Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

kolego odkręć najpierw szczotkotrzymacz i sprawdź szczotki (nie musisz wyjmować alternatora tylko dwie śrubki odkręcić z tyłu)

zobacz czy pierścienie są bardzo wytarte (palec do środka) jeśli nie to kup tylko szczotkotrzymacz razem z regulatorem (zależy od alternatora) koszt od 15zł do max 30zł

jak będą wytarte bardzo pierścienie na wirniku to tak jak koledzy radzą jedz na jakiś szrot ale tam też rozbierz i zobacz stan pierścieni na wirniku i szczotek.

 

Opublikowano

Panowie czy ktoś może mi powiedzieć jak rozebraćwałek targańca? chodzi mi o górę, jak ściągnąć koło na targańcu z pasem co napędza motowidła, muszę wymienić "podtrzymke wałka targańca, tą tuleje i chyba nie ma innego sposobu jak wymontować cały wał? Ktoś może już to robił kiedyś??

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

Opublikowano

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

 

Sprawa pierwsza. Jakie jest ryzyko zgięcia czegoś co potem będzie trudno wyprostować?

Sprawa druga. https://pl.wiktionary.org/wiki/skrzynka

 

Opublikowano

witam mam problem z moim mercatorem  kombajn  po zgaszeniu nie chce zapalić muszę mu napompować pompka ręczna to zapali  filtry nowe zaworki zwrotne poczyszczone działaja  filterek w pompie wyczyszczony  na krotka podłączam i to samo  jest jak i podłączony  normalnie  schodzi  mu  paliwo  czy to wina pompy ???

pompke zasilajaca mam przerobiona od bizona działa

elegancko  ale co go walło ze po zgaszeniu nie chce palić 

Opublikowano

ja kiedyś tak miałem jak napompowałem ręczna to chodził - tez się nakombinowałem a okazało się ze korek baku tak się zassał że nie puszczał powietrza do baku i robiło się podciśnienie w baku a pompka (nie nowa nie mogła pociągnąć paliwa)

Opublikowano

witam mam problem z moim mercatorem  kombajn  po zgaszeniu nie chce zapalić muszę mu napompować pompka ręczna to zapali  filtry nowe zaworki zwrotne poczyszczone działaja  filterek w pompie wyczyszczony  na krotka podłączam i to samo  jest jak i podłączony  normalnie  schodzi  mu  paliwo  czy to wina pompy ???

pompke zasilajaca mam przerobiona od bizona działa

elegancko  ale co go walło ze po zgaszeniu nie chce palić 

 

ja tez tak mialem i u mnie byl lekko juz nieszczelny wąż i ciągnął powietrze ten co do pompy wchodzi po wymianie wężyka już pali normalnie i cala zime paliwo trzyma, dziurka była tak mala, że w ogole nie bylo widac i nie podejrzewalem nawet. pozdrawiam

Opublikowano

Natomiast u mnie powodem był uszczelniacz na pompie (silnik perkins). Spróbuj zatkać powrót a w zasilanie wtłoczyć paliwo taką pompką gruszką może rzeczywiście gdzieś jest nieszczelność w układzie. Nikt nie zapytał jaki masz silnik w swoim kombajnie.

Opublikowano (edytowane)

Sprawa pierwsza. Jakie jest ryzyko zgięcia czegoś co potem będzie trudno wyprostować?

 

w tym przypadku żadne, pod warunkiem, że zluzujesz śrubki, o których pisałem ;) Większym ryzykiem jest uszkodzenie koła pasowego, jak będzie zapieczone. Oczywiście ja nikomu nie każę tak robić - to była moja propozycja oparta na własnym doświadczeniu.

EDIT:

A z mojej strony, to: sprawa pierwsza - nie cytuje się postu pod postem, bo można dostać bana.

Edytowane przez wdaniel
Opublikowano

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

Opublikowano

Panowie skąd u Was "bierze" napęd linka pokazująca obroty silnika??

u mnie nie jest bezpośrednio z silnika tylko z wałka przy skrzyni biegów i co dziwne zegar dalej niż "10" nie chce pójść

Opublikowano

kolego soltys48 mercatory nie mają obrotów silnika.

Wyświetlacze, które masz pokazują obroty bębna młócącego i obroty wałka w skrzyni biegów.

NIE ma tam obrotów silnika ani prędkości.

Opublikowano

A co chcesz wymienić? Tą tuleję na targańcu? Ja zrobiłem to w ten sposób:

- rozkręć łyżkę targańca

- odkręć ramię targańca i po wyciągnięciu klina go ściągnij

- odkręć te miseczki w których jest osadzona tuleja (między miseczkami a ramą hederu są dystanse, więc nie zdziw się, jak coś ci wypadnie)

- zrzuć paski i łańcuch napędu motowideł

- odkręć osłonę paska napędu motowideł oraz te 4 śrubki blachy podtrzymującej wał napędu hederu zostawiając tą na górze tylko poluzowaną

- zluzuj śrubki po stronie gardzieli, by nie trafił szlag łożyska

- pas transportowy ja obwiązałem dookoła mimośrodu i z drugiej strony do drabinki kombajnu, a następnie powoli napinaczem odciągać aż wał targańca wyjdzie do tego stopnia, by wyciągnąć miseczki podtrzymujące tuleję

- stara tuleja powinna wyjść bez problemu, a nową nabijesz za pomocą starej

- poskładanie wszystkiego w odwrotną stronę.

 

PS: wiem, że robiłem to bez przygotowania, bo krzynki nie miałem najważniejszej krzynki narzędziowej, a mianowicie krzynki piwa, ale jak komuś by to pomogło, to może na początku dodać sobie krzynkę piwa i między każdym myślnikiem dodać "otworzyć piwo i popijać", lecz tym tempem zamiast w 1,5 godziny, to tą robotę zrobi w 2 dni o ile mu piwa nie zabraknie i nie będzie musiał skoczyć jeszcze dokupić

 Kolego dzięki za radę, zrobiłem to już w inny sposób, dosyć szybki, a mianowicie rozkręciłem wałek napędzający targańca razem z wałkiem targańca jest to raptem chyba 10 śrubek i cofnąłem wszytsko do tylu zdjemując przy tym pasek i łańcuch wszystko z montażem zajęło mi niecałą godzinę. 

Opublikowano

Panowie skąd u Was "bierze" napęd linka pokazująca obroty silnika??

u mnie nie jest bezpośrednio z silnika tylko z wałka przy skrzyni biegów i co dziwne zegar dalej niż "10" nie chce pójść

U mnie na maxa dochodził do 11, a po wymianie pasa dochodzi do 17

Opublikowano

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

mam 1000obr/mni
Opublikowano

u mnie dochodzą do 1350 obr/min tzn można je płynnie regulować w przedziale 600-1350.

Obroty maksymalne zależą najbardziej od kondycji pasów napędzających bęben młócący.

 

Opublikowano

U mnie młocarnia na maxa - 1200. Z jakimi szybkościami maksymalnie kosicie? Ja z tego co zauważyłem, to na 2 biegu przy 1200 obrotów wałka powoli opuszcza mi koszone zboże, więc max. daję 1100 na przyspieszaczu. I jeszcze jedno - czy też nawet w wysokim zbożu motowidła musicie mieć opuszczone na maxa, bo inaczej nie będzie wam nagarniało, tylko odkładało przed ślimakiem?

Opublikowano

To zależy od rodzaju zboża.

Żyto, pszenżyto, mieszanki daje 1100-1200

Jęczmień 1200-1300

owies 1000

W instrukcji kombajnu jest tabela z ustawieniami. Jak potrzebujesz do czegoś innego to daj znać to powiem Ci co piszę producent bo ja innych roślin nie mam do koszenia.

 

Co do motowideł to jak nie masz leżącego zboża to przysuń je bliżej ślimaka i powinno być lepiej. Tylko ostrożnie, żeby ich ślimak nie złapał i nie trzeba był ich z młocarni wyciągać ;)

Opublikowano

kolego na tym zdjęciu wygląda to jakby było od regulacji obrotów bębna młócącego - zaślepiony przewód od rurki w kształcie odwróconego U.

Sprawdź co masz za kapeluszem chińczyka - są tam dwa tłoczki do których owa rurka w kształcie odwróconego U powinna być podłączona.

Jeszcze takie pytanie: jakie masz obroty bębna na zegarze przy pełnych obrotach silnika?

 kolego  możesz mi to bardziej  wytłumaczyć  bo nie mogę znaleźć

 tego u siebie ??

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez FantasticMrF
      Witam

      Mam problem z zablokowaną skrzynią w Zetorze 8045
      Lewarki zmiany biegów normalnie działają. Biegi wszystkie normalnie wchodzą, jednak nawet na luzie po puszczeniu sprzęgła silnik dostaję sporę obciążenie tak jakby zablokowały się biegi.
      Po zdjęciu pokrywy wszystko jest w porządku.
      Co może być przyczyną?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam Ursusa 4011 skrzynia i silnik 355. W silniku lub skrzyni tak na środku łączenia skrzyni z silnikiem słychać szum dość głośny... Jak by śrutownik haha. Po wciśnięciu sprzęgła nic się nie zmienia. Biegi chodzą elegancko nawet nie zgrzytaja. Po włączeniu pompy hydraulicznej tak samo szumi nawet bardziej. Po wyłączeniu silnika wał odbija w druga stronę tak jak powinien ale silnik staje wraz. Tak jak by się ocieral o coś i go to zahamowało. Co to może być. W silniku jest do roboty pompa i wtryski. Był dzisiaj mechanik za 3tyg go weznie na warsztat. Chciałbym wiedzieć mniej więcej na co się przygotować  czy ktoś tak miał? Mam tez Ursus 360 i s porównaniu na siedzeniu słychać silnik a w tym praktycznie tylko ten szum... 
    • Przez Hari123
      Witam temat moze i prosty dla co niektorych ale mam problem z sprzeglem w t25 otoz po wcisnieciu sprzegla do konca majac ciagnik na biegu wszystko jest ok, ale po dodaniu gazu ciągnik sam jedzie tak jakby sprzeglo nie było do końca wcisniete. W tym roku podczas remontu wymieniłem na nowe osobiście koło zamachowe, tarcze sprzegłową, docisk, łabki, łożysko w skrócie wszystko co z sprzeglem związane, przejechane mam teraz ok 30mth i dopiero teraz cos jest nie tak, dodam że sprzeglo dzisiaj regulowalem od nowa bez większych efektów, proszę o radę  
    • Przez gadget
      Witam
      Zdecydowałem się na założenie nowego tematu bo  problem jest raczej niestandardowy a biorąc pod wzgląd że mamy w Pl sporo ciągników w wersji angielskiej to być może ktoś zetknął się już z tym problemem
      Otóż jest problem ze sprzęgłem w mf 235, jest to wersja angielska.
      Kupiłem nowe tarcze produkcji Ursusa i problem jest taki że po złożeniu i ,,zjechaniu'' silnika nie ma sprzęgła ( dźwignia sprzęgła wpada w podłogę) tak jak by tarcze były za grube?? podczas skręcania obudowy sprzęgła z kołem zamachowym widać jak pieski w pewnym momencie się cofają pod wpływem działającej na nie siły, w przezierniku pod obudową  sprzęgła widać że łożysko oporowe ma sporą drogę do pokonania żeby mieć kontakt z pieskami a prawidłowo odległość powinna być nieznaczna
      Po włożeniu starej tarczy jest nieźle ale nie tak jak trzeba, od kiedy go mam sprzęgło nie było rewelacyjne( jest zdecydowanie cieńsza  czyt. wyeksploatowana). Jest możliwe że tarcze w wersji angielskiej były węższe albo inne było koło zamachowe lub docisk i ktoś wymieniał jeden z powyższych elementów i teraz to się po prostu nie zgrywa?? zupełnie zaskoczyła mnie ta sytuacja i nie wiem co z tym zrobić, dodam tylko że jeśli skręcę  sprzęgło z kołem zamachowym tak że zostaje jakieś 2 mm luzu ( nie skręcam na maxa) to dźwignia sprzęgła jest twarda i wszystko ładnie się wysprzęgla. Wygląda na to że jeśli obie tarcze były by cieńsze lub pomiędzy obudową sprzęgła a kołem zamachowym były by jakieś podkładki ok 2-3 mm to wszystko by hulało tylko że raczej na pewno ich tam nie było
    • Przez koda92
      Witam
      W moim case Mxm 140 2004 r brakuje wtyczki do sprzęgła wiskotycznego. Jak go kupiliśmy już nie było. Wiszą tylko kable. I mam pytanie czy można kupić gdzieś taki kabel, wtyczkę ? Bo szukam na int i jest tylko sprzęgło, a nie ma nic o kablu. Może ktoś coś wie o dostępności takiej wtyczki, kabla. Bo wentylator chodzi na full cały czas. Zimno, gorąco, cały czas te same obroty. 
      Pozdrawiam 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v