szark93

Gryka

Polecane posty

Taurus83    889
13 godzin temu, dsbh napisał:

Chyba spróbuje z ciekawości posiać na własne potrzeby z pół hektara w przyszłym roku, sprawdzę te właściwości chwastobójcze , tylko jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi .

Rozwiniesz trzeci wniosek :) 

$$$ 

Średnia z kilku lat to jakieś 1.2 t, średnia cena to ok 1200. Reszta to kalkulator i nie oszukiwanie siebie samego...do tego zwierzyna leśna która bardzo lubi sobie w niej odpoczywać i manewrowac,  A panowie z koła łowieckiego bardzo nie lubią za nią płacić..

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27
13 godzin temu, dsbh napisał:

 

Rozwiniesz trzeci wniosek :) ?

Przy słabym roku sianie gryki jest na pograniczu opłacalności. Wszystko zależy od roku i oczywiście od  ceny.  
Napewno mocnym plusem jest płodozmian, ogólnie dobrym plusem jest tez ze po wykoszeniu szybko wschodzą samosiewy, dzika i chuda gryka wiec na poplon i przyorywkę masz jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25
Dnia 5.06.2020 o 18:53, Agrest napisał:

Na gryce pojawia się mszyca. Niestety siedzi pod liśćmi.

Czy pyretroid ma szansę ją ubić czy lecieć np z mospilanem?

125g wystarczy?

20200605_171311.jpg

No i co zrobiłeś z tą mszycą? W ogóle coś robiłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Nic nie robiłem. Mszycy bardzo dużo ale brak chęci do działania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

U mnie też jest mszyca. Myślałem, że gryki robale nie atakują mocno, a tu taka niespodzianka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

Od kilku lat w okolicy gryka jest masowo atakowana przez mszyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Dnia 12.06.2020 o 13:02, Agrest napisał:

Od kilku lat w okolicy gryka jest masowo atakowana przez mszyce.

U mnie też sie pojawiła - kiedyś pryskałem na to ale później sobie dałem spokój bo jakoś mam wrażenie że wielkich szkód nie robi - zmasakrowała Wam mszyca kiedyś zauważalnie plantacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
1 godzinę temu, daron64 napisał:

U mnie gryka przegrywa z chwastami.

Perz czy dwuliścienne? Z perzem jescze można sobie poradzić chyba że ekologia, ale jak dwuliścienne to lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Wszystko. Ale to taki się na próbę. No i o ile na lżejszych kawałkach nie ma tragedii, to gdzie mocniejsza glina, to wschody bardzo bardzo mizerne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

Mszyce mszycami ale pojawiają się sojusznicy. :)

20200616_163928.jpg

20200616-165006.jpg

Gryka zasiana dla pszczół w połowie maja na zaoranej łące. Zero chemii.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
19 minut temu, jarbla napisał:

Mszyce mszycami ale pojawiają się sojusznicy. :)

20200616_163928.jpg

20200616-165006.jpg

Gryka zasiana dla pszczół w połowie maja na zaoranej łące. Zero chemii.

Haha - desant jest 😀

Mam nadzieje że Ci sie nie wyłoży bo gęsta - jedno jest pewne - po skoszeniu czysta pulchna piękna ziemia bez chwastów do dalszej uprawy 

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarbla    25

Trochę się tego obawiam ale z tego co czytałem, w pierwszym roku po zaoraniu łąki lub ugoru, lepiej siać gęściej.

Mój plan był taki aby w pierwszym roku gryka "przepaliła" chwasty, a potem aby siać bardziej wartościowe rośliny dla pszczół (facelia, ogórecznik itd). Jeżeli w tym roku na samej gryce wyjdę na zero, to i tak będę zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja siałem w co drugi lejek i to był błąd. Moja gryka siana w połowie maja to z 1/3tej że zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

Czym w gryce wysokość 4-6cm można zwalczyć chwasty w fazie liścieni. rolnik od którego kupowałem nasiona doradził chwastox extra 1l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
Dnia 17.06.2020 o 11:43, kodzi napisał:

Czym w gryce wysokość 4-6cm można zwalczyć chwasty w fazie liścieni. rolnik od którego kupowałem nasiona doradził chwastox extra 1l/ha.

To chyba Cie nie lubi - chwastox położy Ci całą gryke. Na dwuliścienne nie ma skutecznego środka który nie położy gryki już po wschodach

Edytowano przez karbex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25637

To chyba nie ma prawa ustać.  Ale kapusta, woda u temperatura sprzyja.

35 dni od siewu.

20200617_165359.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15
karbex napisał:

1 godzinę temu, kodzi napisał:

Czym w gryce wysokość 4-6cm można zwalczyć chwasty w fazie liścieni. rolnik od którego kupowałem nasiona doradził chwastox extra 1l/ha.

To chyba Cie nie lubi - chwatox położy Ci całą gryke. Na dwuliścienne nie ma skutecznego środka który nie położy gryki już po wschodach

to czym można opryskać na wieloliscienne. może lontrel 0.3 l lub galera0.35l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
3 godziny temu, Agrest napisał:

To chyba nie ma prawa ustać.  Ale kapusta, woda u temperatura sprzyja.

35 dni od siewu.

20200617_165359.jpg

No może być chwiejnie - u mnie mszyce i troche ją przytrzymały także sporo do Twojej brakuje. Zresztą u mnie to jest jakaś czarna dziura z deszczem bo co roku pada na około a u mnie pokropi i tyle. Nie jest bardzo sucho ale żeby było mokro to też bym nie powiedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kysiekb    27

W lubelskiem codziennie deszcz. Od dobrego miesiąca nie ma praktycznie dnia żeby nie było deszczu. Ludzie siana zabierają na kiszonki bo nie ma kiedy wysuszyć. Gryka już po kolano a nawet nie zaczęła kwitnąć. I gdzie tu susza stulecia o której tak na wiosnę mówili.... w pszenice ciężko było wjechać żeby opryskać od grzyba takie jest mokro.........

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
59 minut temu, grzegorzw1971 napisał:

U Was też mszyca szaleje? U mnie jest (łódzkie) boje się czy ją wykończy? Nigdy nie miałem mszyc w gryce

Ja też z łódzkiego i od ch..ry tego - strasznie gryke zwija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj