Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25642

Ja dziś dopiero się zalogowałem więc jestem prawiczkiem:$

Na wstępie dostajesz to co miałeś w ubiegłym roku na papierze. Jak coś dokupiłeś to tworzysz nowe działki - jak kolega pisze musisz znać ich numery.  Po wpisaniu województwa, powiatu obrebu i numeru działki mapki masz od ręki dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
36 minut temu, jahooo napisał:

Piszę powoli, żebyś zrozumiał:

Musisz znać numery swoich działek, np z Geoportalu. We wniosku podajesz obręb działki i jej numer, wyszukuje ci działkę, dodajesz do swojego zasobu.

W ubiegłym roku miałem już dodane te działki, które podawałem wcześniej, dwa lata temu zaczynałem od pustego wniosku.

Nie ma żadnych "mapek" po prostu rysujesz kreski na mapie jak w Geoportalu

a jak tak to super - na razie zrobiłem sobie tylko dostęp do e-wniosku i jakoś nie grzebałem tam bo nie mam siły do tego a i nie chcę bawiąc się naklikać czegoś czego potem nie da się zmienić.

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

"Od 12 lutego 2018 r. na stronie internetowej ARiMR rolnicy będą mogli zapoznać się z wersją demonstracyjną aplikacji eWniosekPlus"

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/arimr-wnioski-o-doplaty-obowiazkowo-przez-internet,76247,1.html

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

w tym starym e-wniosku trudno było coś "naklikać" bo wszystko można było usunąć jak niepotrzebne. Nawet cały wniosek można było usunąć i zacząć od nowa. Zobaczymy, co przyniesie "nowe". Mi brakowało opcji "przyjmij geometrię działki" do rysowania działek rolnych. No i okienko z mapami było wielkości znaczka pocztowego. Nie każdy m monitor 24czy 30 cali z rozdzielczością 4000x2800 , na 17" rysowanie działek to był mały koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0

Witam, prowadzę hobbistycznie małe gospodarstwo rolne. Jako ze gospodarka jest nie na mnie, wiec dopłaty tez nie przychodzą na moje konto i nie mogę kontrolować na bieżąco  przelewów z ARMiR. Dostałem 70% zaliczki z dopłat bezpośrednich około 5.700 zł, pod koniec listopada przyszło ONW w kwocie 1.600 zł, czy to juz wszystko czy mam sie spodziewac jeszcze tych 30%, Czy to ONW to jest druga rata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
17 godzin temu, piotrp88 napisał:

"Od 12 lutego 2018 r. na stronie internetowej ARiMR rolnicy będą mogli zapoznać się z wersją demonstracyjną aplikacji eWniosekPlus"

http://www.agrofoto.pl/finanse/dotacje-i-doplaty/arimr-wnioski-o-doplaty-obowiazkowo-przez-internet,76247,1.html

 

 

Bliżej maja jak zwykle zaczną wszyscy naraz składać to nikt nie złoży bo serwery pierdykną i będą wydłużać składanie do lipca :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
18 godzin temu, Agrest napisał:

Powalczyłem trochę z e- wnioskiem.  

Wnioski 

procesor w kompie już mam słaby i wolno działa, ale patrząc na filmy instruktażowe to i u nich ładowanie map strasznie muli. Z tych przyczyn jest to robota irytująca i długa

kolejna sprawa to zawsze po kliknieciu w mapę  wyskakuje mi  - nieoczekiwany błąd aplikacji zamknij - zamykam i wywala z wniosku, po kliknieciu wstecz otwiera się to co trzeba -  więc tu też bardzo dużo czasu tracę.

w instrukcji pokazują, że po obrysowaniu utworzonej działki automatycznie jest ona nadpisywana literą podaną we wniosku -  u mnie nic nie nadpisuje - jak przyjdzie mi kolejny raz wszystko obrysować to mnie szlag trafiO.o

Pozazdrościć tym co mają mało działek a duży areał. 

Ja może nie mam też najwięcej działek ale 51 sztuk o małym areale jest naprawdę irytujące i w..........ce w wypełnianiu. Papierowy wniosek już dwa razy bym wypełnił.

Ogólnie staram się wypisywać uwagi do danych działek - tak na wszelki wypadek.

Jutro zajdę do BP i coś podpytam jak się uda.

 

Ps. Nie wiem czy dobrze robię - np. działka A(JPO)/A1(pszenica)/A2(strączki)/A2a (łubin)trzeba rozrysowywać 4 razy?

nowy ma być całkiem inny to po co walczyć z ubiegłorocznym ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

A do mnie przyszedł protokółu z w sumie 3 kontroli, z których pewnej byłem jednej tej do bydła, drugiej się domyślałem bo chodził w żniwa koleś po wsi z aparatem, a trzecia foto z helikoptera o której  nie wiele osób wiedziało. Czas na odwołanie 14 dni, bla bla bla także jak na razie o dopłacie można pomarzyć........

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a ja zaglądając do e-wnioskuplus będąc ciekaw jak to będzie z dopłatami w 2018r zobaczyłem że mój wniosek z 2017r został wprowadzony do systemu 18stycznia2018r.
Dopłat bezpośrednich nie ma, RSki też nie ma :(


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80

To witam w klubie :) też dostałem dziś protokół  pokontrolny w żniwa kontrola była.  Z resztą u mnie na miejscowości  wszyscy mieli kontrole także  sobie jeszcze poczekamy na dopłaty. Najgorsze jest to że co roku jakieś kontrole mam  a w tym roku to już normalnie cyrk się wyprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

U mnie ta sama historia, dwa dni temu protokół po kontroli z lipca. Z tego co zaobserwowałem większość rolników z mojej wioski z areałem od 7-20ha ją mieli. Duzi i Ci mali dostali pełne zaliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Też próbowałem się zalogować się do e-wniosek ale przy logowaniu mnie wywaliło i nie zdążyłem zapisać nawet przyznanego loginu :/ co teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
55 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

a ja zaglądając do e-wnioskuplus będąc ciekaw jak to będzie z dopłatami w 2018r zobaczyłem że mój wniosek z 2017r został wprowadzony do systemu 18stycznia2018r.
Dopłat bezpośrednich nie ma, RSki też nie ma :(

w którym miejscu to pisze w tym ewniosku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u was wnioski po kontrolach a u mnie zapowiedziana kontrola się nie pojawiła prędko to ja się pieniędzy nie doczekam może przyjdą z przyszłorocznymi to jakiś kombajn kupię albo wcześniej zbankrutuję czas pokaże teraz świnki po 3.8+vat także fajnie żyć nie umierać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5355

czyli są plusy "rocznego" opóźnienia wypłat dopłat  :D


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Też próbowałem się zalogować się do e-wniosek ale przy logowaniu mnie wywaliło i nie zdążyłem zapisać nawet przyznanego loginu :/ co teraz zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj