adamk

Kupno Fortschritta E-512

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamk    14

Witajcie koledzy!

 

Nosze sie z zamiarem zakupu E512. Przejrzalem dokladnie forum 90% to bardzo dobre opinie o tym kombajnie.

Czy za kwote do 17tys zl dostane dobra maszyne?

 

Ktos zna jakiegos dobrego handlarza z Wielkopolski - najlepiej poludniowej - leszno, gostyn, koscian, rawicz ?

 

bede wdzieczny za namiary

 

Pozdrawiam

Adam


-----------------

Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Za 17 tys to kupisz dość młodego z sieczkarnią. Ja za swojego dałem 13tys. (zdjęcia masz w galerii). Namiary na handlarzy, hmm. Ja swojego znalazłem z autogiełdy dolnośląskiej. Z tego co wiem jest też autogiełda wielkopolska. Powinieneś tam poszukać :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

za 17 to sobie możesz kupić bochen chleba.....najlepiej szykuj 30 i bierz claasa o niebo lepsza maszyna wiem bo miałem fortshrita i zmieniłem na claasa ale dałem 90 z klima a jest to model lexion


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Masz bujną wyobrażnie, Lexiona za 90 tys. , w profilu masz napisane, że masz 10 ha(no w zasadzie pisze h czyli godzin :)) Ech Ci ludzie...:) , a za 17 tys. mozna już miec pożadniejszą maszynke w kolorku oliwkowym z sieczkarnią, ogólnie polecam Forszaja z Niemiec, z Czech też można, ale w tamtejszych kołchozach tak samo niedbali o maszyny jak w naszych PGRach, oczywiscie są wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

warto też poszukać sprowadzonego ze skandynawii bo tam miały lepsze wyposażenie tj hydrauliczna rura, elektrycznie włączana sieczkarnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
za 17 to sobie możesz kupić bochen chleba.....najlepiej szykuj 30 i bierz claasa o niebo lepsza maszyna wiem bo miałem fortshrita i zmieniłem na claasa ale dałem 90 z klima a jest to model lexion

 

To zakozaczyłeś! Powiedz coś więcej na temat tej bajki, jestem ciekawy jej zakończenia, w jakiej krainie lexiony kosztują 90 tyś? :)

 

warto też poszukać sprowadzonego ze skandynawii bo tam miały lepsze wyposażenie tj hydrauliczna rura, elektrycznie włączana sieczkarnia. :)

 

Kiedy z ojcem szukaliśmy kombajnu trafiliśmy na taka oferte, ale jednak nic z tego nie wyszło..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

za Jarocinem w kierunku Pleszewa są dwie miejscowości obok siebie Witaszyczki i Witaszyce teraz nie pamiętam w której jest komis i zawsze kilka sztuk Forszajów stoi na placu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek08   
Gość maciek08

no my kupiliśmy w idealnym stanie dosłownie błysk. widać że ktoś dbał o niego ale cena też byłą niezła bo aż 30 tysi... :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18
za 17 to sobie możesz kupić bochen chleba.....najlepiej szykuj 30 i bierz claasa o niebo lepsza maszyna wiem bo miałem fortshrita i zmieniłem na claasa ale dałem 90 z klima a jest to model lexion

 

 

Powiedz mi za ile kupiles naklejke LEXION do class europa ????

 

 

 

Co do tematu: Popatrz na stan jak bedzie nawet za 13 tysiecy w dobrym stanie zawsze te 4 tysiace mozesz przeznaczyc na jakis trochu wiekszy remont bo licz sie z tym ze w pierwszy sezon napewno sie cos rozsypie

Prawie zawsze tak jest jak sie kupuje uzywany kombajn tez to przezylem :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Dokładnie, nie sztuka jest pozbierac wszystkie swoje pieniądze i kupic kombajn, sztuka jest kupic kombajn i móc go utrzymac, reasumując, musisz miec jeszcze dodatkowe pieniądze na remont, w 1 sezonie zaczniesz dopiero poznawac maszynę. Do naszego kombajnu przed żniwami dołożyliśmy jeszcze jakieś 2-3 tyś. i to nie koniec remontów


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Jak masz smykalke to ja bym poszukal za smieszne pieniadze do remontu np.silnika itp bo wtedy jak bys sam wyremontowal przyszlowiowa padake bys wiedzial na czym stoisz bo jak kupisz odmalowanego, wypolerowanego to sie zaloze ze 2 ha nie omlocisz i sie cos rozsypie :)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

wieta co jak się nie umi szukać w niemczech maszyn to szkoda bardzo...........swoją drogą nie musze miec dużo ha ponieważ robię zarobkowo


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klo444    1

Sory że się wpraszam do czyjegoś tematu ale zakładanie nowego wydaje mi się niepotrzebnym

więc tak jak autor poszukuje Fortschritt E 512 cena też ok 17 tyś tylko mnie bardziej by interesowało maniery na handlarzy z województw łódzkiego (najlepiej centralnej lub północnej)części , ostatecznie południowa część woj świętokrzyskiego lub śląskiego. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
za 17 to sobie możesz kupić bochen chleba.....najlepiej szykuj 30 i bierz claasa o niebo lepsza maszyna wiem bo miałem fortshrita i zmieniłem na claasa ale dałem 90 z klima a jest to model lexion

 

 

To ja kolego @jezynek5211 daje 95tys i jutro go zabieram!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
no my kupiliśmy w idealnym stanie dosłownie błysk. widać że ktoś dbał o niego ale cena też byłą niezła bo aż 30 tysi... :angry:

 

to chyba 514 za taką kase kupiłeś:> bo jak 12 to ładnie poleciałeś;p co do forschaja dobre kombajny części tanie... za 17 koła to można znaleść luksus maszyne ale warto poszukać tańszej... sąsiad kupił za 10 koła z niemiec bez sieki i działa b.dobrze... ogólnie maszyny godne polecenia ale z czech to uważaj bo tam oszczedność panuje...

 

 

wieta co jak się nie umi szukać w niemczech maszyn to szkoda bardzo...........swoją drogą nie musze miec dużo ha ponieważ robię zarobkowo

 

misu pysiu Ty mi tu bajek nie pisz... też szukam maszyn w niemczech i jakoś lexiona nie potkałem za 90 tyś chyba że EUR;d napisz coś więcej na temat tego kombajnu;d bo ciekawa bajeczka nam wyjdzie..;p


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Starą Mege 204 to trzeba dac 150.000zł a za 90tys. dostaniesz lexiona ale po spaleniu. Za 90k to kupic 88, 98 i to nie az takie cudo. Kolego @jezynek5211 a jaki to model lexiona skoro go masz na placu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koleś bajki pisze i tyle, albo go wyobraźnia ponosi.... ;)

 

 

 

A co do E-512 to dobra maszyna, porównywalna z Bizonem Suprem, albo może nawet lepsza, choć są bardzo podobne, ale jednak bardziej opłaca sie brać Fortschritta, bo cena mniejsza i do 20 000 zł kupisz dobry egzemplarz.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

20 tyś? Za taką kasę można szukac E-514. Co prawda w gorszym stanie, ale maszyna godna polecenia. Na E-512 myślę, że 18 tyś to cena maksymalna, nie mówie o oszołomach z allegro co cenią sprzet warty 15 tyś za 20tys+


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mówię że 20 000 to maksimum, bo jeżeli ktoś bedzie chciał wiecej, to lepiej już poszukać E 514.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

E 512 dobra maszyna za 30 to byś dostał już nawet ładną 514, a jak 514 to już najlepiej Fortschritt MDW E-514 To były dosć wypaśne maszynki :P Dla mnie 512 fajna masyznka, kuzyn miał, ale zamienił na dominatora ale dał za niego 50 tyś :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juhas    0

Witaj

Pisanie o Classach to nie jest właściwy temat.Jeśli chcesz kupić Fortschritta za 17 tyś,to wątpię żebyś z niego zadowolony.To będzie skarbonka

do której cały czas będziesz musiał w niego ładować kasę.


........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A czy orientowałeś się trochę w cenach tych maszyn? Za 17 tyś. znajdzie bdb maszynę, która jeszcze mu posłuży, co innego gdyby za 17 tyś chciał kupic bizona to tak, wtedy się z Tobą zgodzę.

 

Aha i nie sugeruj się cenami z allegro, bo wiekszośc cen jest tam zawyżona.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykład mamy taką aukcję:

[url[http://www.allegro.pl/item674868433_kombajn_zbozowy_fortschritt_512.html[/url]

 

Maszyna ładna i jak nówka a w dodatku jak te z pierwszych serii, ale jak się przyjrzeć to widać ze odpicowany (4 zdjęcie- na kole widać niebieską farbę) i dlatego radzę uważać, bo np.: on może być ładny z wierzchu ale w środku może być do roboty.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szeryff    0

Najlepiej oliwkowy powyżej 85roku.Nieraz można trafić na heder z napedem kosy na listwy i tuleje gumowe jak w 514 to jest dobre,bo na te łyżki to nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Z tymi "okularkami" czy łyżkami jak to nazwałeś to jest dziwna sprawa, bo niektórzy to przerabiają a inni koszą na tym bezawaryjnie. My do swojego kombajnu kupiliśmy nowe okularki + śruba, sprężyna. Zobaczymy, jak w tym sezonie nie pochodzi to przerabiamy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj