypuję ale wodę dodaję i te granulki kruszeją, polecam toffi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chucknorris   
Gość chucknorris

.

Edytowano przez chucknorris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

przerabiałem to . Jak niema genetyki mlecznosci w genach to cud słud  niepomoze ale jak masz to warto zaczac dawac jakies białko np. srute rzepakowa  itym jak sie beda cieliły  ich prowadzic dobrze . umie jedne powycieleniu dawały 30 litrow aniektore 15 na dzien  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Się nie zgodzę, bo ja jak zaczynałam, genetyki też nie miałam i dobrym żywieniem odkryłam skarby wśród swoich krów. Wg Lacha dobrze karmiony HF o przeciętnej genetyce da 10 tys. Tylko warunkiem jest paszowóz i jednolita(te same składniki) pasza przez cały rok.

Pastwisko, treściwa, a co w nocy? Przy dużym upale krowy wolą jeść w nocy. Zapalasz im diodowe oświetlenie i upał im niestraszny.  U mnie dostają TMR wieczorem i jak mocno gorąco to wyczyszczą nawet 70% do rana. Potem wiatraki i leżenie z przeżuwaniem. Podgarniam ze 3 razy to wyczyszczą, ale z 5% zostaje.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Patrzę w Lacha uwierzyłaś mnie osobiście on i Kowalski wogole  nie przekonuje mówią o jednym myślą o drugim a robią jeszcze co innego tacy wiejscy celebryci którzy powielają zawsze cudze teorie i badania. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

@chucknorris kontakt z żywieniowcami jest jak najbardziej OK tylko nie można ich brać jako 100% pewnik ale obserwować też swoje stado a jeszcze bardziej portfel, żeby się nie okazało że zarabia dostawca paszy, weterynarz, inseminator a nie ten kto powinien zarabiać najwięcej(Ty). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co do Lacha to mam identyczne zdanie co kolega...Lach z jednym i tym samym show od dwoch lat jezdzi 😑 Kiedyś był autorytetem, teraz jakos cieżko go strawić.

Żywieniowiec pomoże, jesli nie masz wielkiego doswiadczenia to podpowie chociaz jak przygotowac krowy do laktacji, przejsc okres zasuszenia i poczatek lakt az do konca, powie Ci jakiej jakosci masz pasze zrobi jakies analizy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

@przezuwaczka  mowisz ze miałas jednak hf  umie było wszystko i takie ze dla cielaka brakowało mleka od krowy  probowałem tym kiepskim wszystkiego koszty były wieksze od dochodu  a mleka itak niebyło . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

polska system żywienia  utrzymania obsługi ogulnie zwierząt     [ podpatruje   poniekąt w krajach starej unni holandia dania niemcy ]  ale to juz było tam czy sie sprawdziło i tak i nie  czy nowym trendem w starej uni niejest powrot  do wypasu ? moze niewszedzie sie da pastwiskowanie wprowadzic . z F rancji  [ KTO MA KUKURYDZE TEN MA MLEKO KTO MA PASTWISKO TEN MA PIENIADZE ] takie powiedzenie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chucknorris   
Gość chucknorris

Doceniam zainteresowanie. Jaką literaturę polecacie o tematyce produkcji i hodowli bydła, która przedstawia podstawy praktyczne. 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Francja Holandia inny klimat ,te trendy to się nakładają co kilka lat,średni hf nie da od tak sobie 10tysi,nawet jak gdyby wpieprzal zupki chińskie z sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Optima 100 z Brenntag chyba najtańszy na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
5 godzin temu, KARGO napisał:

Patrzę w Lacha uwierzyłaś mnie osobiście on i Kowalski wogole  nie przekonuje mówią o jednym myślą o drugim a robią jeszcze co innego tacy wiejscy celebryci którzy powielają zawsze cudze teorie i badania. 

Gdzie jest kasa, tam lecą. Nazwiskiem przyciągają ludzi na te firmowe spotkania. Poza tym doświadczenie mają i dobrą robotę na wielu krowach. Osobiście powtarzam to, co sprawdzam i testuję sama. Kowalskiego nie zażyjesz żadnym pytaniem. Trzeba z nim pogadać, żeby go docenić. Lach ma pod sobą świetne stado doświadczalne, więc widzi na codzień, co się opłaca.

@KARGO nie obrażaj mojej potrzeby zdobywania wiedzy. Wole posłuchać celebrytów niż kretynów sąsiadów. Mam jeszcze was i swojego żywieniowca i fajnego weta, ale tych ostatnich rzadko widuję.

 

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj