pi0tr

MDW 525 problem z zabijaniem

Polecane posty

pi0tr    0

Witam.

Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.

peny259    11

w bizonie najczęściej tak mi się działo jak była słoma mokra ale wątpię byś kosil tylko mokre zboże.

fezoi    63

Od zawsze był taki problem ? W DF miałem coś podobnego w tym roku , urwała się blacha w pszenośniku pochyłym , dzieląca koniec przenośnika na część dolną i górną , nie szło kosić . 

Wiadomość z agroFakt.pl

wieslaw16    52

Podejrzewam że jest za mała szczelina wlotowa na młocarnię tj szczelina pomiędzy klepiskiem a cepami, i jest problem z pobieraniem masy do omłotu.

ptaszyna    140

W tym roku miałem taki sam problem na jednym polu jeczmienia jarego (ten sam kombajn). Z mojej obserwacji powodem jest zbyt mało słomy i w dodatku marnej jakości (skruszała i sieczkowata). Jak w gardzieli nazbiera się sporo ziarna i nie ma czym tego wciągnąć do góry to się tak dzieje, podobnie jest jak złapiesz trochę ziemi (zatrzyma się na początku gardzieli) to też nie chce wciągać.

Ogólnie to takie chece dzieją się tylko w jęczmieniu, w innych gatunkach się nie zdarzyło.

pi0tr    0

Kolego @ptaszyna u mnie jest dokładnie odwrotnie. Skosiłem prawie 30ha jęczmienia jarego bez najmniejszych problemów. Największy problem mam na życie i pszenżycie. Słomy jest dużo ale wraca się taśmą z powrotem do hedera. Wszystko się mieli w ślimaku i młóci, zboże faktycznie utrudnia pobieranie masy. To samo ziemia ale problem występuje nawet jak kosze 'w kolano' i nie ma mowy o zlapaniu ziemi. Jak wygląda u Ciebie fartuch gumowy kończący gardziel? Chodzi mi o ten wąski na dole przy chwytaku kamieni. U mnie jest on prostopadły do podłogi przenośnika i podejrzewam że to może być źródłem kłopotów. Dołączam zdjęcia fartucha.

post-17331-0-01489600-1471349628_thumb.jpg

post-17331-0-37735300-1471349674_thumb.jpg

ptaszyna    140

U mnie ta guma jest bardziej prosto, jak by przedłużeniem gardzieli, po zamknięciu chwytacza kamieni obie gumy przylegają do siebie, ale nie wiem czy to jest przyczyną, bo chwytacz się zapełnia masą i powinno byś płynne przejście.

Ciekawi mnie jak masz w gardzieli, czy są listwy ślizgowe na dnie i prowadzące (drewniane u góry) i z przodu czy bęben się podnosi płynnie.

osmy888    0

W mojej 512 też czasami tak jest ale wyłącznie przy niskim jęczmieniu - wtedy trzeba szybciej jechać żeby kombajn wciągał więcej masy i problem znika - przynajmniej u mnie :)

a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

wz19    0

Już kiedyś pisałem o tym problemie, wystarczy szczelinę wlotowa zwiększyć. Np. w bizonie fabrycznie ma być 16/3 to należy przeregulowac na 30 nawet 35/3 i będzie dobrze. W mdw 524 mam w tej chwili około 40/5 przy podniesionym i też jest dobrze. 

Ferguson25    0

Znalazłem Twoje posty sprzed dwóch lat. Mam ten sam problem z blokowaniem wlotu na bęben. Masa omłóconego w gardzieli ziarna blokuje wlot. Być może ten fartuch jest problemem lub zbyt mała szczelina  między klepiskiem a bębnem.

Czy zaradziłeś już temu problemowi? Mój E 524 posiada tę jedyna wadę, która dała mi w kość podczas żniw.

Bedę wdzięczny za informacje jak przeciwdziałać zjawisku. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys

• Przez pawelkarczewski
      Witam, 
      mam pytanie techniczne do właścicieli kombajnu bolko i tych których zbierają nim cebulę, próbował ktoś z was przyśpieszyć górny łańcuch z którego odbiera się kamienie, bo ja planuje to zrobić bo mi nie nadąża odbierać cebuli z jerzyka i sie bardzo pcha na dole, natomiast nigdzie nie mogę dostać mniejszej zębatki, wiecie może jak go przyśpieszyć ?  Jak wiecie jak to dajcie znać.
      Pozdrawiam 
    • Przez Grzeskib
      Witam, od tego roku jestem posiadaczem nowego kombajnu new holland cx5090 elevation z chederem 5,18m. Maszyna została zakupiona jako fabrycznie nowa. Zacząłem już nim kosić jęczmień ozimy i pszenicę (plon między 6-7 ton) ze średnią prędkością 3,5 km/h (spodziewałem się większej prędkości roboczej). Wcześniej kosiłem naszym legendarnym polskim bizonem oraz wypożyczałem claasa tucano 430, ponieważ bizon już nie wyrabiał  Proszę o pomoc innych posiadaczy z jaką Wy wydajnością kosicie, z jaką prędkością i przy jakim plonie oraz jak macie ustawione szczeliny siat górnego, dolnego, jaki wiatr itd. Może ja robię coś źle i wydajność jest mniejsza albo taka wydajność już jest przy akceptowalnych stratach i tyle  Z góry dziękuje za informacje i pomoc z Waszej strony  
    • Przez traktorzystaJakub7211
      posiadam MDW Fortschritt e514 z 91r mam go 3 lata, wcześniej miałem claas compact 30. fortschritt niestety już bardzo wyslozony, wiem ze wszystko da się naprawić tylko pytanie jaki sens inwestować jak za parę lat nikt tego nie będzie chciał kupić. Biorę pod uwagę claas dominator od 76 w zwyż max 106, new holland 8060, 8070, 8080, W ostateczności jeszcze bizon z056 i z058 lecz to naprawdę ostateczność gdyż wiadomo jsk do tego z jakością częścią zamiennych. Wolał bym konkretne opinie, a nie dzieci których ojciec posiada zo56 remontuje co 2 dni ale tylko bizon bo Polska moc...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.