Skocz do zawartości

szeryff

Members
 • Zawartość

  71
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

1 obserwujący

O szeryff

 • Ranga
  Użytkownik

Contact Methods

 • ICQ
  0
 1. Kombajny Fendt.

  [b]Przebudowa zbiornika z daszkiem w E5220.Odkęcamy 'namiot' i kupujemy pleksę o odpowiednich wymiarach,wiercimy otwory i przykręcamy na silikon.Trzeba obrucić ślimak na otworach,żeby domknąć klapę.W zbiorniku widno i nie cieknie.[/b]
 2. Spalanie Valtry

  T151 spalanie podobne.U mnie wymienili pompę na gwarancji. Też ciekła.
 3. Kombajny Fendt.

  Wskazywanie czujników,a to co leży z tył to różne sprawy-kalibracja.Początkowo też mi sypał przez sita,po ustawieniu wg książki,ale wyczytałem w jakichś testach(chyba MF też mieli taki problem)że trzeba zwiększyć wiatr i bardziej otworzyć sita-pomogło.
 4. Kombajny Fendt.

  Pierwszy sezon i pierwszy dzień paznokcie schodzą.W rzepaku 5 razy zapchany,młocarnia zapychała się bez żadnego odgłosu,po kilkunastu hektarach co rozpoznałem wytarła się farba na kołach wariatora młlocarni i zaczął żreć.Pod koniec koszenia rzepaków ok 3,5t ok 1,8ha/h.W zbożach zaczęły padac deszcze i nie moglem się rozbujać,na jednym pszenżycie 8t 2,2 ha/h.spalanie ok 13-15l/ha.
 5. Kombajny Fendt.

  Sądzę że bez względu na markę jak nie ma awarii-jesteś zadowolony,tu akurat nie było.Jakość wykonania różnie rózni piszą- wizualnie można się do czegoś przyczepić ale niema to wpływu na pracę.Wybór był spory Challenger,Laverda,Claas,New holland,wiadomo serwis,cena podejście do klijenta.Dwie pierwsze różnią się tylko kolorem-korbanek wszedł z Fendtem-przebił cenowo.Claas dobry ale nie na moim podwórku,(jest u sąsiada)no i cena.Holland podobny w cenie,ale coś nie popadło .W zeszłym roku ogólnie 307ha,u siebie 180ha.Powtórny wybór pytanko za 5lat jak dostanie po kośćiach.Ogólnie jestem zadowolony dobrze czyści i mało pali proste wykonanie.
 6. Kombajny Fendt.

  Wózek zostawiłem od Forszmola.Kosy mechaniczne troszkę klekoczą,bo cały czas 2 pracują,jakość wykonaniacałości średnia,ale bez awarii.Jle Dałeś za swojego?
 7. Apetyt na paliwo w Valtrach

  Kiedyś ważyłem swoją T 151e z przednim TUZ ale bez balastu i wykazało6850kg w zbiorniku jakies 50l paliwa.Jak zatankujemy do pełna330l+balast 650kg to nabiera masy.Valtra ma dosyć długi "dziób"co poprawia stabilność przy ciężkich maszynach zawieszanych.
 8. Kombajny Fendt.

  Odbierałem go w czerwcu2010 ale zaliczkę wpłaciłem w pażdzerniku 2009.Z chederem 5,4m prystawką rolmako,wytargowałem 92500E.Wsystko było dobrze dopuki kurs spadał,póżniej była Grecja,i wyfakturowałem po 4zł.
 9. Kombajny Fendt.

  Bardo mi się spodobał E5180,ale dla mnie za słaby dlatego wziąłem 5220.Co do deptania po wajchach,to podczas koszenia nigdzie się nie łazi ,poza tym wolałbym załączanie mechaniczne,niż włączniki,przekażnik, siłownikii elektrozawory.Narazie wszystko w porządku,ale prostota jest doskonała.
 10. Valtra N

  Największa różnica to mechaniczny rewers w clasicu,i sprzęgło zwykłe na silniku.
 11. NEW HOLLAND CSX7070 vs FENDT 6270L

  Myślę,że troszkę za duże te kombajny jak na 180ha,chyba,że masz jeszcze jakieś uslugi.W tym roku łącznie z koszeniem na usługach Fendtem 5220E 310ha.Te 6 wytrząsaczy i sisu w 6270L to pożeracz hektarów
 12. Rzepak i nawożenie [połączone]

  Słyszałem o dokarmianiu rzepaku rozpuszczonym cukrem,teraz jesienią,czy to ma jakiś sens?
 13. Kombajny Fendt.

  W przypadku zatrzymania sieczkarni,są dwa czujniki nad wytrząsaczami,wyłącznik krańcowy wyłącza siłownik,który napina pas sieczkarni,a nie załącza go.Co ma wspólnego DF z Fendtem w wielu kombajnach sieczkarnia jest łączona elektromagnesem,który jest bardziej awaryjny,wNH jest coś podobnego.Co do blach,
 14. Kombajny Fendt.

  Chyba trochę przesadzasz z tą blachą,mam 5220e i nie wygląda to tak żle.Dzwignia może długa,ale dobrze się trzyma ,a co do elektroniki,to chyba najprostrzy nowy kombajn jaki może być.Przez jeden dzień wszystko można opanować.Jaką awarię może spowodować eletronika,która spełnia bardziej rolę informacyjną niż regulacyjną.
 15. Ze słomą to może nie,podawałem wydajność maksymalną jaką się da wycisnąć,nie jest to średnia z całego dnia,która kształtuje sie na poziomie 15t.Wszystko zależy od plonu i pola.W niedzielę 5 godzin 3 ha i 14ton wilg 19% 4X wyciąganko.Macie może gąsienice?Wyczytałem na AF,że NH 5070 przerobi 14t/h,nie jest rozbieżność o 50%.
×