Skocz do zawartości

Polecane posty

CIAPEK1981    7

Z tym rokiem produkcji to coś jest nie tak ja mam ursusa 912 z roku 1984 pierwsze wydanie, w kabinie na tabliczce znamionowej jest wybity numer 000121. Więc coś tu jest nie tak.

Pozdrawiam

tomek73    195

Ja też miałem 385 A z 84 roku. Na tabliczkach pisało po angielsku. Kupiłem go w dużej spółdzielni.

Dawid18    1

Ja ma c-385 Bizon z 83 r Tak pisze na tabliczce, numer ma bardzo długi i niepamiętam. Niby jest sprowadzony z Danii i pracował przy samolocie i miał jedną oponę łysą. Reszta to cycuś i niekopci ja nim zrobiłem prawie 1000 mtdg i aby wymieniłem tą oponę i chłodnicę.

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtas4    0

Ursus rocznik 1984 r. i podobno ma 1100 mtg. he he he , ktoś go kupił we Francji by mu stał dla ozdoby :lol: .Ale nie ma co się martwic każdy Handlarz to krent i cygan ;[ .Silnikiem się nie martw sprawdź pompę wtryskową !! a zwłaszcza jak go zimnego odpalasz i musisz długo kręcić a on nic tylko dymek puszcza ;[

koles8844    0

kombinowal ktos juz moze z pompa wtryskowa w c 385 ,a mianowicie chodzi mi o podlaczenie zasilania paliwa na listwie sterujacej wedlug mnie brakuje tam zaworo przelewowego i zasilanie paliwa z drugiej strony bym podlaczyl. co o tym myslicie?ja sadze ze to poprawilo by spalanie(bo ten ciagnik potrafi polknac troche ON) i łatwiej byloby wyregulowac pompe.

Edytowano przez koles8844

Daniel-d113    1

Witam wszystkich serdecznie , słuchajcie zrobiłem kapitalke w 1614 i martwi mnie to ze pod oporem kopci na biało tak szarawo mysle ze to kąt wyprzedzenia zapłonu a jak go ustawic dokładnie

mefix17    8

Jeśli uważasz że to kąt wyprzedz enia zapłonu to poluzuj śruby mocujące pompe do bloku i będziesz miał możliwość delikatnego obrotu pompą

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

witam mam problem z moim ursusem wtryski sprawne zawory ustawione zapłon również a kopci i strzela jak szalony i nie wiem co robić!!!

casejx    30

A jakiego koloru jest dym. Moze pierscienie?

Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Grabcio    23

Moze woda/płyn dostaje się do komory spalania.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dym jest biało niebieski z pierścieniami jest wszystko okej kolega mi powiedział, że to może być rozrząd ale na razie za zimno na rozbiórkę nie mam garażu.

locke    291

Pompe wyciągałeś? Może źle kąt wtrysku ustawiony...

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

nawet inną też od szóstki wstawiałem i i tak kopci a pompa i wtryski były sprawdzane i są ok a z zapłonem też kombinowałem ale to zbytnio nic nie dało <_<

Stefano1    39

Jaki masz typ silnika i pompy wtryskowej? Wystarcza ci regulacji do ustawienia zapłonu?

locke    291

Poluzuj pompę i przesuń na łezkach.

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

mocher    8

mi w 385 ścięło klina na rozrządzie na kole od napędu pompy wtryskowej i jak jechało się z górki to na niebiesko dymiła tak że szok, na początku myślałem że to pompa pada i jak dałem ją do regeneracji to później nie można było wcale ciągnika odpalić bo się koło przestawiło o parę dobrych stopni i nie można było ustawić zapłonu. Może i u ciebie też coś się dzieje podobnego

Dlaczego kopci mi ursus 1014 . Pompa po remoncie , wtryskiwacze sprawdzone , tylko problem z jednym zaworem ale w poniedziałek będzie zrobiony może to być przyczyna ?

OKEY    154

Troche mało szczegółów bo dym dymowi nie równy :)

Tomson402    29

Poto ma komin a to normalne stary diesel musi zakopcić no i od tego ma komin by szedł czarny dymek

mtracz    71

Jaki dym i ile go, przy jakich obrotach, obciążeniu?

Filtr powietrza czysty?

Jak stan silnika-kompresja, jak dym z odmy?

Początek konta wtrysku ustawiony, prawidłowy?

Kopci na biało na postoju a w czasie jazdy ma odchyły i zakopci na niebiesko jakby nie przepalał. Końcówki nówki założone . Czy to może być wina pierścieni ? Pompa po regeneracji. Nowa głowica .

Połączony

Edytowano przez MAT912

OKEY    154

Płynu z chłodnicy nie ubywa? Ale prawdopodobnie turbinka padła . Sprawdź kolektor ssący czy nie jest zalany olejem.

Odkręć również korek do wlewania oleju i jeśli nie dmucha dymem to silnik ok.

nunu85    82

było coś jeszcze grzebane w silniku, czy tylko pompa/wtryski?

jak wyglądały spaliny przed naprawą?

robiłeś to u renomowanego pompiarza, czy u przysłowiowego pana Henia?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez c330ursus
      Fajnie się pracuje maszyną która fajnie wygląda. Dlatego zakładam ten temat bo chyba każdy coś zmienił w swojej C-330. Choćby najgłupszy szczegół ale ciągnik już lepiej wygląda piszcie nawet takie szczegóły (oczywiście coś większego niż śrubka czy podkładka <_< )

Ja zaczne:

Radio
      Kontrolka hamulca
      tapicerka na syficie

Nie wiecie jak umyć opon żeby były umyte ja na tym zdjęciu (link poniżej)
      http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image40045.html

przynajmniej te z tyłu bo zwykłą wodą pod ciśnieniem i płynem do naczyń sie nie da <_<
    • Przez c330ursus
      Zamierzam kupić glebogryzarkę do mojego Ursusa C-330 tylko nie wiem ile metrów może być żeby C-330 ją pociągną i jakie zapotrzebowanie mocy na ile metrów glebogryzarki?

Takie mam na oku Która waszym zdaniem będzie najlepsza i którą uciągnie Ursus C-330

http://www.allegro.pl/item346301100_glebog...anio_slask.html

http://www.allegro.pl/item338616663_glebog...sus_zetor_.html

http://www.allegro.pl/item345489219_glebog..._90mokazja.html

I jeszcze będę potrzebował wałek przekaźnika, ponieważ jest to moja pierwsza maszyna na wałek Coś takiego będzie pasować?

http://www.allegro.pl/item344553143_walek_przekaznika.html
    • Przez HorPol65
      Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??
    • Przez dawid2795x
      Witam mam problem, otóż gdy ruszam lub daje gazu mój ciągnik dymi szaro-czarnym dymem (nie żeby jak pociąg parowy ale jest to widoczne). Również gdy jechałem z agregatem ścierniskowym po wkręceniu na obroty widać było ze z wydechu wydobywa się lekka chmurka dymku. Zwracam się do Was z prośba o porady jak te dymienie zlikwidować, wiem akurat ze każdy diesel dymi, lecz u mnie to za dużo dymi gdyż koło mnie pracuje MF 3645 i nie dymi tak. Już rozmyślałem ze maga być winne wtryski lub pompa ale pewny nie jestem. Z góry dzięki :lol:
    • Przez Jarekborys
      witam wszystkich, mam problem, zależy mi na tym aby ciągnik ursus c 330 współpracował z opryskiwaczem którego belkę polową rozkłada się hydraulicznie. Założyliśmy nową pompę hydrauliczną, nowy rozdzielacz na błotniku na dwa wyjścia ( bo tyle jest potrzebnych do opryskiwacza) no i pojawia się problem, wydatek oleju i jego ciśnienie jest wciąż prawdopodobnie zbyt małe ponieważ kilka razy podniosłem belkę polową, rozłożyłem ją, wykonałem oprysk, ale za którymś razem jak już olej był zbyt ciepły to po prostu nie mogłem już podnieść złożonej belki (bo aby ją rozłożyć najpierw muszę ją unieść kilkanaście centymetrów aby wysunęła się z zabezpieczeń) Stan oleju w skrzyni jest w górnym stanie, filtr jest czyściutki, nie wiem co mam zrobić? Może ktoś ma jakiś pomysł? Jak mogę rozwiązać ten problem? Potrzebuję dwa wyjścia hydrauliczne (wydatek oleju i powrót) Podpowiadano mi już abym założył na wałek pompę od ładowacza czeskiego i wtedy miałbym duży wydatek cieczy ale nie miałbym już możliwości napędzania opryskiwacza od WOM czyli ten pomysł odpada.