pi0tr

Members
 • Ilość treści

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O pi0tr

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kolego @ptaszyna u mnie jest dokładnie odwrotnie. Skosiłem prawie 30ha jęczmienia jarego bez najmniejszych problemów. Największy problem mam na życie i pszenżycie. Słomy jest dużo ale wraca się taśmą z powrotem do hedera. Wszystko się mieli w ślimaku i młóci, zboże faktycznie utrudnia pobieranie masy. To samo ziemia ale problem występuje nawet jak kosze 'w kolano' i nie ma mowy o zlapaniu ziemi. Jak wygląda u Ciebie fartuch gumowy kończący gardziel? Chodzi mi o ten wąski na dole przy chwytaku kamieni. U mnie jest on prostopadły do podłogi przenośnika i podejrzewam że to może być źródłem kłopotów. Dołączam zdjęcia fartucha.
 2. Witam. Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
 3. A jak ustawiasz te pierwsze krótkie sita zaraz za podsiewaczem? u mnie na nich jest największy problem z utykającą słomą, zamknięcie zmiejsza wydajność a po otwarciu zabijają się.
 4. U mnie niestety nie ma regulacji szybkości podsiewacza, dzięki za odpowiedź, będę próbował jakoś wykombinować przyczynę.
 5. Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeśli chodzi o obroty bębna to mam około 1000 na żyto, podsiewacze mają obroty niezależne od bębna (napęd z koła odrzutnika). Inne ustanwienia to wiatr na 1200 i klepisko pod separatorem na środkowy otwór. Mógłbyś doprecyzować o jaki fartuch gumowy chodzi i w którym jest on miejscu? U mnie pod silnikiem, za separatorem na początku wytrząsaczy jest fartuch w całkiem niezłym stanie.
 6. Witam. Mam w swoim gospodarstwie kombajn MDW 525H, kombajn ogólnie spisuje się nieźle poza jedną dość uciążliwą dolegliwością. W trakcie omłotu zboża trochę słomy przedostaje się na sita i dostaje się ona między żaluzje. Po około godzinie przednia część górnych sit zabita jest słomą i należy je oczyścić, Dzieje się tak tylko z przodu sit, nawet przy dosyć silnym wietrze. Ponieważ słoma spada też na sita dolne jej część przedostaje się do zbiornika na zboże. Jakieś pomysły co z tym fanem można zrobić?
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj