Skocz do zawartości
patryko2710

Fortschritt e514 słoma w zbiorniku i na sitach co zrobić ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
patryko2710    1

Witam,

mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.

Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.

Proszę o rady, pozdrawiam. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek55    8

sprawdź cepy jak bedziesz miał wytarte to tak bedzie ja miałem to samo w bizonie a po wymianie w zbiorniku nie ma nawet jednej słomy

PaweKizyma    0

Witam pewnie  już sobie poradziłeś ale miałem ten sam problem i brakowało kratki na wytrząsaczach i słoma leci na podsiewacz Pozdrawiam 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez Piotrek1985
      witam,
      interesuja mnie klepki w kłosownikach, do czego one służa i ich rodzaje oraz jak ustawiacie swoje deutz-fahry aby dobrze czyściły
    • Przez oczkomac
      witam szanownych kolegów jestem posiadaczem nowego jd 1470 i mam prośbe odnośnie ustawień podczas koszenia w poszczególnych zbożach jeczmienia , pszenicy ,żyta, pszenżyta i rzepaku. instrukcja obsługi jest troche nie dokładna.

z góry dziekuję
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.Zakupiłem rozsiewacz jak wyżej w temacie i nie wiem jak go ustawic zeby mi wysiał 200 kg saletry na ha? na ile ustawić podziałkę? dodam tez ze bedzie rozsiewane ursusem 360 wiec jakim biegiem jechac i jakimi obrotami zeby to wszystko wyszło tak jak powinno?
    • Przez grzesiek1098
      Witam. Pytanie do właścicieli w/w kombajnu. Jak macie ustawione dźwignie klepiska, chodzi mi na którą "dziurę" mała wajcha i duża. Coś mi pszenicy nie domłaca, próbowałem różnych ustawień i lipa.