Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Matmen napisał:

Podlasie starszy dostal reszte jakos okolo 20 01 a u mnie cisza . Ale dostalem papiery na 2018 i przejrzałem  instrukcję  i niepokoi mnie  ze niema nic o doplatach do zwierząt,  zawsze było opisane ile sztuk i od kiedy do kiedy trzeba miec je na stanie.

Zwierzęta bez mian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
11 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

Już wszystko na końcie i onw też 14.8 ha LBI

Słuszna władza słusznemu człowiekowi szybko wypłaca:D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

 W raporcie pokontrolnym wykazano mi błąd DR31- niezgodność uprawy.

Zamiast lucerny napisali, że znajduje się mieszanka lucerna i jęczmień.

W lucernie były pojedyncze kłosy jęczmienia, bo lucerna była posiana w stalerzowany jęczmień. Czy może lepiej napisać, że po 15 lipca(do wtedy należy utrzymać plon główny) została zrobiona wsiewka jęczmienia?. Kontrola zrobiona 22 lipca

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
9 godzin temu, akernolat napisał:

 W raporcie pokontrolnym wykazano mi błąd DR31- niezgodność uprawy.

Zamiast lucerny napisali, że znajduje się mieszanka lucerna i jęczmień.

W lucernie były pojedyncze kłosy jęczmienia, bo lucerna była posiana w stalerzowany jęczmień. Czy może lepiej napisać, że po 15 lipca(do wtedy należy utrzymać plon główny) została zrobiona wsiewka jęczmienia?. Kontrola zrobiona 22 lipca

 

 

No z pewnością mają na to zdjęcie w terenie. Będzie Cie agencja wzywać to się będziesz tłumaczył. Jak się zapytają co pan widzi to zawsze odpowiadaj, że du..e. Znajomy jak widział skomplikowany rysunek na studiach i się gość zapytał z czym się Panu to kojarzy a ten,że z du..ą. A to mówi dużo się panu kojarzy. No niektórym to wszystko się ... Ale to są detale najważniejsza jest powierzchnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania2017    1

Czy dostał już ktoś całość z tych co mieli kontrolę fotograficzną? Woj. Lubelskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Mam takie pytanie może ktoś był w podobnej sytuacji  w piątek zadzwoniła Pani  z agencji że jest błąd w dokumentach , Rozchodzi się  oto że mam zasiany poplon ozimy w   którego składzie są rosliny:  zycica wielokwiatowa, koniczyna inkarnatka,wyka ozima(kosmata ) jak to woli. Pani wypełniająca wniosek o dopłaty wpisała zamiast wyki ozimej siewną czyli rosline jednoroczną która nie zalicza się do ozimych. A pani z agencji powiedziała żeby przyjechać sprostować albo   wycofać działkę z dopłat bo będą sankcje czy jest szansa że poprawi ?

Edytowano przez mateusz44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
17 godzin temu, Ania2017 napisał:

Czy dostał już ktoś całość z tych co mieli kontrolę fotograficzną? Woj. Lubelskie 

Foto w terenie a foto z zza biórka to różnica. Jak dostałeś protokół pokontrolny to pytanie kiedy. U nas na dniach przychodziły to liczymy, żr może koniec marca... Ale pierw trzeba dostać decyzje z agencji. Przy kontroli to raczej pewne, że przyjdzie. No niech by onw choć dali bo z tym też cienko mają wypłacone 50% środków. A z tą mieszanką gorzowską to niezły gryps. Jakaś niedouczona ta Pani od wniosku. 

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacenty113    1

ja już dostałem wszystko nawet wniosek wysłali choć ponoć teraz przez internet

podkarpackie woj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16959
Dnia 25.02.2018 o 07:58, mateusz44 napisał:

pani z agencji powiedziała żeby przyjechać sprostować albo   wycofać działkę z dopłat bo będą sankcje czy jest szansa że poprawi ?

Skoro powiedziała, żeby sprostować, to jest szansa na poprawienie. Inaczej nie zawracałaby sobie d*py tylko wprowadziła sankcje. 

Dnia 23.02.2018 o 23:21, akernolat napisał:

 W raporcie pokontrolnym wykazano mi błąd DR31- niezgodność uprawy.

Zamiast lucerny napisali, że znajduje się mieszanka lucerna i jęczmień.

