Polecane posty

feliks135    3
Dnia 23.01.2018 o 08:49, adamson330 napisał:

U mnie nadal Zero dopłat. Woj łódzkie. Powiat Zgierz

Ho, sasiad tez zgierski i tez brak kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

od początku roku do naszego banku wpłynęło 6 przelewów z dopłatami

pow lubelski , większość gminy kontrolowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

ja zaliczke dawno dostalem, decyzja przyszla ze 2 tyg temu, czy przyszly pozostale pieniadze to nie sprawdzalem. powiat krakowski

za to przychodza papiery na nowy sezon-znajomy rolnik na 2 ha dostal-- dokladnie takie same jak ostatnio tylko mapki jakies takie kiepskie, jest pismo  o nowych zasadach, chyba pierwszy raz obok prezesa armir jest tez podpis spiacego ministra -zeby rolnicy nie zapomnieli komu zawdzieczaja doplaty.....

na szczescie wiekszosc rolnikow nie bedzie musiala nic wypelniac do 10 ha mozna wyslac pismo i po sprawie-tyle ze sa dwie wersje 10 ha ornych lub ogolnie gruntow rolnych a na dodatek jedni twierdza ze trzeba bedzie podac ostatnia kwote przelewu z 2017 a drudzy z 16-ciekawe czy do 15 III ustala jedna wersje....


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Nikt nie zgłasza zwierząt przez internet? Do starego wniosku zalogowałem się tym właśnie loginem

Edytowano przez piotrp88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zaliczki miałem jakieś 13-15%, decyzja przyszła we wtorek. Rodzice dostali te 70% zaliczki jesienią, a dalej cisza a jest to praktycznie jedno gospodarstwo, tzn. ten sam numer zamieszkania.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
7 godzin temu, piotrp88 napisał:

Nikt nie zgłasza zwierząt przez internet? Do starego wniosku zalogowałem się tym właśnie loginem

A działa ten system teraz dobrze? Bo próbowałem z niego korzystać z 4 lata temu, to przez 3/4 miesiąca był "problem z komunikacją", na dodatek raz na miesiąc blokowało konta i było trzeba lecieć do arimr po nowe hasło bo przez stronę nie było możliwości ustalenia nowego, potrafiłem też zgłaszać rejestrację po kilka razy bo niby przyjęło ale nie było widać wniosku o rejestrację i sobie go odpuściłem, może go juz trochę poprawili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

W ubiegłym roku nie miałem chyba żadnych problemów,i nawet odpuścili maltretowanie częstą zmianą hasła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexx123    36

Raczej tak . Też tak miałem , 2 dni temu przyszła reszta dopłat i po tym tak wnioskuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
2 godziny temu, redbull napisał:

dziś 2 przelewy z Agencji jeden z tytułem "dezycja bez faktycznego doręczenia " to jest ONW czy co?

http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl/ ta strona jest jakoś aktualizowana? bo juz jest chyba 2 lata do tyłu

teraz gdy ministrem rolnictwa jest wiadomo kto, wszystko leży i kwiczy, nic sie nie dzieje .... propaganda tylko leci ....

przez ostatnie 2 miesiace wypłacili jakies 800 mln zł, chyba komentowac nie trzeba ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerss34    219

wszystko leży i kwiczy .. a rolnicy cicho siedzą , nie blokują, nie strajkują  , to co oczekujesz ? jak nie ma kto reprezentować   rolników w Warszawie , 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Składałeś już e wniosek w poprzednich latach czy pobrałeś teraz? Można się już logować czy dopiero w marcu? Będę chciał spróbować  internetowo, a le gdzieś słyszałem że dopiero w marcu będzie dostępny wniosek, a wolałbym wcześniej się z nim zapoznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wcześniej papierowo było składane, niby mozna się logować u mnie np 2 dni temu nie dało sie loginu wyrobić a wczoraj już bez problemu i tak przeglądałem ten ewniosek to takie kwiatki tam są. Dziś wycieczka do agencji i będziemy wyjaśniać co oni tam namotali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Nic strasznego tam nie ma - wszystko dla ludzi.

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Jak brakuje działek, to dopisujesz sam. Dwa lata temu wogóle nie było działek we wniosku, trzeba było dopisywac sobie ręcznie. Tam nie ma żadnej polityki, nie ma działki - dopisujesz, jest za dużo - kasujesz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

A to nie jest jeszcze stara wersja e-wniosku? W końcu nowa na się nazywać e-wniosekPlus i chyba od lutego ma byćdostępna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24
małopolska pow.nowotarski RŚ w listopadzie zaliczka grudzień ONW styczeń także jeszcze reszta bezpośrednich ma przyjść jeszcze tak szybko nie miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Właśnie się zalogowałem.

Widzę, że najpierw to muszę sobie wypisać wszystkie swoje działki coby się nie oszukać - jakoś na pierwszy rzut oka mało czytelne się wydaje.

Po kliknieciu w mapę dla działki wyskoczył nieoczekiwany błąd i wywaliło wniosek:P

Pierwsze koty za płoty. Trzeba będzie trochę posiedzieć nad tym:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Powalczyłem trochę z e- wnioskiem.  

Wnioski 

procesor w kompie już mam słaby i wolno działa, ale patrząc na filmy instruktażowe to i u nich ładowanie map strasznie muli. Z tych przyczyn jest to robota irytująca i długa

kolejna sprawa to zawsze po kliknieciu w mapę  wyskakuje mi  - nieoczekiwany błąd aplikacji zamknij - zamykam i wywala z wniosku, po kliknieciu wstecz otwiera się to co trzeba -  więc tu też bardzo dużo czasu tracę.

w instrukcji pokazują, że po obrysowaniu utworzonej działki automatycznie jest ona nadpisywana literą podaną we wniosku -  u mnie nic nie nadpisuje - jak przyjdzie mi kolejny raz wszystko obrysować to mnie szlag trafiO.o

Pozazdrościć tym co mają mało działek a duży areał. 

Ja może nie mam też najwięcej działek ale 51 sztuk o małym areale jest naprawdę irytujące i w..........ce w wypełnianiu. Papierowy wniosek już dwa razy bym wypełnił.

Ogólnie staram się wypisywać uwagi do danych działek - tak na wszelki wypadek.

Jutro zajdę do BP i coś podpytam jak się uda.

 

Ps. Nie wiem czy dobrze robię - np. działka A(JPO)/A1(pszenica)/A2(strączki)/A2a (łubin)trzeba rozrysowywać 4 razy?

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a powiedz mi jak to wygląda gdy osoba w tym roku po raz pierwszy składa wniosek o dopłaty?
Dostała już numer producenta itp? Czy w e-wniosku pobierze mapki? Chyba nie bo składa po raz pierwszy. Dobrze myślę?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Piszę powoli, żebyś zrozumiał:

Musisz znać numery swoich działek, np z Geoportalu. We wniosku podajesz obręb działki i jej numer, wyszukuje ci działkę, dodajesz do swojego zasobu.

W ubiegłym roku miałem już dodane te działki, które podawałem wcześniej, dwa lata temu zaczynałem od pustego wniosku.

Nie ma żadnych "mapek" po prostu rysujesz kreski na mapie jak w Geoportalu

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj