Bartizi00m

Rozrusznik w ciężkich Ursusach

Polecane posty

pawel6467    1

Witam wszystkich mam taki problem z rozrusznikim wymieniałem szczotki i nie wiem jak podłączyc spowrotem te kable?moze ma ktos jakis shcemat jak to podłączyc? jak tak to bym prosił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

czego dokładnie nie wiesz tam dwie szczotki mają iść na uzwojenie a dwie na masa i tyle daj tego wyraźne zdjęcie to ci zaznaczę strzałkami. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo8126    1

Zgadzam się z poprzednikiem, ze starym rozrusznikiem miałem wieczne problemy, nawet na ciepłym silniku zdarzało się że nie odpalał, szkoda akumulatora. na szybkoobrotowym rozruszniku pali na dotyk nawet zimą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Opisany problem właśnie miałem przy rozruszniku szybkoobrotowym firmy Magneton.Wszystko działa po tym jak rozebrałem go a części i dokładnie przeczyściłem.Wymieniłem też łożysko na wirniku.Reszta była ok.Po zamontowaniu działa prawidłowo.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

WITAM

Jestem posiadaczem rozrusznika przekładniowego coś takiego http://allegro.pl/rozrusznik-przekladniowy-ursus-912-385-1012-914-i1533269008.html . Niestety sprawił mi dzisiaj bardzo nie miła niespodziankę ponieważ nie chce kręcić. Zgasiłem ciągnik po pracy, po jakiś 10 minutach chciałem odpalić i... następuje pyknięcie ale nie kreci. Podszedłem do niego i dotknąłem był bardzo gorący.

 

Miał ktoś taki przypadek?

 

Włożyłem na jego miejsce puki co stary, za tego zabiorę się jutro, ale nie wiem co mogło się stać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a wogóle zapalił ci raz na tym nowym rozruszniku?? być może to wina elektrowyłącznika albo coś nie tak z podłączeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

WITAM

Jestem posiadaczem rozrusznika przekładniowego coś takiego http://allegro.pl/rozrusznik-przekladniowy-ursus-912-385-1012-914-i1533269008.html . Niestety sprawił mi dzisiaj bardzo nie miła niespodziankę ponieważ nie chce kręcić. Zgasiłem ciągnik po pracy, po jakiś 10 minutach chciałem odpalić i... następuje pyknięcie ale nie kreci. Podszedłem do niego i dotknąłem był bardzo gorący.

 

Miał ktoś taki przypadek?

 

Włożyłem na jego miejsce puki co stary, za tego zabiorę się jutro, ale nie wiem co mogło się stać ;/

Ja miałem podobnie:po naciśnięciu startera było słychać tylko pstryknięcie i przeskakiwała iskra pomiędzy rozrusznikiem a laszem.Też nie kręcił.Po rozebraniu i złożeniu działa jak nowy.Dziwne bo wszystko było w środku ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Naprawiłem. Niestety w moim wypadku przyczyna była prozaiczna. Wycięły się 2 zęby z wirnika ;/ Kupiłem wirnik magnetona podobno już nie powinno dojść do czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

ja mam od sw 400 ale nie wiem czy coś tam jest zmienione wiem na pewno, że jest przykręcony na dwie śruby i wycięte trochę płaskownika idącego przez cały silnik. taki ciągnik już kupiłem i nie mam z nim problemow, sorki raz wymieniałem wirnik :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus385A    0

czyli od stara 200 będzie pasował?? oczywiście po zmianie tej główki?

Edytowano przez ursus385A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1126

Tak po zmianie tzw główki będzie pasował.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

to troszkę odgrzeję kotleta żeby nie zakładać drugiego tematu B)

Więc tak zakładam właśnie przełącznik 12/24V bo wcześniej go w ogóle nie miałem i już wiem co i jak tylko mam taki dylemat gdzie podłączyć mase z II akumulatora bo z I podłączyłem do wyłącznika masy i jeśli z II podłącze gdzieś do obudowy silnika to II akumulator chyba (tak myślę) że nie będzie miał odcięcia masy. i Tu moje pytanie czy masę z II aku można podłączyć do tego wyłącznika masy co jest podłączony I aku. chodzi o zacisk 31 na przełączniku

Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekPL    3

Podpinam się do tematu. Co należy zrobić i kupić aby zrobić zapłon na 12V? Bo już mnie szlak trafia z tym przełącznikiem 12/24V. Proszę o szybką odpowiedz bo muszę palić mojego Ursusa na zaciąg i wcale go nie gasze.


Moje zdjęcia nie są chronione prawem autorskim, więc rozpowszechniać można a nawet jest to wskazane.
Zapraszam wszystkich właścicieli lub fanów Ursusów 1614 do grona moich znajomych
http://www.youtube.com/user/TomekPli1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Wstaw zwykły R11 od 912 i jeden akumulator 12V o odpowiedniej pojemności i będzie git. Ja to praktykuje już od jesieni bo mnie też wnerwiał ten przekaźnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Załóż przełącznik z Fortschrita lub alternator z Jelcza na 24V bez przełącznika.

Na 12 raczej nie zapali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ja u siebie miałem rozruch na 12V ale w zimie nie dawał rady obrócić wałem i założyłem 24 i teraz jest ok. jeśli już tak koniecznie komuś obrzydł ten przekaźnik to lepiej niech zostawi ten rozrusznik R20 tak jak jest na swoim miejscu a wstawi tylko alternator na 24V i instalacje podłączy oddzielnie do jednego i oddzielnie do drugiego akumulatora żeby oba równo się zużywały i wtedy to już będzie majstersztyk :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Nie wiem co wam nie pasuje w tym przełączniku. Chodzi to bez awaryjnie już 12 lat traktor palony praktycznie codziennie zima lato nikt go nie oszczędza. Wydaje mi się ze na pewno da się kupić gdzieś oryginalny tak jak stacyjkę robioną w Polsce za kilkadziesiąt zł a nie za kilka i wtedy będzie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Z racji ze stary rozrusznik w Ursusie 912 odmawia współpracy chciałem wymienić go na szybko obrotowy lub jak kto woli z przekładnią.

Pytanie do znawców tematu który wybrać ?

Import http://farmexpert.pl/rozrusznik_z_reduktorem_do_ursus_c_385_import_produkt4599.aspx

Nie wiem jakiej jest produkcji ? ale cena kusząca :D

Litewski http://allegro.pl/rozrusznik-ursus-c-385-zetor-8011-litewski-902-912-i2786424943.html

Kolejny też Litewski http://allegro.pl/szybki-rozrusznik-ursus-c-385-912-914-zetor-8011-i2782438824.html

Na forum głośno każdy zachwala Magnetona, ale ta cena troszkę powala. proszę o pomoc oraz sugestie.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

powitać ja mam takiego jak w tym drugim linku nie ma z nim problemów,

a co do magnetona to hmmm

firmowa (ZUL) 914 ma taki rozrusznik... szef raz kupił nowe aku dwie 6V póki ciepło było dobrze, ale przyszły chłodniejsze dni i zaczeły się problemy tak jakby akumulatory słabe były, no to pod prostownik chwila ładowania i ciągnik pali, ale szef kupił nowe aku i znowu przez lato dobrze a w chłodniejsze dni znowu problemy... a te pierwsze nowe aku ja mam teraz w swojej c-385 i rozrusznik kręci jak oszalały nawet w mrozy, więc co? chyba coś z rozrusznikiem nie tak jest, będę miał chwilę czasu to odkręcę mój rozrusznik i założę go do 914 i się wtedy okaże co dokładnie ma winę...na litewskiego złego słowa nie powiem:)

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj