Skocz do zawartości

tomaszek767

Members
  • Postów

    231
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

5 obserwujących

O tomaszek767

  • Urodziny 01/19/1989

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Małapolska/Prawie Książ Wielki

Ostatnie wizyty

5316 wyświetleń profilu

Osiągnięcia tomaszek767

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • First Post Unikat
  • Collaborator Unikat
  • Week One Done
  • One Month Later
  • One Year In Unikat

Najnowsze odznaki

11

Reputacja

  1. tomaszek767

    Fito w grochu

    A czy zdradzisz ile g/ha mezotrionu poszło ?
  2. Hmm południe siałem dwa lata a potem pasowo. Na początku przygody z soja nie milem jeszcze zaszczepionych gleb bakteriami wiec plony były tak do 3T/ha. Obecnie większość pół mam już zaszczepionych brodawkami wiec myśle ze to wpływa na plus jeżeli chodzi o plonowanie a nie sama technologia uprawy. Sieje pasowo z innych względów poprostu i soja mi w tym systemie się udaje.
  3. pasuje żeby była taka mniej więcej do kolana bo mniejsza jak robiłem to bardzo przypalali
  4. ja mam ale soja musi być dość duża. 100g/ha mcpa+l/ha basagranu czy jakiegoś tam bentazonu + adiuwant olejowy. Soja lekko odchoruje ale skrzy zlikwidujesz
  5. tomaszek767

    Porównanie opon

    Szukam opinie opona 480/65/r24 na przód do fendta 412. Mam teraz Trelleborgi ale to był fabryczny montaż a boje się że jak teraz kupie to będą sie robić buły na nich bo czesto czytam że sie rozwarstwiają i co polecacie? Michelin wychodzi drożej od trelleborga no i nie wiem co kupić za bardzo?
  6. Zgadzam się ale jest fitotoksycznosc przy tej dawcę metrybuzyny
  7. U mnie dziś było +5 i deszcze śnieg jeszcze jest ale momentalnie topnieje i jutro tez mam mieć taka pogodę. Planuje w nocy korn kali na równych polach ale azot tez kusi
  8. Ktoś już dawał azot?
  9. Ja miałem już kilka razy. Dosyć wysoka odmiana. Plonowanie ok w zależności od roku. Ja co roku jej trochę sieje bo wychodzę z takiego założenia jak pstaszek ze trzeba mieć kilka odmian na polach. Jak jest gęsto zasiana może wylegac. Jednego roku zaczęła mi się pierwsza otwierać podczas suszy.
  10. Bardzo duży wpływ na rozwój bakterii ma pogoda. W warunkach dużej suszy i w przesuszonej glebie bakterie się nie rozwiną.
  11. Ja w tym roku na jednym polu zastosowałem. Ogólnie wszędzie na świeżych polach u mnie było słabe brodawkowate ale po tej szczepionce było chyba najgorzej.
  12. Nie wiem z jakiego regionu jesteś ale firma Wialan jeszcze ma.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v