Polecane posty

jaroWM    44

brat wczoraj decyzję do dopłat dostał - pow. olsztyński, zaliczkę też miał dość szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

ŻYCZĘ WSZYSTKIM FORUMOWICZÓW  ZDROWYCH I POGODNYCH ŚW. BOŻEGO NARODZENIA  ORAZ SPOKOJNEGO CZEKANIA NA PIENIĄDZE TYM KTÓRZY JESZCZE NIE DOSTALI A TYM KTÓRZY DOSTALI ROZSĄDNEGO WYDAWANIA  BO SZYBKO SIĘ SKOŃCZĄ ☺☺☺☺☺☺☺☺☺

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Swiat bialych, pachnacych choinka,?? skrzypiacych sniegiem  pod butami, spedzonych w cieplej, rodzinnej atmosferze, pelnych niespodziewanych prezentow,?? Swiat dajacych radosci i odpoczynek, oraz nadzieje na Nowy Rok, ??zeby byl jeszcze lepszy niz ten, ktory wlasnie przemija zyczy Robert55555 wszystkim forumowiczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Na dzień dzisiejszy ZERO DOPŁAT. Zero zaliczki!!! To kpina jakaś. Nawet żadnego pisma nie dostałem. Odkąd przejąłem gospodarstwo, trzecie dopłaty i trzeci podobny problem. Dwa lata dostawałem pieniądze pożną wiosna, już po wydatkach na  środki produkcji. Rok temu musiałem brać kredyt i to nie żaden preferencyjny. Brak mi słów !!! Powierzchnia ok. 27 ha, woj. łódzkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Ja i ojciec dostalismy zaliczki w grudniu 70% a brat nie dostal nic ani zadnego pisma. W biurze powiatowym twierdza ze zlecili wypłatę i pieniądze juz dawno powinny byc na koncie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

U mnie kwestia dopłat 2017 zakończona

Zaliczka 70% - 18 pażdziernika, ONW - 15 listopada, decyzja - 13 grudnia, reszta 30% dzś. Wniosek na 13 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
5 godzin temu, adamson330 napisał:

Na dzień dzisiejszy ZERO DOPŁAT. Zero zaliczki!!! To kpina jakaś. Nawet żadnego pisma nie dostałem. Odkąd przejąłem gospodarstwo, trzecie dopłaty i trzeci podobny problem. Dwa lata dostawałem pieniądze pożną wiosna, już po wydatkach na  środki produkcji. Rok temu musiałem brać kredyt i to nie żaden preferencyjny. Brak mi słów !!! Powierzchnia ok. 27 ha, woj. łódzkie.

Nie jesteś sam u mnie podobnie trzecie dopłaty trzeci raz cyrki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie również cisza brak zaliczki gdy byłem w powiatowym zrobić spis roczny dowiedziałem się tylko że wniosek w trakcie rozpatrywania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Mój wniosek w trakcie rozpatrywania. Podobno miałem kontrole nawet nie wiedziałem kolejny rok z rzedu. Wiec zero zalicznki i zero dopłat na chwile obecną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728

Frajer to jesteś TY baranie jeden po ki grzyb obrażasz innych??Tak sie dowartościowujesz ?Jeśli tak to gratulacje!

  • Like 1
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Mam taki problem, ojciec dostał dzisiaj pismo z BP o wszczęciu postępowania o nieprawne pobranie dopłat rolnośrodowiskowych. Po nowym roku pojedzie się dowiedzieć o co to wgl chodzi. Może miał ktoś taki przypadek? Wydaje mi się że może chodzić o to że ojciec złożył wnioski o dopłaty również te rolnośrodowiskowe w maju 2016r a  ja przejąłem gospodarstwo od ojca 04.10.2016. Mieliśmy składać pismo o przejęcie zobowiązań na mnie ale w odr powiedział nam kierownik że nie trzeba bo zobowiązanie kończy się w marcu 2017r. Co możemy z tym zrobić, czy są  jakieś sankcje związane z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

A ja dzisiaj dostałem decyzję... ale za 2015 że zostało mi naliczone 22gr więcej do płatności do bydła niż pierwotnie naliczyli. Już by mogli się nie wygłupiać z takimi pisami tylko zająśc się tym co jest teraz wskazane i potrzebne

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
10 godzin temu, michal12301 napisał:

Mam taki problem, ojciec dostał dzisiaj pismo z BP o wszczęciu postępowania o nieprawne pobranie dopłat rolnośrodowiskowych. Po nowym roku pojedzie się dowiedzieć o co to wgl chodzi. Może miał ktoś taki przypadek? Wydaje mi się że może chodzić o to że ojciec złożył wnioski o dopłaty również te rolnośrodowiskowe w maju 2016r a  ja przejąłem gospodarstwo od ojca 04.10.2016. Mieliśmy składać pismo o przejęcie zobowiązań na mnie ale w odr powiedział nam kierownik że nie trzeba bo zobowiązanie kończy się w marcu 2017r. Co możemy z tym zrobić, czy są  jakieś sankcje związane z tym?

Na 99% cała kasa z rolnośrodowiskowego do zwrotu. Zobowiązanie było do marca, a ojciec tego nie wykonał, Ty również nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16869

@up, możliwe. Choć był program dla niskotowarowych kilka lat temu i miałem w wiosce podobną sytuację. Gość wziął na niski towar, kupował przez 4 lata maszyny pod trzydziestkę, bo tylko tyle potrzebował, ale w piątym roku przekazał na syna (zabrakło dosłownie miesięcy na wykonanie niskotowarówki) i przyszło, że kasa z powrotem. Chodzą słuchy, że pomógł ksiądz (brat zapominalskiego rolnika) i sprawa ucichła szybciej niż się pojawiła. 

Swoją drogą ciekawy był ten program. Szkoda, że mój ojciec bał się jeszcze wtedy leźć w cokolwiek dodatkowego. Jeszcze wtedy się łapaliśmy.

A teraz wszystkim Agrofotowiczom życzę szczęśliwego Nowego Roku i dużo cierpliwości podczas czekania na kasę, której nie oszukujmy się, już w tym roku nie dostaniemy. Happy New Year.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

W piątek sprawdzam konto i oczom nie wierze bo wpłynęło 30% reszty zaliczki  bo 70% wpłynęło w listopadzie ☺ ONW tez na koncie  na początku grudnia ☺. Życzę wszystkim forumowiczom  szczęśliwego  NOWEGO ROKU 2018  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
7 godzin temu, michal12301 napisał:

Ale jak cała kasa, z.całych 5 lat?

Dokładnie. Może jakimś cudem uda się tylko zwrot za ostatni rok, ale wątpię. Próbuj, powodzenia.

Edytowano przez jacek1296

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niestety w agencji jak nie dotrzymasz terminu co do dnia to jest sprawa przegrana oni to co innego im wolno ja ostatnio czekałem na zmiany w młodym rolniku dziewięć i pół miesiąca wątpię że oni by tyle czekali na moją odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

U szwagra też tak było , kolega przepisał mu pole a nie zostały przeniesione zobowiązania i kasę trzeba było oddać nie pamiętam dokładnie za jaki okres rok albo dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

znaczy po świętach się okaże bo wezwanie może być związane również z tym że na jednej działce w trakcie tych 5 lat nie było 3 typów roślin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj