Bartizi00m

Rozrusznik w ciężkich Ursusach

Polecane posty

UrsusFan1222    23

Kolego @Ptaszyna wszystko fajnie ale, ten rozrusznik z linku jest produkcji indyjskiej :ph34r:.Jeśli miałbym zamiar go kupić, wole dołożyć 200 zł i mam magnetona.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Kolego @UrsusFan pokazałem Ci typ (konstrukcje) rozrusznika a nie że akurat ten masz kupić, poszukaj lepszego producenta jak chcesz, chodzi mi o to że dołożysz trochę kasy i masz rozrusznik z przekładnią planetarną a nie z walcową. Mam rozrusznik z przek. walcową w U1012 i z przek. planetarną w ARESIE 550 i wiem jaka jest różnica na korzyść tego drugiego i Ci go polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Nie mam do ciebie broń Boże pretensji czy żalu, fajnie że chcesz pomóc :) .Nie wiem ale chyba jest bardzo mało rozruszników z prawdziwą przekładnią planetarną, wszystkie oferowane na allegro że niby planetarna i tak dalej.A to zwykła przekładnia walcowa, czyli mały i duży tryb.Może znasz jakiegoś sprzedawce lub sklep który oferuje takie rozruszniki planetarne?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Właśnie te Indyjskie mają przekładnię planetarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Planetarną ?

A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?

Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

ja mam taki u swojej jak ten z linku od @ptaszyny. Nie polecam. Ledwie co kreci (aku nowe), dobrze ze ciagnik szybko zalapuje, inaczej byblaby kiszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

d54cb2d610db7dc3m.jpg

 

Tyle z mojej strony, nie chce go więcej na oczy widzieć.

Już lepiej zapłacić drożej a oryginalny zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Planetarną ?

A możecie mi wyjaśnić jak wygląda taka przekładnia konkretnie w tych rozrusznikach?

Ja mam i importowy turecki i magnetona i wydaje mi się, że tak jest przekładnia albo walcowa, albo jakoś walcowo-ślimakowa (o ile taka istnieje:) ).

 

 

Przekładnia wygląda następująco tryb centralny na wirniku napędza trzy satelity które biegają po zew. pierścienu, do satelit przymocowany jest tryb z bendiksem napędzający koło zamachowe. Tak wygląda http://moto.allegro.pl/przekladnia-planetarna-rozrusznika-0001-231-i2742519945.html

 

@kojot629 co moge powiedzieć dzięki za ostrzeżenie kiedyś chciałem go kupić bo miałem dość takiego jak ten który pokazuje @misio2614, ale udało mi się go naprawić i na razie działa dobrze, wkurza mnie tylko ten charakterystyczny dzwięk.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

To chyba te rozruszniki z reduktorem, które ja posiadam maja inna konstrukcję :)

Nie narzekam, kręcą dobrze.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Wybór padł na kandydata pochodzenia litewskiego Jubana , jak tylko wrócę do zdrowia biorę się za montaż.Co ciekawe instrukcja użytkowania mówi wyraźnie o nie dłuższej pracy rozrusznika niż 20 sekund. Kolejne włączenie rozrusznika może nastąpić w odstępie czasowym nie mniejszym niż 30 s . Dopuszczalna ilość kolejnych uruchomień nie powinna przekraczać trzech razy .Ps silnik uruchamiany w temp poniżej -10 stopni Celsjusza powinien zostać podgrzany przed uruchomieniem.


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A tak jeszcze podpytam, Kwidzyn robi coś konkurującego z Magnetonem??

Wiem, że klasowo powinno być podobnie, ale cieżko mi znaleźć informacje na temat rozruszników z przekładnią z Kwidzyna.


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motoelektro    0

Witam

 

Mam podobny problem zakupiony rozrusznik indyjski z przekładnią planetarną do 902 nie powiem ładnie krecił szybko palil ciągnik nawet w zime ale drugi raz urwalo juz tryb w rozruszniku (90zł ) ten co wchodzi na wieniec , i nie wiem o co chodzi czy ktoś miał taki problem ?

Ciagnik czesto wyjeżdza w zime do odgartania dróg , w tej chwili nie wiem czy wieniec nie bedzie do wymiany, teraz niby kreci z orginalnym rozrusznikiem lecz konieczne jest podgrzewanie grzalką plus dodatkowe zasilanie z wozka akumulatorowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

witam potrzebuje kupić rozrusznik do zetora 8011 jaki wybrać bo jest tego trochę, kolega mi doradzał jakiś czeski czarny czy coś ??


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Czeski to Magneton.

Śmiało możesz takiego szukać.

Inaczej pozostaną Ci importowe zamienniki gdzieś z połowę od Magnetona tańsze - i pewnie o połowę słabsze :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusc914    56

Rozrusznik z przekładnią np. firmy Magneton nadaje się do silników, które bardzo szybko ''odpalają''- mówiąc potocznie. Dlatego ten producent produkuje rozruszniki między innymi do aut marki skoda, czy też do ciągników rolniczych zetor. Jeśli go zamontujemy w wiekowym ciągniku to należy mieć na uwadze to, że nie mogą one pracować ciągle tzn. do skutku np. przez minutę. Należy stosować odpowiednie przerwy w czasie rozruchu. Często powodem nieodpowiedniej pracy rozrusznika jest zły stan instalacji czy też układu wtryskowego. Zanim ktoś się zdecyduje na zakup nowego rozrusznika warto te układy dokładnie sprawdzić. Na koniec dodam, że tej firmy rozrusznik szczególnie zimą nie jest taki rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Ja pisałem o swoim stanowisku w sprawie tego niby "lepiej kręcącego", chcę go zmienić na oryginalnego.

I tu mam pytanie, ponieważ mogę kupić tanio oryginalnego Elmota po regeneracji, ale jest on do C-360. I tu moje pytanie, czy wystarczy TYLKO zmienić głowicę przy nim ? Jeżeli chodzi o kierunek kręcenia to chyba się zgadza tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XaWi    1

nada sie tylko musisz kupic uchwyt do przykrecania sam mam taki w 1014 i narazie najdluzej wytrzymuje ze wszystkich innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam; niedawno zmieniłem rozrusznik w 1224 na Litewski Jubana 24 v- 8,1 kw. z przekładnią planetarną jak na razie jestem zadowolony (kręci jak szalony) chciałem się was zapytać co wy o tej firmie sądzicie jakie mieliście doświadczenia z rozrusznikami z tej firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Siema mam takie pytani przerabiał ktoś rozruch z 12 na 24 bo wkurza mnie codzienne rano odpalanie ursusa 1012...jeśli tak to zależało by mi na informacjach na ten temat ..najlepiej co jak i krok po kroku skłony jestem nawet komuś kto to robił zlecić taką przeróbkę... zaznaczam że ciągnik współpracuje z paszowozem...i jest odpalany 2 razy dziennie... 365 dni w roku... Z góry dziękuje za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

a jakie masz aq?

zamiast dwóch szóstek wsadź dwie dwunastki* złączone równolegle i bęedzie nieporównywalnie lepiej palił

 

np takie po 120ah (mają bardzo podobny wymiar jak oryginalne szóstki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

w sezonie letnim korzystam z 2x6 190 ah połączonych szeregowo na zime w tym roku miałem włożone 2x12 z bizona złączone równolgle ... i nie powiem bo palił od strzała ale te 6 już niezaciekawe i rozrusznik na 24 już dawno kupiony i ten pierdzielnik też już leży więc co mi zależy... a na dużym rozruszniku nie ma opcji żeby nie zapalił bo silnik po remoncie i pali od strzała ale zimnego rozrusznik bujnąć nie może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Można się pobawić w takie coś.Ale osobiście nie jestem za przerabianiem.Dwie dobre szóstki zapalą bez problemu taki silnik.

 

A wiązkę przewodów do przełącznika 12/24V kupiłeś?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Robson76
      Witam, ursus 912, pływak w zbiorniku na 3 piny,zegar też ale jak to porawnie połączyć? Bo niby podłączyłem plus do wskaźnika i pod 2 pozostałe piny podpięte są piny brzegowe z pływaka i coś niby pokazuje na sucho jak poruszam pływakiem ale jak jest w zbiorniku to nie pokazuje faktycznego stanu paliwa, ktoś pomoże?



    • Przez ceston
      Witam jaki akumulator powinien być w tym ursusie. Kupowałem go rok temu a teraz przez to że przywozi tylko kiszonkę więc nie chodzi za dużo to się rozładował. Mam w nim 2 akumulatory 90ah/720A i się zastanawiam czy takie powinny byc
    • Przez Szymon94
      Witam ma ktoś opis do schematu instalacji elektrycznej do ciągnika jak w tytule? W oryginalnej instrukcji obsługi jest schemat w postaci luźnej wkładki ale nie ma opisu poszczególnych odbiorników i urządzeń.
      Co to takiego odmiana F ? Chodzi o wersję eksportową FIN? Wklejam też zdjęcie deski rozdzielczej z instrukcji. Taka jest właśnie w ciągniku do którego przydał by mi się bardzo opis schematu instalacji.






    • Przez MagdaWasielewska
      Witam wszystkich ,czy jest jakiś tańszy silniczek  wycieraczki do Ursusa 1012. Lub czy da radę wymienić sam pręt z frezami ? Chyba ,że od innego ciągnika można założyć? 
    • Przez rajczak
      Witam! Chcę Was prosić o radę jakie lampy robocze-halogenowe kupić do mojego ursusa C-385. Halogeny mam zamiar zamontować nad przednią szybą ale niewiem jaki rodzaj lamp wybrać. Z jednej strony rozpraszające są dobre ale mają mały zasięg natomiast dalekosiężne zazwyczaj twożą wiązkę światła w postaci poziomej kreski a pozanią światło nie pada nigdzie indziej. Proszę Was o dobre rady bo często zdaża mi się robić w polu w czasie nocy i chcę mieć dobre oświetlenie. Z góry dziękuję za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj