Skocz do zawartości
News
Lukas85

Manitiu MLT 5xx, 6xx - prośba o opinie i pomoc

Polecane posty

Lukas85    14

Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

thebestacc    5

626 też ma rewers bez sprzęgła, biegi każda ładowarka z tamtych lat produkcji ma 4, dopiero te nowsze zdarza się że mają nawet po 6. ;) Biegi się zmienia właśnie klikając ten guziczek [sprzęgło] na gałce od biegów i wybieramy dany bieg. Przy oględzinach to tak jak przy każdej ładowarce: Czy nie spawana, na 1 biegu koła muszą mielić w ziemi na 2 biegu mogą, ale nie muszą, przysłuchaj się bliżej pompy czy nie zgrzyta i patrz na luzy [sworznie, zwrotnice, teleskop]. Luzy będzie mieć na pewno, byle nie były zbyt duże. :) Na przebieg to nawet nie patrz bo to wiadomo. Do 60k to zobacz sobie JCB 526, ciekawa alternatywa. ;)

Lukas85    14

Mam rozumieć że wszystkie ładowarki maja rewers bez sprzęgła? Spójrz przykładowo na ta poniżej:

https://www.otomoto.pl/oferta/manitou-mlt-523-t-ladowarka-teleskopowa-szerokosc-190cm-niewielkie-rozmiary-oryginal-ID6Abbla.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

tu do rewersu jest taka jakby zwykła dźwignia, a przykładowo tu:

https://www.otomoto.pl/oferta/manitou-mlt-527-ladowarka-teleskopowa-manitou-jcb-ID6A40AE.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

juz zupełnie inna dźwignia podobna jak rewers w ciagnikach - i taką własnie ogladałem u kolegi. czy ta pierwsza też bedzie miała przycisk sprzęgła na dzwigni zmiany biegów?

Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Wiadomość z agroFakt.pl

peewee1984    0

Ja mam MLT 628. Kupował ojciec ze znajomym co na ładowarkach pracował. Przedni napęd nie działał bo tryby w środku zmielone, siłowniki nie trzymają, po 10 minutach łyżka opada z wysokości 1 metra. Nie działa poprawnie system poziomowania, przy opuszczaniu ramienia łyżka też się otwiera, szarpie przy ruszaniu, część instalacji elektrycznej nie działa i często nie stykają bezpieczniki i przekaźniki w skrzynce przez co ginie jazda... Warto też sprawdzić pompę hydrauliczną, czy dosyć szybko podnosi i czy ma dość mocy by np tył maszyny unieść w górę. Jeśli możesz to weź kolegę i niech porówna ze swoją ładowarką, 

13 minut temu, Lukas85 napisał:

Mam rozumieć że wszystkie ładowarki maja rewers bez sprzęgła? Spójrz przykładowo na ta poniżej:

https://www.otomoto.pl/oferta/manitou-mlt-523-t-ladowarka-teleskopowa-szerokosc-190cm-niewielkie-rozmiary-oryginal-ID6Abbla.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

tu do rewersu jest taka jakby zwykła dźwignia, a przykładowo tu:

https://www.otomoto.pl/oferta/manitou-mlt-527-ladowarka-teleskopowa-manitou-jcb-ID6A40AE.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8

juz zupełnie inna dźwignia podobna jak rewers w ciagnikach - i taką własnie ogladałem u kolegi. czy ta pierwsza też bedzie miała przycisk sprzęgła na dzwigni zmiany biegów?

Czy wszystkie to nie wiem, ale te raczej na pewno tak. Różnica w tych dwóch modelach jest w sterowaniu, ta pierwsza ma prosty rozdzielacz hydrauliczny przy kieronicy, a ta druga dzwignią przy kierownicy steruje elektrozaworami przy skrzyni. Oglądałem kiedyś MLT 626 z tym pierwszym rozwiązaniem, dość ciężko chodziła ta dzwignia....

thebestacc    5

Faktycznie ta 523 to sam nie wiem jaki ma rewers, bo nie interesowałem się takowymi ładowarkami. 527 na 100% ma elektrohydrauliczny. :)                                                            https://www.otomoto.pl/oferta/jcb-526-528-530-531-ID6AdDdx.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8                                    Przykładowe ogłoszenie, w podobnej cenie możesz mieć JCB, wszystko mechaniczne i nowsza parę lat. Cena części też jest na korzyść JCB. ;)                       

Lukas85    14

Właśnie wydaje mi się ze ta pierwsza ładowarka moze mieć rewers mechaniczny ktory wymaga wcisniecia sprzęgła przy zmianie kierunku jazdy. Druga wyglada na elektrohydrauliczny

peewee1984    0

Raczej chyba nie, w tego typu skrzyniach kierunek jazdy zmienia się bez sprzęgła, tylko pewnie najlepiej to robić po zatrzymaniu maszyny żeby skrzyni nie nadwyrężać. Do JCB faktycznie części są tańsze, ale zdarzały się modele z silnikiem montowanym poprzecznie i połączonym ze skrzynią za pomocą przekładni kątowej i to jest ponoć kosztowna impreza...

Lukas85    14

Jednak byłbym za manitou z serii 5xx, zależy mi na tym żeby ładowarka była mozliwie mała,ciekawe jak to jest z tym rewersem moze ktos jeszcze sie wypowie?

thebestacc    5

To fakt, przekładnia kątowa szarpnie po kieszeni, ale to w każdej marce niestety. 

peewee1984    0

Przy zakupie warto też sprawdzić układ skrętu. Wszelkie drążki i końcówki też do tanich nie nalęzą. Jeżeli maszyna posiada 3 rodzaje skrętu to też sprawdzić czy wszystkie poprawnie działają, czy przednia i tylna oś pracują synchronicznie, czy któraś się ociąga. System do wyrównania kół czy też działa- u mnie są takie dwie zielone kontrolki i jak świecą obie to można tryb skrętu zmienić. Jeżeli masz zamiar ciągać przyczepę to dobrze by miała zaczep i intalację do świateł i np hamulcy... Staraj się szukać ofert od rolników, bo to zazwyczaj sprzęt sprawdzony i możesz kupić z dodatkowym osprzętem np krokodyl do obornika lub paleciak. Te które ja oglądałem po składach maszyn to czasami były całe pomalowane, łącznie z siłownikami, wężami itp, a pod spodem brud, kurz i zamaskowane wycieki...

Lukas85    14

Niestety wiekszosc to ferty handlarzy. Poważnie sie zastanawiam czy warto brac taka z mechaniczna dzwignia rewersu czy lepiej poczekac na cos z elektrycznym rewersem

peewee1984    0

Proste rozwiazania zazwyczaj sa najlepsze, wszelkie modyfikacje podnosza zarowno komfort pracy ale i awaryjnosc, a co za tym idzie koszt naprawy. Jezeli  szukasz maszyny która pracuje kilka godzin w tygodniu czy w miesiacu to postaw na proste rozwiązania. 

thebestacc    5

Zgadzam się z @peewee1984 jeśli będziesz robił do 300mth na rok to bierz w pełni mechaniczną maszynę. ;) W razie czego to możesz sam ogarnąć. 

Lukas85    14

Ładowarka bedzie czesto wykorzystywana ale mam niewielkie gospodarstwo bez hodowli wiec przebiegi nie beda duze

Lukas85    14

Czy ktos moglby ktos podac wymiary ladowarki serii 5xx i 6xx. Z tego co znalazłem seria 5 ma szerokosc okolo 190cm, seria 6 około 235cm ale pozostałych wymiarow nie znalazłem

peewee1984    0
Napisano (edytowany)

MLT 626, rok produkcji 1994

- wymiary: długość: 4,4m, szerokość: 2,2m, wysokość: 2,3m
- wysokość podnoszenia: 5,9m
- udźwig: 2,6 tony
- waga: 6,3 tony

szerokość jest uzależniona od opon, ja mam swoją MLT 628 na szerokich kapciach więc ma prawie 2,4m...

Tu jest sporo ładowarek, ale już nowszych: http://www.agro-eko.com.pl/manitou.php

Edytowano przez peewee1984

Lukas85    14

Dzięki, zastanawiam sie miedzy tymi dwoma seriami. Na zdjeciach wydawało mi sie ze seria 6xx ma szerzej rozstawione koła ale w niektorych przypadkach jakby felgi były odwrócone zeby było szerzej.

peewee1984    0

Ja dziś zmierzyłem swoja MLT 628, prawie 2,40m szerokości w oponach, ale kapcie są 460/70 R24, prawie 0,5 m szerokości i wystają poza obrys maszyny po 10 cm z każdej strony, więc całkiem możliwe że na wąskich kołach szerokość maszyny wyniesie 2,20m. Jeżeli potrzeba Ci małej i zwrotnej maszyny to może coś z przegubowo teleskopowych? Np seria MLA z Manitou...

Lukas85    14

Dzięki za zmierzenie. Niestety przegubowa odpada pozostaje jedynie seria 5xx

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Pele94
      Witam,
      Od niedawna jestem posiadaczem prasy Claas Variant 280 RC. Jak na razie sprasowałem nią około 30 snopków siana, Prasa sprawuję się bardzo dobrze lecz nie dział mi ustawianie zgniotu ( skala od 1 do 5) prasa w ogóle nie reaguje na przestawianie blaszki ( R ) i jak prasuję zegar cały czas dochodzi po czerwone pole ( snopki są okropnie mocno  zbite a jutro od rana jadę prasować około 100 snopków suchej sianokiszonki i nie chce żeby były tak zbite. proszę o pomoc co może być nie tak jakiś elektrozawór przeczyścić ? tylko który bo jest ich chyba 4.  A może po prosu źle przestawiam ją.
      Uruchamiam ciągnik podłączam cała elektronikę włączam komputer ( komputer działa , lampka na prasie świeci)
      włączam przekaźnik i dopiero wtedy reguluję tą blaszką. 
      Zrobię bala i przestawiam doszedłem już na skali do pozycji 0 a i tak bale są jak kamień i zegar pod czerwone , 
      zauważyłem też że nie działają na komputerze takie diodki jest ich chyba z 8, od czego on są ? mają coś wspólnego ze zgniotem ? 
      Proszę o szybką pomoc  
    • Przez JaniszChrobak
      Witam posiadam deutz fahr 4.68 90km z turbina jaki polecacie olej do silnika ?
      2 . Co może być przyczyną po rozgrzaniu slinka na wysokich obrotach słychać stukanie w silniku może wiecie co to mogło by być. 
      3. Ostatnie pytanie czy przy włączonym przednim napędzie i przy pełnym skrecie słychać coś w przednich kołach tak jakby się blokowaly a na wyprostowanych to się uspokaja czy to normalne czy w zwolnicach coś nie tak??

• Przez JaniszChrobak
      Witam posiadam deutz fahr 4.68 90km z turbina jaki polecacie olej do silnika ?
      2 . Co może być przyczyną po rozgrzaniu slinka na wysokich obrotach słychać stukanie w silniku może wiecie co to mogło by być. 
      3. Ostatnie pytanie czy przy włączonym przednim napędzie i przy pełnym skrecie słychać coś w przednich kołach tak jakby się blokowaly a na wyprostowanych to się uspokaja czy to normalne czy w zwolnicach coś nie tak??

• Przez Makis2111111
       take jak na zdjeciu sa dobre na ciezke redziny?
      To bedzie jaka cylindryczna?

• Przez Lukas85
      Czy ktos z użytkowników ładowarek maniotu z joystikiem z lat 1995-1998 moglby mi powiedziec w jaki sposob jest zrobione to sterowanie? Chodzi mi o to czy poszczegolne przyciski sa podlaczone bezposrednio do zaworow elektrycznych czy jest jeszcze jakas elektronika sterujaca? znalazłem ładowarke z 1997 roku z takim własnie sterowaniem ale obawiam się ze jezeli jest tam cos wiecej niż zawory elektryczne zeby nie było potem z tym problemów 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.