Polecane posty

pawlus224    2624

Tak czytam temat i chyba lubelski oddzial poradził sobie calkiem niezle z tą wyplatą zaliczek ;)

Chyba najwiecej zalezy od BP arimr ,ze dwa lata temu dlugo nie dostawalen doplat az poszedlem do biura i kulturalnie poprosilem jesli sie da zeby to przyspieszyc i pomoglo - sprawdzili z grubsza wniosek na miejscu i przekazali do dzialu płatności w ciagu kilku dni .

W tym roku dostalem 70% platnosci na poczatku listopada a wczesniej byl tel z agencji zeby poprawic pomylke ,więc ladnie :)

 

Mogliby zrobic cos takiego ze jezeli rolnikowi na gwalt kasa nie potrzebna to zeby ich informowal a kase dostawali bardziej potrzebujący , choc z drugiej strony znajac Polską mentalnosc ...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pawlus224 no co ty opowiadasz. Jak kasa nie potrzebna? Przecież to rolnika kasa i nawet jak nie miał by gdzie jej wydać to chyba lepiej wpłacić na % przez 3 m-ce niż ma leżeć w ARiMR, więc ten pomysł by się nie udał bo każdy by poszedł i powiedział że jemu jest potrzebna np. do wpłacenia na lokatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 7.12.2017 o 12:42, marekfarmer napisał:

Nie  dali  1000zł/ha  czy jak ??

Pomniejszyli do kwoty strat jaką komisja wyliczyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15
Dnia 5.12.2017 o 17:59, soltys48 napisał:

kontolna była ale błędów nie było, jedynie w końcu września trochę weterynaria się przyczepiła ale nic strasznego

Ja miałem kontrole ,we wrześniu  na początku brakło im hektar pola potem znów wyszło że u sąsiada namierzyli jako moje potem znów uprawy się nie zgadzały wszystko było zle  mówię nici dopłat a tu niespodzianka 10 listopada  zaliczka 70%  dodam że mimo iż mam kilka ha dostałem kilkadziesiąt tyś w 7 przelewach  i musiałem raporty z banku brać bo nie wiedziałem za co tyle ale mam też płatności za tytoń. i w sumie zgadza się kwota 70% Małopolskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor521189    2

wielkopolskie, pow. kaliski, brak zaliczki, 15 ha plus 30 szt. bydla, mlody rolnik, onw
do tej pory nic. 
w  maju kontrola byla z insp. wet. dobrostan zwierzat, przeszlo wszystko na 100 proc ok
moze znowu sie doliczyli ze samolotu 0,02 ha wiecej we wniosku niz jest bo baloty odliczaja cymbaly
w zeszlym roku bylo juz w pazdzierniku onw wyplacone i 70 proc zaliczki
dzwonilem do bp, czekac,  czekac, czekac...
a nawoz od stycznia w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    92

Brak czy otrxymales przelew brakujący i onw? 

Edytowano przez lukasz493

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

przyszedł protokół kontrolny z jakiejś firmy krzak. Tam gdzie w dopłatach rok temu i w tym roku miałem wpisaną koniczynę czerwoną (siana normalnie, bez żadnej ściemy ale nie pryskana od chwastów bo dla zwierzaków znajomego) stwierdzono brak rośliny i mieszankę traw wieloletnich drobnonasiennymi bobowatymi czy jakoś tak. Jako metodę walki z chwastami wybrałem koszenie ;) Zresztą znajomy sąsiad który ma koniczynami i trawami nasiennymi obsiane prawie całość ziemi też koniczyny nie pryska i ma w niej sporo perzu.
W tym roku na wiosnę tam gdzie była słabsza podsiałem ją.

Będą z tym problemy? Bo koniczyna czerwona jako taka była. Dwa razy się osypała z nasion i znajomy dopiero wtedy kosił.

Byłaby ładniejsza gdyby nie fakt że w tym roku jest cholernie mokro a z kim nie gadam to każdy mi mówi że to wina wilgoci bo koniczyna nie lubi jak jest mokro. W sumie to na 30arach  z ponad hektara to woda stała od października bo łażąc z psem to "kałuże" można omijać.

No i 5 arów rozjeździło się ciągnikiem przejeżdżając w żniwa na drugie pole.

Jak myślicie - będą problemy z czymś takim - gość co to niby kontrolował nie wszedł na pole-tato go widział z daleka, stał na drodze i do koniczyny miał z 50 metrów.
 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Możesz, a nawet powinienieś się odwołać. Sąsiadowi uznali, że firma wykonała kontrolę nierzetelnie. Z tego co wiem, powinni miec materiał fotograficzny.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

arimr czy firma robiąca kontrolę?

Bo jutro będę dzwonił do arimir o zdjęcia że chcę się zapoznać, poza tym bobowate drobnonasienne to m.in koniczyny obecnie a jak fotka dobra to po pokroju rośliny udowodnię że to koniczyna czerwona.

 


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
15 godzin temu, lukasz493 napisał:

Kotka jakie województwo ? Bez decyzji ?

Tak bez decyzji  woj.pomorskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

I jedna i druga, przecież cała dokumentacja z kontroli i tak musi trafić do arimr a odwołujesz się do nich, więc to już ich ból głowy, kto ma fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209
2 godziny temu, Kotka napisał:

Tak bez decyzji  woj.pomorskie 

Kurcze to wychodzi na to że oni robią sobie przelewy jak chcą , u mnie zawsze przychodziła decyzja i za kilka dni przyszedł przelew , mają jakiś mongolski system naliczania tego :D

  • Haha 1

Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
14 godzin temu, Nikita_Bennet napisał:

przyszedł protokół kontrolny z jakiejś firmy krzak. Tam gdzie w dopłatach rok temu i w tym roku miałem wpisaną koniczynę czerwoną (siana normalnie, bez żadnej ściemy ale nie pryskana od chwastów bo dla zwierzaków znajomego) stwierdzono brak rośliny i mieszankę traw wieloletnich drobnonasiennymi bobowatymi czy jakoś tak. Jako metodę walki z chwastami wybrałem koszenie ;) Zresztą znajomy sąsiad który ma koniczynami i trawami nasiennymi obsiane prawie całość ziemi też koniczyny nie pryska i ma w niej sporo perzu.
W tym roku na wiosnę tam gdzie była słabsza podsiałem ją.

Będą z tym problemy? Bo koniczyna czerwona jako taka była. Dwa razy się osypała z nasion i znajomy dopiero wtedy kosił.

Byłaby ładniejsza gdyby nie fakt że w tym roku jest cholernie mokro a z kim nie gadam to każdy mi mówi że to wina wilgoci bo koniczyna nie lubi jak jest mokro. W sumie to na 30arach  z ponad hektara to woda stała od października bo łażąc z psem to "kałuże" można omijać.

No i 5 arów rozjeździło się ciągnikiem przejeżdżając w żniwa na drugie pole.

Jak myślicie - będą problemy z czymś takim - gość co to niby kontrolował nie wszedł na pole-tato go widział z daleka, stał na drodze i do koniczyny miał z 50 metrów.
 

Wal odwołanie , na protokole powinno być do kogo. Ja podobnie miałem w tamtym roku z łubinem , po odwołaniu ( w piśmie nie żałowałem ,,delikatnej perswazji,,). Po paru dniach nowy protokół i wszystkie roszczenia uznane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4
Mazowieckie to samo 5%.Większość gminy dostała marne grosze.No ale w arimr mówią co innego.wrrrrr DZIADOSTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj