Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, rolnik_na_renowce napisał:

Słuchaj , nawet tego nie słuchaj . Ciągniki zachodnie to inny komfort pracy , o trwałości podzespołów także warto powiedzieć . W zachodnim skrzynie będziesz robić raz a w ursusie w tym samym czasie 4 razy . Tylko trzeba kupić ciągnik świadomie , nie pierwszy lepszy śrut . Czasem w gorszym stanie wizualnym , za to technicznym dobrym . Tyle w temacie. Polecam renault serii 14 lub forda serii 10

Ale to jest ślizganie się na gó*ie tez mam Reno serii 14  na 20 Ha , Przerobiłem 4 sezony jakoś poszło , w tym sezonie robiłem skrzynie , łożysko WOM które nie dawało żadnych objawów . Generalnie to to nie wygląda źle po tych 30 latach ale taki sychnronizator (są 3 ) koszt 4 tyś sztuka , jakieś koło zębate po 2 tyś sztuka ( trzeba kupić parę )

Nie da się kupić świadomie dlatego że nie które usterki wychodzą po kilku sezonach , nawet ktoś kto naprawia zachodnie na codzień powie że bez rozebranie nie da się ocenić.

Dlatego on ma pracę , bo ktoś sie napali a po 2 sezonach leci 15 tyś w skrzynię 

Trzecia kwestia to handlarze którzy robią sobie dobrze a nie kupującemu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No tak... na tych 10 ha to skrzynie w 60tce będzie robił co roku... skończcie już te pierdoły pociskać bo trza być totalnym amatorem aby tego raz a dobrze nie naprawić i mieć spokój na 20 lat przy takich przebiegach.

Jak stać na utrzymanie zachodniego to se kup tylko nie wciskaj kitu jeden z drugim że one się nie psują tym bardziej, że te dobre już dawno u nas jeżdżą a teraz to albo wyciągane z krzaków albo.... drogie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt tu nie powiedział o tym że zachodni się nie psuje , a Ursus oznacza remonty co roku . W obydwu przypadkach najistotniejszy jest stan techniczny danego egzemplarza . A większość kosztownych napraw można wyeliminować poprzez dbałość o sprzęt. Lepiej wymienić olej na czas , sprawdzić jego stan czy wyregulować widły od rewersu s takim renaulcie, niż pchać się później w kosztowne naprawy . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
jak patrzysz około 80 koni to ursus 914 a jak bez przedniego to 912 zawsze taniej kupisz nie powiedziałeś nic ani jakie gleby teren czy masz jakiś sprzed jakiś ciągnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, rolnik_na_renowce napisał:

Nikt tu nie powiedział o tym że zachodni się nie psuje , a Ursus oznacza remonty co roku . W obydwu przypadkach najistotniejszy jest stan techniczny danego egzemplarza . A większość kosztownych napraw można wyeliminować poprzez dbałość o sprzęt. Lepiej wymienić olej na czas , sprawdzić jego stan czy wyregulować widły od rewersu s takim renaulcie, niż pchać się później w kosztowne naprawy . 

To nie od nas zależy bo możemy go trzymać we własnej sypialni ale błędów i zaniedbań nie nadrobimy  po poprzednich właścicielach/użytkownikach , często najemnikach z łapanki nie mających pojęcia o dbaniu u traktor . Tak sie pracuje na zachodzie bo ich stać na nowy i pracownika  a nie cackanie się.

Nie nadrobi tego wymiana oleju , czy też regulacje .

Jedyną dobrą opcją jest wyruszenie samemu po traktor. Ja miałem takie szczęście że oba moje zachodnie ciagniki były kupione od Polaków którzy sami po nie byli i po około 6 latach sprzedawali bo znów pojechali po coś mocniejszego i bardziej nowoczesnego..

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

sorry, ale czytaliście 1. post ? Napisał jakie 3 ciągniki go interesują i chciał opinie o nich. Po co wyjeżdżacie, żeby kupił c360 jaki napisał że chce coś ok 80KM? Tak samo z ciężkimi Ursusami i MTZ. Przecież za te ciągniki nie warto dac tej kasy, co chcą w ogłoszeniach, przynajmniej wg mnie :) (oczywiście w stanie b.dobrym w ogłoszeniu). No sorry, ale dac 40 000zł za 914 ? W życiu :) Nie są to jakieś złe traktory, ale nie za taką kase. I teraz czekam na fale hejtu w moją strone :P Gdybym słuchał opinii innych, to też bym pewnie wylądował z drugą c360, ale na szczęście tata był napalony na coś zagranicznego(szczególnie IH) i tak oto Ford stanął na podwórku i nie żałujemy, bo za tą kase była by 60-tka bez wspomgania, a tu mam wspomaganie, szczelną i cichą kabine.

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Cóż... to tylko jest młody Rolnik i zapewne dopiero zacznie zarabiać bo narazie wydaje :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też miałem zachłyst zachodnimi , co prawda nie poniosłem start lecz praca nimi z każdym sezonem to dosypywanie prochu do beczki .

Dlatego chciał bym żeby nadchodzący sezon był ostatni z ciągnikiem Renault i powrót to Polskich  lub MTZ.

Ktoś napisał że nie dał by 40 tyś za Polskiego ale już za zachodniego , w zasadzie nie naprawialnego już tak . 

Gospodarstwo do 25 Ha nie  jest rentowne dla zachodnich sprzętów , ceny ich częsci nie mają pokrycia w jakości i wartości materiału a jedynie w zachodniej walucie i zarobkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jezeli zagraniczny traktor to tylko JD 

reszta to złom ... oczywiscie to moje zdanie

a jak nie stac na JD to ursus/zetor ale koniecznie 4x4

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jelonki z lat 80-90 są już mocno zmęczone, nowsze szału nie robią, więc większość to skarbonki

jedyna rozsądna propozycja na taki areał to ferdek na wzór naszych licencyjnych ursusów, części dostępne bez większych problemów a i cena nie powinna zwalić z nóg


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

wolałbym kupic serie 6000, 6010, 6020, 6030 niż wszystko inne, 

NH, Case, MF, Renault, Fendt, Df, Same, Lambo ? nie chce żadnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delta6583    77
a ja po prostu nie rozumiem po co komuś 80km na 10ha ? 18 obrabialem dawniej 3p + 8krow i 100 świń 0 ekonomii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nom , a mój dziadek na parze koni 15ha obrabiał i o żadnym traktorze nie myślał ... :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

może dlatego że już można pod taki ciągnik podpiąć agregat na ściernisko czy do siewu

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

i nie siedzieć na polu całymi dniami tymbardziej że cena zakupu używki nie zależy od mocy więc po co się bawić w jakieś zabawki? Kwestia doboru maszyn żeby to miało ręce i nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

Oszczędny i mało awaryjny jest Zetor 5211. Ma komfortową, dobrze wyciszoną kabinę z ogrzewaniem i nawiewem. Przednia oś amortyzowana, dosyć wygodnie jeździ się na nierównym terenie. Zwolnice i skrzynia nie wyją jak Ursusie C 360. Zetor spali troszkę więcej paliwa niż MF 255 ale mniej od Ursusa C 360. Zetor ma większą masę i lepszy uciąg. Dynamiczny silnik nie schodzi z obrotów pod byle górkę.

Edytowano przez boxer1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to żeś rozpoczął ... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

Zetorki12 na te 10 ha to Zetor 5211 spokojnie wystarczy :) Pracę polowe wykonuje się komfortowo :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja świetnie wiem , ale obawiam się że szybko Ci inni wytłumaczą że tak nie jest . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boxer1990    9

Pracuję ciągnikiem Zetor 5211 i znam jego możliwości :)

Każdy kupuje ciągnik według potrzeb gospodarstwa. 

Każdy ciągnik ma swoje plusy i minusy :) Dobrze, że jest forum, gdzie można się o tym dowiedzieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

za 30-35 tys to sie kupuje 6245 7245 a nie 5211 :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj