Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

jak rozmarznie na 0,5 cm rozleje co będzie to będzie 

u mnie solidarność na wsi wygląda trochę inaczej jestem ostatnim który hoduje jakiekolwiek zwierzęta i cała reszta solidarnie twierdzi że im ode mnie śmierdzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Za przyczepkę tyle nie dają , a system działa dłuuuugo . Więc nie bądź taki pewien .:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
17 minut temu, zetorki12 napisał:

 Za przyczepkę tyle nie dają , a system działa dłuuuugo . Więc nie bądź taki pewien .:(

Pewne to są tylko śmierć i podatki. Lepiej za dużo nie pisać bo to wierzchołek góry...

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit17    185
19 minut temu, grey6 napisał:

Wiesz jak jest. Lyj a jak Cię złapią to mów, że to nie Twoja ręka... Nie Twoje pole. Ja też np: wypowiedziałem OC przyczepki samoch w Pzu od 17.02 i do początku marca nie po drodze mi do Tuw a za to 4 koła i to nawetnie nie muszą mnie dupnąć. Ale system tak zara tego nie wywali i też tak zara mnie nie znajdą w tych plach no i może śnied jeszcze zawieje. Jednym słowem ryzyk fizyk. Sąsiad raz poplon z prś  na zime z rozmachu zaorał i nic nie wyszło.

Spokojnie Fundusz Gwarancyjny sie do Ciebie odezwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

A mniałeś już z tym do czynienia informatyzacja postępuje. Trzy lata nie płaciłem jednego ciągnika i nic teraz już figuruje jako sprzedany. A swoją drogą mniało być czasowe wyrejstrowanie i to chyba wisi. 12 lat temu kupowałem tą przyczepke z papierami i goś wyszło zgłoszone mniał kradzież żeby oc nie płacić i to dopiero wyszła afera. Przez Polskie głupie prawo.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9339

System z OC jest bardzo prosty - wypowiedziałeś, info trafi do UFG, sprawdzą w CEPIK czy zarejestrowana i pismo gotowe. To się robi automatycznie, człowiek dostaje gotową listę do wysyłki. Chyba że masz tak starą przyczepkę na czarnych tablicach, że nie ma jej wpisanej w CEPIK bo z 15 lat nie wyrabiałeś dowodu rej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No niby jo. Ale jak w takiej firmie jak Tuw teraz ubezpiecze to papier dostane a nim to oni przemielą... Ale dla pewności to tam znajoma robi najwyżej skan dowodu wyśle i dla świętego spokoju nie będe sprawdzał jak to działa ten Cepik dla 3 zeta oszczędności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9339

Raczej wstecz nie zaryzykuje, bo teraz wszystkie papiery idą on-line do systemu. A nawet za jeden dzień przerwy jest kara

I koniec off-topa

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No i dobrze żeśta mi rozjaśnili z tym oc zobaczym czy sie odezwą o te dwa dni. Windykacje to ja bym musiał chyba im zastosować za to, że raz dostałem w lipcu dopłate. To co sołtys wrzucił to sie tyczy mineralnych nawozów a z ta gnojówka to ja bym nie jechał jak tacy życzliwi sąsiedzi. U nas też gostek osady przywiózł to tylko czekali jak ruszy i to było w jesieni i zara był donosik. Sie pańswo z miasta sprowadzi to rolniki muszą być czujni. Tyle co ja wiem to naturalnych od końca listopada do końca lutego nie można stosować ale przepisy cały czas się zmieniają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2018 o 20:48, rafmax napisał:

potrzebuje takie info zeby wiedziec kogo scignac, bo nie ukrywam ze zaczyna mnie to wkur... ze wiekszosc w okolicy ma juz całość a u mnie marne 3%. ktos musi wiedziec dlaczego tak jest i kiedy moge sie spodziewac reszty...

Pan ma 3% a ja nic :D sąsiadka ma tyle samo praktycznie h. co ja i dostała dawno temu całość u mnie wniosek złożony na samym początku żeby szybciej wypłacili ,a tu w d... człowieka mają . Dzwoniłam kazali czekać . Wniosek zatwierdzony ,ale co z tego jak nie wiadomo kiedy wypłacą . Przykre to jest . Mogłabym zacytować : Dlaczego Ja? hahahhahaha:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2018 o 19:28, soltys48 napisał:

Nie wkurwiaj sie po prostu masz chujowe nazwisko i sobie poczekasz.............z resztą jak i ja:$

i jak Ja :D

1 minutę temu, sumek666 napisał:

Pierwsi będą ostatnimi... 

święta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    80

W powiecie Rypin dużo ludzi dostaje wnioski o dopłaty w formie papierowej, chyba nie są pewni na sprawne działanie e-wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8

Wszyscy dostaną wersję papierową. Ma to być pomoc przy wypełnianiu wersji elektronicznej i podobno wersja papierowa ma być wysyłana do 2020 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
100proc. na koncie bez decyzji a co roku mi przychodzila. Papierowego wniosku brak ale dookola wszyscy dostają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No to jak mówiłem zależy jak leży. W tym roku to i małych u nas nie powypłacali takich do 2 ha. Sedno tkwi w biurach powiatowych czy mają przerobiony dany wniosek (i to, że się szybko złoży nic nie robi a nawet jest nieraz gorzej) czy kontrol była a jak była to stoi wszystko onw itp. Czekają do zakończenia kontroli co często robią firmy zewnętrzne. Raz to do października czekałem za kasą z prś jak przejmowałem gospodarstwo aż zmienią prawo w Warszawie bo takiej sytuacji ustawa nie przewidziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
Co roku wysylam poczta w maju, sąsiad podobnie i przelewy przychodza dosc wczesnie. tego chyba sie nie dowiemy w jakiej kolejnosci te wnioski rozpatruja. Czy 100ha czy 1ha u mnie bez różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Skladalem z ojcem wniosek jeden za drugim , gospodarstwa okolo 10ha , tata juz swoja decyzje dostal ponad miesiac temu a u mnie do dzis cisza (zaliczki u obu 70% w listopadzie)  tak wiec reguly nie ma zadnej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30pawel   
Gość 30pawel
mi decyzja tez nie przyszla a powinna. zawsze przchodzila ok 2tyg przed przelewem. teraz pewnie przyjdzie 2tyg po przelewie. Mam nadzieje że przed Wielkanocą spora większość dostanie swoją kase na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
3 godziny temu, 30pawel napisał:

mi decyzja tez nie przyszla a powinna. zawsze przchodzila ok 2tyg przed przelewem. teraz pewnie przyjdzie 2tyg po przelewie. Mam nadzieje że przed Wielkanocą spora większość dostanie swoją kase na konto.

a ile masz ha

3 godziny temu, 30pawel napisał:

mi decyzja tez nie przyszla a powinna. zawsze przchodzila ok 2tyg przed przelewem. teraz pewnie przyjdzie 2tyg po przelewie. Mam nadzieje że przed Wielkanocą spora większość dostanie swoją kase na konto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4302
Dnia 8.02.2018 o 18:48, daron64 napisał:

Wczoraj przyszła decyzja za zwykle i rolnisrodowiskowej. Zobaczymy

A dziś wpłynęła kasa. Jeden przelew, zwykle dopłaty, rolnosrodowiskowych brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No to może się rozbujają z tymi wypłatami?!!! Bo tu już nowe trza przyjmować... Oczywiście do 30.06 mają czas.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    98

U mnie tez wczoraj decyzja kolo 20ha. A więc wszystko już będzie wypłacone. Co ciekawe decyzje za resztę dopłat zarówno rok temu jak i teraz wydane dokładnie tego samego dnia czyli 15.02. Taka ciekawostka, może idą tak jak to było w tamtym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tydzień temu resztę dostałem i temat dopłat 2017 zamknięty. Dzisiaj dostałem mapki na nowy rok. Nie wiem czemu, ale na niektórych działkach zakreślili sobie jakiś nowy obszar działki. Na łące wykaszałem trawę do samego rowu i prawie w rowie, nigdzie nie zostawiłem a teraz w jednym miejscu wycięli mi kilka metrów łąki jakbym tego nie użytkował. Granica przebiega prosto a Ci jakiego klocka wyrysowali. Trzeba będzie wyjaśniać o co chodzi. Ostatnie 3 lata to mi w odr wszystko wyrysował po granicach jak trzeba. Miałem kontrolę w 2016 to dostałem karę, bo za mało zgłosiłem, to zwiększyliśmy na innych działkach powierzchnię jak z peg wyszło a teraz mi okrajają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7741

Odbyła się komasacja pola scalone nowe działki wyrysowane przez geodetów , była kontrola z agencji w całej gminie i k**wa za czeli ludziom podważać powierzchnie , że jest mniej  lub więcej .

Na drugi rok znowu kontrola i znowu inne pomiary im wychodzą sami robią niedouki rozpierdol .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj