Polecane posty

Knopers97    0

Ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad zetorem 7245 przy większym areale będzie ci brakować napędu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

A ja polecę ruska, jakiś Belarus będzie z 10 lat młodszy od Zetora w tych samych pieniądzach, łatwość napraw której kolego wymagasz, i polecane tu 80KM, które podobno dużo nie palą, no i 4x4 o których piszą też wyżej że warto. Na minus dziwna skrzynia, ale podobno idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Na ciągnik chciał bym wydać max 50, żeby z oponami, z drobnymi naprawami itp 55 nie przekroczyć i kupić coś nowszego, żeby było na parę lat. Najwyżej się kupi tylko pług (używany).

Zastanawiałem się bardzo długo nad jakimś Białorusinem i jakoś nie mogę się przekonać do 82KM na 10ha. Rozmawiałem nawet z dwoma właścicielami nieco starszych i nie narzekali. Znów jak pojechałem z pompą do zakładu, to mieli na tapecie dwa i i w obu skrzynia.  

Myślę, że te 60-70 będzie dla mnie odpowiedniejsze. Jako alternatywa, zastanawiałem się nad Ursusem 4514, ale nie wiem, czy te 2x4 przełożenia, to nie za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

a myślisz że jak kupisz 30-letniego zetora albo 25-letniego ursusa to nie będzie loterii??? jednego kupisz i będziesz jeździł5 lat bez dokładania,kupisz drugiego i włożysz pół pieniędzy za traktor w bebechy

do środka przy zakupie nie zajrzysz, po zakupie może tak, ale wtedy będzie już za późno

powiedz jaki jest profil gospodarstwa, będzie łatwiej  doradzić, inne traktory są potrzebne na 10ha warzyw, a inne na 10ha łąk czy zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Bozio 50 tys i się rozglądasz za 5320?

Toc za to na luzie będziesz miał 7245 + jakiś markowy 3 skibowy zagonowy  + nieduża talerzowka .  Albo jakieś 914/8145 + plug 3 obrotowa.  Albo ruska z połowy 90tych z plugiem i talerzowka..

Jak nie masz niewiadomo jakiego ukształtowania terenu,  to biegów Ci w każdym starczy. 

A co do rocznika,  to równie dobrze możesz kupić z lat 80 tych i robić bezawaryjnie jak i z końca 90 i robić go cały czas. Rocznik nie zagwarantuje Ci bezawaryjnosci. 

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
37 minut temu, daron64 napisał:

Rocznik nie zagwarantuje Ci bezawaryjnosci. 

W przypadku ursusa to wręcz przeciwnie, im starszy tym lepszy.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Najnowszy sprzęt jaki mam to rocznik 87, więc się nie wypowiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
Na te 10 ha to 100 km najlepiej w 6 garach A dlaczego? sam tak mówiłem A po co mi taki duży kupiłem 80 km no i teraz będzie trzeba kupić coś mocniejszego bo brakuje mocy A ziemi tylko 14 ha ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jeździłem u znajomego M-ką 90r odziedziczoną po dziadku - trochę ponad 1000mth od nowości - o matko i córko, sąsiada 73 rok z skr-u ciszej chodzi co już ze 3 silniki zajechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ładowacz był jaki bardzo drogi ? :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
ogólnie uprawa i prasa rolujaca, wydaje mi się że maszyny odpowiednie ale te 20 km mi jeszcze braknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Wymyślasz rolki a ten gościu pewno ani ich nie robi więc po kiego ma mu przez 350dni w roku stać 6cyl klamot na placu??? Ty se kup... zaoszczędzisz rocznie z 2h czasu i zrobisz 10 belek mniej... naprawdę warto... może i sąsiadowi żyłka pęknie. Uwielbiam te polską odmianę ekonomi i dokładanie do farmy z roboty w mieście tak jak to znajomy robi.... i bidaaaa

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
słomy nie zbieram, dlatego też mowa o pługu i talerzówce. Nie chcę też za dużego gabarytowo ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to se kup tego zetora 7245 i będziesz zadowolony tylko nie za 50tys bo to chore.

Ten MF z linku wyżej rozsądnie wygląda. Silnik z ursusa 4514 tylko skrzynia czort jak z dostępnością i kosztem części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na 10 ha to najalepszy 330 ludzie czy wy jesteście poważni 100 konnym ciągnikiem to 100 ha ogarniasz i nie ma co robić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
5 godzin temu, staszek131415 napisał:

Na 10 ha to najalepszy 330 ludzie czy wy jesteście poważni 100 konnym ciągnikiem to 100 ha ogarniasz i nie ma co robić :P

Się smiejesz :D w wiosce gościu sprzedał pole kupił nowego bizona i c 360 kiedyś, teraz ma 190 ha bo na usługach się dorobił a swojego miał chyba 5 ha wczesniej po sprzedaży 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Bracia Romanowscy zaczynali od 1ha, dziś są w czołówce największych gospodarstw rolnych w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Jeszcze dopytam. Jakie maszyny do Białorusa 820? Chodzi o talerzówkę i pług. Wiem, że można C-330 dużo obrobić, tylko to schodzi... Na razie się nie pali, ale trzydziestka nie ma lekko. Poczytam jeszcze o Zetorach i Białosusinach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, bratrolnika napisał:

Bracia Romanowscy zaczynali od 1ha, dziś są w czołówce największych gospodarstw rolnych w Polsce

Tak tak zaczynali bajki to każdy obszarnik opowiada jak zaczynał od 1 ha a wszystko opierało się na przekrętach ziemię brali za grosze maszyny za grosze to się dobrze gospodarowało wybij sobie z głowy że mając dziś 10 ha kiedykolwiek stworzysz z tego towarowe duże gospodarstwoB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28760

Dziś oczywiście że nie da rady z kilku ha wskoczyć na kilkaset w ciągu kilku lat, na to był czas w latach 90, w pierwszej połowie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj