szark93

Gryka

Polecane posty

Agrest    25624

Na gryce pojawia się mszyca. Niestety siedzi pod liśćmi.

Czy pyretroid ma szansę ją ubić czy lecieć np z mospilanem?

125g wystarczy?

20200605_171311.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Agrest napisał:

Na gryce pojawia się mszyca. Niestety siedzi pod liśćmi.

Czy pyretroid ma szansę ją ubić czy lecieć np z mospilanem?

125g wystarczy?

20200605_171311.jpg

Nie widziałem ładniejszej gryki. Pochwal się plonem po żniwach :)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

He, żeby wygląd świadczył o plonie...😀

Wygląda pięknie dla oka bo inny system siewu, po sąsiedzku jest o tydzień starsza i wygląda też pięknie bo liść już dużo większy.

4 minuty temu, galan99 napisał:

Cypermetryna - załatwi sprawę .

Tylko to typowy kontakt i jak ją pod liściem załatwi?

 

 

Pytanie - ktoś coś o giberelinach w gryce???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
Dnia 28.05.2020 o 17:31, Agrest napisał:

Przed wschodami 3l chwastox extra

Ten chwastox to jako doglebówkę stosowałeś czy po wschodach chwastów a przed wschodami gryki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
2 godziny temu, Agrest napisał:

He, żeby wygląd świadczył o plonie...😀

Wygląda pięknie dla oka bo inny system siewu, po sąsiedzku jest o tydzień starsza i wygląda też pięknie bo liść już dużo większy.

Tylko to typowy kontakt i jak ją pod liściem załatwi?

 

 

Pytanie - ktoś coś o giberelinach w gryce???

 

Agrest - mądrość przez Ciebie przemawia - wygląd plonu nie daje ale oko cieszy 😀, co dla prawdziwego gospodarza prawie tak samo ważne jak dobry plon 👍

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak posieje w lipcu i desykacja w październiku to trzeba suszyć ziarno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
3 godziny temu, Mecha napisał:

Jak posieje w lipcu i desykacja w październiku to trzeba suszyć ziarno?

Cześć kolego. Czasy desykacji gryki chyba już mineły. Brak zarejestrowanych środków, a po drugie szkoda ludzi faszerować glifosatem. Przez takie praktyki to tylko opinia tej rośliny leci w dół i glifosatu też a uważam, że preparat przydatny ale nie do tego celu. Październikowa gryka jest już przemrożona i można młucić bez desykacji, a ziarno to czy z desykacją czy bez to już zależy od pogody ale zwykle wilgotne bo dzień krótki i mgły. Pozdrawiam

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126
14 godzin temu, Mecha napisał:

Jak posieje w lipcu i desykacja w październiku to trzeba suszyć ziarno? 

Ja na twoim miejscu obawiał bym się kontroli na obecność glifosatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Czemu wszyscy mają w głowie ten biedny glifosat...

No fakt przymrozki ponoć pomagają, a da radę wysuszyć u siebie, czy trzeba suszarnię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak każdy oprysk, który wlejesz sobie bezpośrednio do gardła. Lepiej tak nie poszerzać opinii o szkodliwości glifosatu, bo czym wtedy doprowadzisz do kultury zaperzone nieużytki? Będziemy znowy bronami wszystko wyciągać i palić?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Jak każdy oprysk, który wlejesz sobie bezpośrednio do gardła. Lepiej tak nie poszerzać opinii o szkodliwości glifosatu, bo czym wtedy doprowadzisz do kultury zaperzone nieużytki? Będziemy znowy bronami wszystko wyciągać i palić?

Właśnie o to mi chodzi. Koło glifosatu narobiło sie wielkie halo a wg mnie to jeden z mniej szkodliwych herbicydów - stosowany od kilkudziesięciu lat i nie ma jednoznacznych wyników co do jego szkodliwości. Problem polega na tym że został dopuszczony do desykacji zbóż i rzepaku no i do odchwaszczania roślin gmo - jest stosowany w nadmiarze i bezpośrednio na części roślin które są spożywane przez ludzi i zwierzęta i tu jest pies pogrzebany. Gdyby był stosowany na chwasty (ścierniska, lub przedsiewnie albo przed wschodami) to nikomu krzywdy nie zrobi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
4 godziny temu, Agrest napisał:

Myślę że warto spróbować desykacji saletrą lub rsm 

To mam na myśli, widzę że jesteś aktywny w tym temacie. Chciałbym zasiać gryke po zlikwidowaniu łąki na terenach zalewowych. Zazwyczaj jeżeli już ma wylać to jest to maj/czerwiec. Dużo ludzi widzę sieje gryke w lipcu. Chciałbym się zapytać o każdy zabieg (oprysk) jaki jest konieczny i jakie są koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

W lipcu to już tylko na poplon, kiedyś zasialismy na początku czerwca to zbierana była w październiku i sama zielenica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Ze starych opowieści jak i już z własnej praktyki wiem że gryka z lipca będzie lepsza jak ta z czerwca. Sam siałem kiedyś grykę po jęczmieniu ozimym około 10 lipca i powiem szczerze szału nie było ale bez kosztów bo nie pryskana ... Potem kilka dni po mrozie zbiór kombajnem. W zeszłym roku po deszczu na walnym gryka majowa nie zeszła. Czekałem na likwidację szkody dość długo i dopiero około 15 czerwca posiałem... Niestety ta z czerwca poszła w słomę a nie ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Rok rokowi nie równy. 

W gryce karty rozdaje pogoda. Lipcowa gryka ma duże szanse na plon tylko jest warunek - ciepło i wilgoć w okresie kwitnienia oraz długa i ciepła jesień. Ubiegły rok był idealny na takie eksperymenty.

Miałem posiane kilka hektarów na poplon po pszenicy końcem lipca lub w sierpniu, musiałbym po zdjęciach w galerii sprawdzić.

Kwitła i nektarowała pięknie. Związała masę nasion, ale trzeba było czekać z nią do listopada na zbiór a chciałem wsiać pszenicę i 1 października poszła pod pług.

Jeśli chodzi o zabiegi to po tej łące ograniczyć się tylko do orki i siewu. Gryka w 4 -5 dni powinna wzejść i nie pozwolić zagłuszyć się chwastów.

Nawożenie ewentualnie PKMg z myślą o roślinie następczej. Azotu bym nie dawał bo pójdzie we wzrost wegetatywny i biomasę.

Nawet jeśli pogoda nie pozwoli zebrać to piękne stanowisko zostawi.

Gryka ciągnie fosfor z głębokości niedostępnej już dla zbóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
Dnia 6.06.2020 o 00:48, Mecha napisał:

 

Jak posieje w lipcu i desykacja w październiku to trzeba suszyć ziarno?

 

W 2017 miała 22% wilgotności i dosuszałem, ostatnie dwa lata nie było takiej potrzeby

Edytowano przez eagle19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Z czystej ciekawości bo nigdy gryki nie siałem. Kiedy można ją najwcześniej kosić na ziarno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kb4512    358

Wspaniali rolnicy bez glifosatu będą zmuszeni sprzedać lub wydzierżawić pole 😂😂😂

  • Thanks 1

The future is organic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624
24 minuty temu, dsbh napisał:

Z czystej ciekawości bo nigdy gryki nie siałem. Kiedy można ją najwcześniej kosić na ziarno ?

W moich stronach to przeważnie pomiędzy 20 sierpnia a wrześniem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
25 minut temu, dsbh napisał:

Z czystej ciekawości bo nigdy gryki nie siałem. Kiedy można ją najwcześniej kosić na ziarno ?

Gryka to studniówka... Sto dni na polu ale dużo zależy od stanowiska i pogody

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj