Skocz do zawartości

tomek83

Members
 • Zawartość

  176
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

15 Good

O tomek83

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  CTU
 1. Renault 155.54 opine

  A przekręcając wciskasz kluczyk? W mojej jest tak że trza wcisnąć żeby odpaliła.
 2. Sita Fortschritt E 514

  Wyciąłem te boczne ramki i wstawiłem profil chyba 15mm, nawierciłem otwory na druty od żaluzji, poskracałem blaszki żaluzjowe. W sumie to wszystko robiłem na próbę a że wypaliła to ok.
 3. U mnie Lacpol Zalesie k/Sępólna Kraj. powyżej 10000l, 3,9tł, 3,2b płaci 0,75 brutto. ;[
 4. Panowie takie pytanko. W jakim stopniu może wpłynąć 2,3% dodatek wody do mleka na zawartość tłuszczu? Czy to w ogóle taka ilość ma wpływ? Zawartość tłuszczu mam stale 3,9 a dzisiaj dostałem ostrzeżenie, że stwierdzono punkt zamarznia -0,507 tj. 2,31% wody. Już chyba niewiedzą jak zniechęcić do odstawiania mleka stąd taki rodzynek.
 5. Ciągniki z Holandii (rejestracja)

  Z tego co wiem to rejestracja jest na podstawie umowy kupna-sprzedaży i oświadczenia, że sprzęt nie był wcześniej rejestrowany. Rejestrowałem w ten sposób hl-kę 2 lata temu rzekomo z holandii ale moim zdaniem to jest knyf na rejestrowanie sprzętu bez papierów. Nie doczytałem, że masz fakturę na jej podstawie powinieneś zarejestrować ten sprzęt.
 6. łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

  Nic nierób u mnie było także żółto po chlomazonie ale teraz jest już zielono ani śladu.
 7. Chyba na poważnie trzeba będzie się zastanowić nad dalszą hodowlą. Dziś dostałem nowy cennik na kwiecień -11 z 0,86 na 0,75 powyżej 10 tys l. Lacpol zalesie. Nowy prezes zarządu nowy cennik. Do dostawców do ZOTT ze środkowej polski, czy to prawda, że dostaliście wypowiedzenie z terminem na koniec października?
 8. Dopłaty bezpośrednie 2015

  We wrześniu miałem weterynaryjną bo przejąłem gospodarstwo.
 9. Dopłaty bezpośrednie 2015

  We wtorek przyszły dopłaty 5 ha bez MR, bydła, PWB. Wcześniej było pismo o terminie 30.04.
 10. Dopłaty bezpośrednie 2015

    No właśnie dzisiaj przyszedł do mnie papier z agencji, że włączają mnie do systemu małych gospodarstw, chociaż we wniosku zaznaczałem, że nie chcę należeć do tego systemu, czy mają takie prawo? Wtedy miałem 5 ha a aktualny wniosek będę składał na 33 ha. Poza tym, czy jeśli było się w systemie małych gospodarstw to wszyscy z automatu nie dostawali tego 1250 euro?
 11. Sita Fortschritt E 514

  Faktycznie nie pomyślałem o tym, że może być zbyt ciężkie ale skosiłem ok 50 ha i nie było żadnych problemów a kosiłem rzepak i zboża.
 12. Ceny pszenicy 2016

  Dobrze, niedobrze taką cenę dostałem poszło na port z płn. kuj-pom. 
 13. karmienie jałówki przed wycieleniem

  Na Twoim miejscu lizawkę bym odstawił bo zakłóca gospodarkę kwasowo-zasadową i prowadzi do obrzęku wymienia. Ja bynajmniej stosuje lizawki w laktacji a nie zasuszeniu.
 14. Ceny pszenicy 2016

  Pszenica sprzedana 635-647 plus vat za 13,5-13,9% białka.
 15. Pszenica Ozima i jara

  <p> </p> <p>&nbsp;</p> <p>W 2012 pszenżyto prysnąłem legato plus 0,7 + glean 15, wiosną likwidowałem samą talerz&oacute;wką pod siew pszenicy jarej. Nie było skutk&oacute;w ubocznych z pszenicą a nawet nie było potrzeby pryskać na chwasty bo jesienny oprysk chyba jeszcze trzymał.</p>
×