Polecane posty

Dawid18    2

BIO to dziadostwo do naszych dziadków ( ursusów ) one tam wszystko wychlapią ale niesą tak efektywne jak na czystej. BIO nadaje się do silników disla ale nowych konstrukcji np takich jak są w tirach!!!!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja zauwazyłem ,że na BIO 3512 pali strasznie cięzko :P a 385 nie wykazuje zadnych nieprawidłowosci :) ale bardzo mozliwe ze powrócę do zwykłego ON ale z innej stacji , bo jest tylko 14 groszy (obecnie) różnicy w cenie .

 

Opał polecam na zimę - zwykła ropa mi zamarzała a opał nigdy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Ja jak lałem bio do ihc 744 to nawet lepiej szedł, ale jak nalałem do zetora to już tej mocy nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

W jakim ciągniku ?

 

U mnie to ciągniki wiosną chodzą na normalnym ON , w lecie czasem na OO , a w tym roku na BIO takze rotacja jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Witam

Przymierzam się do zakupu ursusa 902

Chcę się dowiedzieć na co zwracać uwagę!!

 

Powiem że z takim ciągnikiem nie miałem styczności

 

 

Czym się rożni ursus 902 od 912

 

Proszę o szybkie odpowiedzi !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek11    2

NO to powiem Ci że kupujesz w najlepszym okresie jakim tylko można kupowac diesla, bedziesz wiedział jak odpala w niskich temperaturach, najlepej jak bedziesz jechał go oglądac to jedz do własciciela z zaskoczenia żeby nie zdązył go odpalic i rozgrzac. I jeśli w ogóle odpali w ujemnej temperaturze to już nie jest zły B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

To nie do końca prawda .Zimą ciężej rozgrzać silnik aby zobaczyć ciśnienie oleju.Ja kupowałem zimą swojego -10 zapalił bez problemu i miał ciśnienie 4 atm na wolnych obrotach, ale jak potem poszedł u mnie w robotę to 0 atm. Silnik poszedł do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Witam

Przymierzam się do zakupu ursusa 902

Chcę się dowiedzieć na co zwracać uwagę!!

 

Powiem że z takim ciągnikiem nie miałem styczności

 

 

Czym się rożni ursus 902 od 912

 

Proszę o szybkie odpowiedzi !!

 

 

 

Jest kilka tematów na ten temat B) jak chcesz to pisz na moje gg - odpowiem w wolnej chwili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

Dzięki za odpowiedzi

 

Myślę że jutro lub pojutrze pojadę oglądnąć tą bestie ;d

Ursus będzie z 83r.

Jak myślicie czy 16 tyś będzie warty ??

 

A mam jeszcze pytanie ponieważ 902 ma tłumik w środku maski a czy wszystkie modele 912 miały tłumik z boku ??

Bo widzę dużo modeli 912 które mają tłumiki w środku maski ??

 

I bodajże 902 ma jedną parę wyjść hydraulicznych i nie ma siłownika wspomagającego ?? Czy to prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Z 83 roku to jest 385.902 szły od 84.Różniły się silnikiem,nie miały dekli z lewej strony nad rozrusznikiem.W zasadzie cały silnik jest inny.Szybko złącza oleju powinny mieć 4 szt i siłownik wspomagający.I zwolnicę wzmacniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

No o silniku to już wiem że muszą być kółka ;d

A co do siłownika, to jeśli będzie to chyba muszą zostać ujęte dwa złącza ?? i czy zostaną dwa ??

A czy będzie siłownik i też będą 4 złącza ??

 

I też mam pytanie do wzmacniacz momentu obrotu, ponieważ wyczytałem że można go używać od 1200 obr/min ale czy mogę go używać bez maszyny ??

I jak powinna być ustawiona ta wajcha ??

powinna być bardziej w stronę złówia czy może na środku ??

 

Powiem że nie miałem jeszcze styczności z wzmacniaczem i dlatego pytam jak go używać

Proszę o opis !!

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak są 4 szt, złączy to powinien być siłownik.Ale ktoś mógł wyjąć 2 szt.Bo 1 złącze jest wpięte do węża co idzie do siłownika wspomagającego.A 2 złącze to rurka wchodzi do mostu.

Żółwia zawsze można używać,bez ograniczeń ale musi być olej bo jak ci go zabraknie to go spalisz.

Ustawienie no to na zająca to w lewo a żółwia to w prawo.Ale skok dźwigni jest mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

OK

Teraz rozumiem

Ale jeśli będzie ustawiony cały cza na zającu i gdy będę orał i mi zacznie ciągnik dusić i mogę tą wajchę szybko przełączyć na żółwia ??

 

I czy jest możliwość przetestowania wzmacniacza bez obciążenia ciągnika ?? Jeśli tak to po czym to poznać że wzmacniacz działa ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek902    26

Jak jest z 1983 roku to już 902 bo ja mam z 83 roku 902

Przy ocenie sprawdzaj czy nie ma nigdzie przecieków, jak działa skrzynia biegów, czy mocno dymi i stan całego przedniego zawieszenia z układem kierowniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ciągnik poprostu zwalnia gdy włączasz zółwia ;[

 

Ursusa 902 produkowano od 1983 roku :http://www.serwo.yoyo.pl/902.html (modernizacja A)

... jednak pierwsze egzemplarze mogą miec jeszcze konstrukcję podobną do 385 np. zaczepy , felgi tylne , 2 wyjscia hydrauliki .

 

 

Prawdopodobnie dysponują tez mniejsza mocą , co wynika z dążenia do mniejszego spalania - zasługa pompy :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GelFred    0

Ja Ci powiem tak: jak nie bierze oleju, lub gdy dolewasz mu dziennie tak z pół litra jak jakies górki lub gdy gorąco jest... to takie brudne bąki sa jak najbardziej naturalne. naoglądałem sie troche tego juz i nie jest źle. przy zmianie obrotów pod obciązeniem na większe z małych to nawet nowe maszyny przydymczą troche. Fajny zadbany sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Może miał fabrycznie przerobiony rocznik bo stał na placu albo nie wiem ;[ historia zna takie przypadki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek93    5

witam mam problem z moim ursusem. Więc rano cięzko pali kopci na bialo dzisiaj chcialem go zapalic to nie zapalił akumulatory wyczerpalem a bylo tylko -5 stopni z ojcem wzielismy go na zaciąg to zapalił. Gdy silnik dluzej pochodzi a przewaznie przy pracach polowych to ponizej 1000 obr gasnie i jak mu dodam gazu to nie chce sie na obroty wkrecic jak go zgasze i zapale to normalnie chodzi i jest ok. Z plugiem 3 skibowym obrotowym zawsze oralem na 4 polowej a teraz na jedynce bo mocy mu brakuje :( silnik jest po remoncie w 2005 roku ma 2400 mth cisnienie na zagrzanym 4. Nie wiem czego to jest przyczyna ale podejrzewam ze to bedzie pompa wtryskowa i wtryski;/ z góry dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

zacznij od wymiany akumulatorów filtrów i przepłukania układu paliwowego a to ze był w remoncie jeszcze o niczym nie świedczy zalerzy na jakich czesciach był złozony bo badziewia nie brakuje


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek93    5

zacznij od wymiany akumulatorów filtrów i przepłukania układu paliwowego a to ze był w remoncie jeszcze o niczym nie świedczy zalerzy na jakich czesciach był złozony bo badziewia nie brakuje

byl na czesciach zetora złozony akumulatory są 2 letnie filtry byly wymienione 1,5 miesiąca temu przed orkami ale to jest moim zdaniem pompa pod z rułki nadmiarowej z oleju pompy paliwo kapie;/ jak oleju dolałem to wciągu 2 godzin orki go wyciepalo przez tą rurke;/ nic trzeba rozbierac dobrze ze tylko mi zostalo 3,5 ha do orania ale bede to chyba na wiosne oral bo pod qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj