Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25969

Zasięgnąłem języka u geodety odnośnie   za małej powierzchni działki. Oczywiście potwierdził, że na wznowienie potrzebna zgoda sąsiada  (1500 zł). Przy braku zgody  możliwe jest sądowe rozgraniczenie. Jeśli kończy się na jednym etapie to jest po pierwszym pomiarze, w obecności urzędnika obie strony się zgadzają, następuje podpisanie ugody. Koszt około 4000zł. Przy braku zgody  sprawę rozstrzyga sąd co i rusz powołując kolejnych biegłych. Za każdy kolejny pomiar  średnio po kolejne 4 tys zł.

Czyli po 3 krotnej wizycie geodety jest minimum 12 tys zł.

I kolejna sprawa. Dane z mapek agencyjnych oczywiście w żaden sposób nie są dowodem ani nie muszą oznaczać stanu faktycznego.

Kolejna sprawa w moim rejonie działki są po parcelacji.  Podział był robiony ponoć przez urzędnika przy biurku z ołówkiem i linijką w ręku z mapy w skali 1:5000. Automatyczna tolerancja dla działki 1 ha to jest około 3 ary plus/minus. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że mniejszej powierzchni nie da się odnaleźć, co właśnie w naszym terenie jest dość powszechne (wynik pomiaru jednej z sąsiadujących działek to brak 4 arów na 2 ha). Tylko w takim wypadku z urzędu jest aktualizowana działka i zmniejszany podatek w gminie.

Czyli w praktyce trzeba mocno się zastanowić czy jest o co walczyć. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
6 godzin temu, AlaCapone napisał:

Jaka to powierzchnia?

kwestia ile jest użytkowane pod np pryzmę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Coś mi jeszcze świta, że kiedyś doradca mówił, że powierzchnie poniżej 1 ara nie są odejmowane...

W mierzenie telefonem z GPS bawiłem się jeszcze za czasów nokii z symbianem czyli coś koło 2010r. Zapisywałem ślad GPS z obwodu pola, zrzucałem na kompa i pewny program na jego podstawie liczył powierzchnię. Efekt zaskakująco dobry, różnica około 1% w stosunku do kontroli agencyjnej. Plik ze śladem można było otworzyć w google earth i zobaczyć jak to wygląda na zdjęciu satelitarnym. I konfrontacja z licznikiem w siewniku kukurydzy - licznik w siewniku zawsze 2-3ary na ha więcej, ale dlatego, że pola nigdy nie miały kątów prostych, więc trochę się nakładało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli powierzchnia jest mniejsza od 1 ara nie ma żadnego odejmowania, dodawania, całkowania, ani jakiejkolwiek innej czynności. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Jakiś czas temu byłem w agencji i pan powiedział mi, że mam już naliczone wszystkie dopłaty i tylko czekać na przelew, a dziś telefon że jutro mam kontrolę dotyczącą jednej działki :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24
ja mam jeszcze lepiej. ja mam 20 arów mniej sasiad 20 wiecej i to wynika z pomiarow geodety. trzeba by od nowa mapy rysowac zeby to wyprostowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
11 godzin temu, Fugeo napisał:

Jakiś czas temu byłem w agencji i pan powiedział mi, że mam już naliczone wszystkie dopłaty i tylko czekać na przelew, a dziś telefon że jutro mam kontrolę dotyczącą jednej działki :D

Powiedz, że w gps-y nie wierzysz. Miara 50m i poszli. Toć u mnie to już psu zwieracz nawet zmierzyli i nie ma sie do czego przywalić. To foto upraw w terenie wymyślili. Nie jest tak różowo z tym naliczaniem bo np. sprzedawcy nawozów to widzą po ruchu w interesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

w listopadzie 3% zaliczki i od tamtej pory nic, ani onw ani młodego rolnika ani decyzji....Jest to wielka niesprawiedliwosc bo zaraz wiosna i wydatki, niektórzy dostali całosc a niektórzy jak ja marne grosze i nie wiadomo kiedy dostane reszte. Nic nie mozna zaplanowac. Tak nie powinno być. To nie jest prawo i sprawiedliwosc....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16
5 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

Pewnie miałeś kontrole , też to przerabiałem

W grudniu dowiadywałem sie w powiatowym biurze o co chodzi to nic nie mowili o zadnej kontroli i ze nie wiedza czemu nie przyszła zaliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2018 o 22:10, node3mer napisał:

ja mam jeszcze lepiej. ja mam 20 arów mniej sasiad 20 wiecej i to wynika z pomiarow geodety. trzeba by od nowa mapy rysowac zeby to wyprostowac

Moi sąsiedzi mieli to samo i raz ten miał trochę więcej a na drugi rok drugi. Poszli razem na agencję i wyjaśnili i od tego czasu spokój i żadnych wezwan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Decyzja w zeszłym tygodniu, dziś reszta kasy na koncie czyli już 100%. Tylko ONW brak. 

powiat pułtuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Dostałem wyniki kontroli EFA Pozytywnie, rośliny poplonowe wymienione nie tylko dwie które zgłaszałem.  Ciekawe czy będzie jeszcze jakaś  decyzja czy kasa na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Czy orientuje sie ktoś  z was, kto decyduje o tym w jakiej kolejnosci wypłacane sa pieniadze z dopłat? np kto decyduje ze dzis płacimy Kowalskiemu z Koziej Wólki a za tydzien Bogackiemu z Olsztyna? czy to biura powiatowe czy warszawa decyduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyduje rzut monetą , albo zwykła wyliczanka ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

Gdzie rzucaja ta moneta? w warszawie ? i stamtad ida do powiatowych dyspozycje komu naliczyc?

chodzi mi o to jaka jest metodologia naliczania i wypłacania

Edytowano przez rafmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to zależy gdzie akurat drobne mają . B|

A tak z ciekawości - Do czego Ci ta informacja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafmax    16

potrzebuje takie info zeby wiedziec kogo scignac, bo nie ukrywam ze zaczyna mnie to wkur... ze wiekszosc w okolicy ma juz całość a u mnie marne 3%. ktos musi wiedziec dlaczego tak jest i kiedy moge sie spodziewac reszty...

Edytowano przez rafmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
12 godzin temu, rafmax napisał:

potrzebuje takie info zeby wiedziec kogo scignac, bo nie ukrywam ze zaczyna mnie to wkur... ze wiekszosc w okolicy ma juz całość a u mnie marne 3%. ktos musi wiedziec dlaczego tak jest i kiedy moge sie spodziewac reszty...

Ty se lepiej Agroexpres kredyt załatw jak na dziadów z agencji liczyć. Obajtek był prezes to jakoś to się kulało. A teraz to szkoda gadać. Jak miałeś kontrol o której nie wiesz to czerwiec może być. Nikt Ci nie zabrania do powiatowego biura iść języka zasięgnąć jak Cie tak nosi. To będziesz wiedział na czym stoisz. Ja czekam do 15.03 na decyzje jak nie będzie to też musze przedłużyć agroexpresa. A do pajaców nie latam choć się tym znajoma zajmuje moim wnioskiem. Nie daje im satysfakcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5085

Ja dostałem pismo o kontroli... pomyliłem się o 0,03 ha ;)

Dotyczyło to ONW właśnie.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
70proc. w listopadzie a teraz cisza. agencja Zamosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
1 godzinę temu, sumek666 napisał:

Ja dostałem pismo o kontroli... pomyliłem się o 0,03 ha ;)

Dotyczyło to ONW właśnie.

No to tera sie nie pomylisz system o to zadba no chyba, że sie uprzesz a wtedy czekaj tatka latka... I poprawiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj