Skocz do zawartości
Matti

Wymiana wałka WOM z taśmowego na tarczowy

Polecane posty

Skoczek1994    31

Taśmy muszą być klockowe, bo te parciane to jak powiedział mój sąsiad mechanik 2 godziny belowania i na śmietnik. I muszę przyznać że 2 sezon chodzą dość dobrze, trzeba było podciągać ale już i tak sporo wytrzymały.

Wiadomość z agroFakt.pl

Matti    0

Po wielu staraniach dostałem konkretną odpowiedź w serwisie. Wymiana taka nie jest możliwa, bo jest inny otwór na korpus WOM w tylnim moście, stąd różne końcówki w nr katalogowych mostów. Pozostaje, więc męczyć się z taśmami lub wymienić ciągnik na "normalny" :(

robert983    22

Ja wiem czy trzeba się męczyć , ja na starym ciągniku (ma 25 lat a ja go mam od stycznia tego roku ) zrobiłem nim kilka set bel (ponad 700) ciągalem rozrzutnik i jakoś to mi chodzi bez problemu , może warto korzystać z tego ciągnika wedle jego możliwości a nie ponad jego siły i będzie bez awaryjny w miarę jego możliwości oczywiście,

LTZ55a    22
Napisano (edytowany)

W końcu ktoś mądrze powiedział. Mój chodzi tylko w rotacyjnej i rozrzutniku i zero problemów z WOM, a nawet sobie chwalę wygodne włączanie i wyłączanie;

Edytowano przez LTZ55a

Skoczek1994    31

LTZ55A A no właśnie kolego, twój rusek ma lekkie roboty to nie sprawia problemów. A gdy go zapiąć do maszyny mocno obciążającej wom to zaczynają się schody. Mój sąsiad ma pod opieką Mtz pracującego z wozem paszowym, kręci 2 razy dziennie. To mówi że właściciel taśmy wymienia 4-5 razy na rok. :/ Śmieje się że zamawia hurtem po kilkanaście szt, a w sklepie to już go na tyle znają, że gdy tylko widzą nr to się pytają ile zapakować tym razem :D A w ich wymianie ma już taką wprawe, że schodzi mu niecałą godzinę

zbyszekbrzuze    110

Pewnie nawet oleju nie zalewa do skrzyni na full ani nie wkręca tych małych śrub, ani dekielka na górze. Ja wymieniałem bęben, bo już był tak zdarty, że po napięciu taśmy nie chciał odpalić, a wałek dalej ślizgał.

Skoczek1994    31

Z tego co mi mówił to na olej ma jakiś patent że ciągnikiem wjeżdża na jakiś podest, i nie musi go spuszczać. A o tych małych śrubach, to sąsiad się śmiał żeby tylko złapać na dwie bo szkoda nerwy przy nich tracić, bo i tak będę je kilka razy na rok odkręcał :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się