W lucernie były pojedyncze kłosy jęczmienia, bo lucerna była posiana w stalerzowany jęczmień. Czy może lepiej napisać, że po 15 lipca(do wtedy należy utrzymać plon główny) została zrobiona wsiewka jęczmienia?. Kontrola zrobiona 22 lipca

 

 

Walcz o swoje. Jedź do firmy 2K projekt i tam powiedz to samo, co piszesz tutaj. Po co Ci pisać, że zrobiłeś wsiewkę jęczmienia? Napisz, że miałeś najpierw jęczmień do zaorania/stalerzownia na zielono jako nawóz i w to wsiałeś lucernę. A że niedokładnie zrobiłeś talerzowanie to i pojedyncze kłosy zboża pozostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Dnia 25.02.2018 o 09:23, grey6 napisał:

Foto w terenie a foto z zza biórka to różnica. Jak dostałeś protokół pokontrolny to pytanie kiedy. U nas na dniach przychodziły to liczymy, żr może koniec marca... Ale pierw trzeba dostać decyzje z agencji. Przy kontroli to raczej pewne, że przyjdzie. No niech by onw choć dali bo z tym też cienko mają wypłacone 50% środków. A z tą mieszanką gorzowską to niezły gryps. Jakaś niedouczona ta Pani od wniosku. 

No ja bym nie był takim optymistą. U nas raporty przyszły, przed Bożym Narodzeniem a do dzisiaj kasy nie ma... Byłem w BP ARiMR to mi powiedzieli, że oni jeszcze tych raportów nie dostali (podobno sprawdzają je w OR we Wrocławiu) i nie naliczają dopłat... Kontrolę FOTO miałem w lipcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

Ja nie mam ani raporu  ani zaliczki ,po wizycie w arimr dowiedzialem sie tyle ze wniosek jeszcze nie wprowadzony. Do 15 marca ma byc w tym e wniosku,wprowadzony ,do tej pory robilem papierowy. A pieniadze kiedys w przyszlosci , sa przezabawni, gdy ja trzymalem sie peg to agencjaco roku obcinala po 5 -10 arow,teraz sie srozy ze pisalem nie tak jak chcieli, i teraz oni mi dopisali hurtem 40 arow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7694
43 minuty temu, lukejro napisał:

No ja bym nie był takim optymistą. U nas raporty przyszły, przed Bożym Narodzeniem a do dzisiaj kasy nie ma... Byłem w BP ARiMR to mi powiedzieli, że oni jeszcze tych raportów nie dostali (podobno sprawdzają je w OR we Wrocławiu) i nie naliczają dopłat... Kontrolę FOTO miałem w lipcu...

Powiem tak 2015 też były kontrole foto , gminami każdy miał kontrole tak raporty były już końcem grudnia ale kasa na konta wpłynęła dopiero  15 maja wszystkim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszło pismo, że sprawa dopłat ze względu na skomplikowany charakter sprawy przesunięta zostaje DO 30.06.2018. 

Pani listonosz mówiła, że takich pism ma 80 dziś do rozwiezienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

w zeszłym roku takie samo pismo otrzymałem w lutym a pieniądze przelali w kwietniu, i nie rozumiem po co to wysyłają przecież i tak mają termin do końca czerwca 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaskaB    0

Mam pytanko czy ktoś z łódzkiego dostał ostatnio jakąś kasiorkę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
22 minuty temu, robert123farmer napisał:

Dziś przyszło pismo, że sprawa dopłat ze względu na skomplikowany charakter sprawy przesunięta zostaje DO 30.06.2018. 

Pani listonosz mówiła, że takich pism ma 80 dziś do rozwiezienia

 w ubiegłym roku dostałem dwa takie pisma, jedno z przesunięciem terminu do 15.05 a kolejne do 30.06. Dopłaty dostałem  w ostatnich dniach  czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5382

"...skomplikowany charakter sprawy"  ja pie*dole, czego to nie wymyśłą,    oni w tej zas*anej agencji to mają skomplikowany ale tok myślenia i pracy chore łby

  • Like 2

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

Jednym słowem dobra zmiana.... Wszystko zależy od tych dupków z agencji jak działają. To, że później przyszło nie znaczy, że później będzie. Znajoma przy tym robi i faktycznie normalna to ona nie jest. Skomplikowany charakter....

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A płacą teraz jakąś kasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7694
57 minut temu, martinezo napisał:

 w ubiegłym roku dostałem dwa takie pisma, jedno z przesunięciem terminu do 15.05 a kolejne do 30.06. Dopłaty dostałem  w ostatnich dniach  czerwca

to fakt tak robią z uwagi na skomplikowany charakter sprawy przesuwa się o 14 dni , zbliża się ten czas 14 następne pismo to samo aż wypłacili 15 maj jak wcześniej pisałem burdel i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj