Polecane posty

samtech84    102

Ja na początku grudnia miałem kontrolę, gościu powiedział protokół z kontroli w ciągu 2 tygodni przyślą, jeśli nie wyrobią się to wyślą pismo, że protokół zostanie wysłany później. Minął ponad miesiąc i ani protokołu ani pisma, że protokół zostanie wysłany później :P

Oni po  prostu mają taki bajzer, że sami tego nie ogarniają.

Edytowano przez samtech84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 godzin temu, Kotka napisał:

Nie może być tak że działka jest większa a doplaty bierze się do mniejszego areału i dlatego kontrolują.

Może rozwiń, dlaczego niby nie?      :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Bo teraz masz obowiazek wykazac wszystkie grunty orne i nawet tuz niezgloszony do doplat  ....i jesli nie zglaszasz calej dzialki do doplat to pozostalosc wpisujesz w rubryce grunty niezgloszone do doplat ....


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729

włąśnie miałem kontrolę w ubiegłym roku działka wg ewidencji 0,6 ha w dopłatach zgłoszone 0,4, chłopaki po pomiarach doradzili żeby 0,53 zgłszać:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Masz takie same sankcje za przekroczenie jaki za zmniejszenie   powierzchni działki. Powierzchnia niezgłoszona musi być odpowiednio zaznaczona na zał. graficznym

Najgorsze jest to że przez lata kroili powierzchnię, a teraz każą ponownie pisać co do ara i odpowiednio opisywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

Od 2 lat ...

Bo to wynika z nowych wymagan ...powierzchnia niezgloszona i tak  jest sumowana  do obowiazku zazielenienia ktory wynika z pow gr. Ornych   gospodarstwa 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
5 minut temu, soltys48 napisał:

od kiedy to??

Od zeszłego roku.

Dokładnie te wszystkie ary nie zgłoszone są traktowane jako grunty orne i zawyżają powierzchnię do EFA. 

Więc jak ktoś liczy  zasiew strączków na styk to może się przejechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

A jak ja np dzierżawie tylko płowe działki? to resztę tez mam wpisać że nie zgłoszone czy co? do teraz tylko zaznaczałem ile faktycznie urzutkuje na mapce i tyle   A i moje gospodarstwo  jest zwolnione  z Obszary proekologiczne (EFA) to dzięki temu nie muszę tego pisać?


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
1 minutę temu, soltys48 napisał:

ta kontrola o której wspomniałem była w 2016 wiec już to działało?

Wniosek za 2016 był chyba pierwszym z tymi zasadami. Rok 2017 to drugi rok zmienionych wymogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 Luki ....Wpisujesz to co uzytkujesz i to oznaczasz na mapie 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, marko-kolo napisał:

Bo teraz masz obowiazek wykazac wszystkie grunty orne i nawet tuz niezgloszony do doplat  ....i jesli nie zglaszasz calej dzialki do doplat to pozostalosc wpisujesz w rubryce grunty niezgloszone do doplat ....

Oczywiście że tak jak mówisz,  trzeba to opisać, ale nikt mi nie zabroni podać mniejszą niż jest w rzeczywistości.               :)                       to że działka jest większa niż podana, to zazwyczaj u sąsiada jest mniejsza a podał większą.     :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19729
2 minuty temu, Agrest napisał:

Wniosek za 2016 był chyba pierwszym z tymi zasadami. Rok 2017 to drugi rok zmienionych wymogów

czyli po kontroli powinna być niezgodność........a było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Jak w 3 % się zmieściłeś to nawet nie informują. Ja przy składaniu kolejnego wniosku po rozmowie dowiedziałem,  że w ubiegłym roku miałem niedoszacowaną powierzchnię, ale nie było więcej jak 3 % i nie brakowało EFA, więc sprawa zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
38 minut temu, marko-kolo napisał:

 

Od 2 lat ...

Bo to wynika z nowych wymagan ...powierzchnia niezgloszona i tak  jest sumowana  do obowiazku zazielenienia ktory wynika z pow gr. Ornych   gospodarstwa 

Najpierw kogoś upierdo*ą trochę zarobią, a za trochę zobaczą że więcej wyciągną jak się z tego wycofają.

No niestety link nie działa, może tylko cyt:

 

"Czy 12 mld euro dopłat bezpośrednich zostało wydanych nieskutecznie? Europejski Trybunał Obrachunkowy mocno krytykuje unijne zasady tzw. zazielenienia w ramach Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Zdaniem kontrolerów skomplikowany system wsparcia dochodów rolników, którzy decydują się na działania prośrodowiskowe jest najzwyczajniej w świecie nieefektywny."

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No niestety ciezko za tym nieraz nadążyć ...

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz jakieś inne gówno wykombinuja

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja jestem ciekaw jak pojdzie wysyłanie wniosków na dopłaty ,od tego roku tylko elektronicznie ,a system kuleje

mi w zeszły roku juz wyszly błędy podczas kontroli ,bo nie podałem kawalka laczki ktura słuzy jako przejazd w okoł gospodarstwa ale w 3% się zmieściłem

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ciemno to widzę, żeby to robić, to każdy musi mieć założone konto w Agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no dokładnie ,a zapisanie i  zatwierdzenie wniosku trwa do 4godz ,tak system powolnie działa ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jet jakis zapis ze jak nie masz mozliwosci zlozyc przez internet to musza przyjac w wersji papierowej i wprowadzic do systemu ....cos czytalem ale nie pamietam dokladnie czy na pewno 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to teraz, jak wszyscy zaczną to miesiąc będzie mało.    :P   

Cytat

Jet jakis zapis ze jak nie masz mozliwosci zlozyc przez internet to musza przyjac w wersji papierowej i wprowadzic do systemu ....cos czytalem ale nie pamietam dokladnie czy na pewno 

Jest coś niby takiego.   

Mają też być jakieś składania tylko na oświadczenie jeżeli jest tak samo u kogoś jak w zeszłym roku. 

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj