igor10246

Dlaczego Zetor taki drogi ?

Polecane posty

igor10246    380

Witam temat jest ogólny ale sprowadza się do jednego generalnie dla czego zetory np 7211 5211 są takie drogie nawet w porównaniu do do ciągników tej samej klasy ale zachodnich np fendt 106s w dobrej kabinie idzie kupić za 25000 a odpowiednik zetorowski 7211 za 35000 i czym jest spowodowana ta cena ?


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

dostepnosc czesci nie za drogie czesci. troche marka uznawana za dobrą a ogulnie to sam niewiem ale. sam widze ze przesadne ceny są i napewno niejest to tyle warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Zetor na ogół trzyma cenę , kiedyś za 110 konny ciągnik trzeba było zapłacić 150 tyś gdzie za zachodnią maszynę 200 tyś. Cena Zetora spadała 30 tyś bo forterka coś koło 120 tyś używana. A zachodni 200 kosztował a teraz 120 tak samo jak zetor , utrata 80 tyś. Mowa o rocznikach ok 2007 . Spowodowane jest to może przyzwoitą bezawaryjnością i tanią eksploracją. Zachodni Fendt będzie już wypracowany , natomiast zetor 7211 będzie mieć 3-4 tyś mtg a czasem mniej . Zetor 7211 cieszy się bardzo dobrą opinią , to też gra rolę w tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Bo w komunie obecne dziadki marzyły o takich zetorach a dostawali przydział na c360... teraz po 30 latach w końcu nazbierali i spełniają "marzenia" na te swoje 10-15ha, bo nie sadzę aby więksi gospodarze mieli tak zacofane myślenie... a handlarze to wykorzystują bo tych dziadków jest relatywnie dużo aby się "bić " o te rupcie

Obstawiam, że jeszcze z 10 lat to potrwa bo obecni 30-40latkowie znają już dobrze zachodnie marki

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Widocznie to dobre ciągniki. Wielu rolników ma na zetora fetysza ,ponieca ich niby ryk tego silnika,zaobserwowałem u siebie w okolicy takich co tuningują 60-tki zakładając im wydech zetorowski a o mocy zetora to legędy krążą że nie jednego zagraniczniaka by rozerwał. Jak to mawiają "Jeden woli jak mu cyganie grają,a drugi jak mu skarpety smierdzą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Cena spowodowana jest popytem na te ciągniki tak jak swego czasu na skode felicję - po wyjechaniu z salonu można było ją sprzedać z zyskiem bo był długi czas oczekiwania. A czy felicja to jakieś super auto ? W porównaniu z polonezem może i niezłe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

@lukbold pięknie opisales, jak to mówili dziadkowie mieć nowego zetora w tam tych czasach to było coś na całą wieś, a tak po za tym to paliwożerny smok, i tyle w tym temacie, robotę zbytnio nie zrobisz jeśli kupisz 7211 za 30 tyś... bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

popyt, utarło się że Zetor to dobry prosty ciągnik co jest w sunie prawdą. ogólnie ładny wygląd. i wiele osób kupuje coś co już zna lub ma sąsiad. widać to po wsiach gdzie królują new holandy , John deere lub Zetor i nikt nie nic innego.
zasadniczo nie jest wart swojej ceny jednak przyznajmy każdy z nas chęcią by widział Zetora u siebie ale za inne pieniądze.

i myślę że jeszcze jest to że każdy jakiś mechanik jest w stanie go ogarnąć, znaczy tak wszyscy myślą. ale ogarnie Zetora to i inne zachodnie marki podobne mechanicznie.

na zachodzie podobnie jest z Fiatem który pomimo upływu lat jest uznany za moc i bezawaryjność i nie wiele gospodarstw go sprzedaję bo solidny wół do roboty. u nas z nim jest odwrotnie i nie wielu się decyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

jak ja w 89 kupowalem c360 3p. to obok na placu stal zetor 5245 i kosztowal 6000zl a moje 3p kosztowalo 3800 zl ale to bylo jak dzien i noc 3p byl bez budy a w zetorzepelen luxus duza kabina tapicerka itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A jak miała się ta cena do ceny ziemi? W tamtych czasach podobno za 2 tony owsa można było hektar kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

dokladnie nie wiem jak z ziemią ale napewno byla tania na wsi byla bieda z ziemi ciezko bylo użyć nikt pola za bardzo nie chcial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Bo w komunie obecne dziadki marzyły o takich zetorach a dostawali przydział na c360... teraz po 30 latach w końcu nazbierali i spełniają "marzenia" na te swoje 10-15ha, bo nie sadzę aby więksi gospodarze mieli tak zacofane myślenie... a handlarze to wykorzystują bo tych dziadków jest relatywnie dużo aby się "bić " o te rupcie

Obstawiam, że jeszcze z 10 lat to potrwa bo obecni 30-40latkowie znają już dobrze zachodnie marki

Chyba kolega wszystko już tu powiedział. Ceny nabijają właśnie albo dziadki co kupili kiedyś zetora albo handlarzyny. Niestety ale statystyczny Polak jest dość zacofany i to co stoi za granicą na szrotach (zetory, passaty czy inne badziewie) jest u nas wręcz hitem za grube pieniądze. Kto pamięta jak wychwalano Fiata 126p czy Poloneza jakie to świetne samochody bo tanie, proste w naprawię i części dostępne, a teraz? Stoją kapcie po szrotach a Polak się wozi zachodnim samochodem który jeszcze 15 lat temu był uznawany za "napakowany" elektroniką która po 2 latach się popsuje. Jak widać samochody niektóre mają po 15-20 lat, jeżdżą, nie psują się i mają się dobrze. Podobnie w tym momencie jest z ciągnikami czyli to co stoi po szrotach na zachodzie jest ściągane do Polski. Zetor 30 letni czy nawet jakiś inny z przebiegiem 4 tys mth? Może i przebieg się zgadza ale po 5 remoncie, chyba nikt poważny w to nie wierzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

jak ja w 89 kupowalem c360 3p. to obok na placu stal zetor 5245 i kosztowal 6000zl a moje 3p kosztowalo 3800 zl ale to bylo jak dzien i noc 3p byl bez budy a w zetorzepelen luxus duza kabina tapicerka itd

 

słabo z pamięcią u ciebie w 89r ceny były w milionach

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Bo w komunie obecne dziadki marzyły o takich zetorach a dostawali przydział na c360... teraz po 30 latach w końcu nazbierali i spełniają "marzenia" na te swoje 10-15ha, bo nie sadzę aby więksi gospodarze mieli tak zacofane myślenie... a handlarze to wykorzystują bo tych dziadków jest relatywnie dużo aby się "bić " o te rupcie

Obstawiam, że jeszcze z 10 lat to potrwa bo obecni 30-40latkowie znają już dobrze zachodnie marki

 

Bardzo dobrze powiedziane,  a podobna sprawa z mf255 cena z kosmosu bo mało pali, ach gdyby tak z lini montażowych zetora schodziły na masową skalę ciągniki z silnikiem perkinsa, to to chyba taki z7211 4P byłby jak złoty gral wśród ciągników niedościgły wzór komfort niezawodność i ekonomia w jednym a fabryki SDF CNH i wielu innych zachodnich koncernów pobankrutowały by :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I jeszcze przyczepa autosan D47 do kompletu i zestaw idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
józefina80    2

Ja myślę, że to kwestia koloru - i kobiety i mężczyźni lubią czerwony :P (niby nie do końca w temacie ale -  to pierwsze co przyszło mi do głowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fendias    5
Dnia 2.05.2017 o 07:01, Wojtek026 napisał:

 

Bardzo dobrze powiedziane,  a podobna sprawa z mf255 cena z kosmosu bo mało pali, ach gdyby tak z lini montażowych zetora schodziły na masową skalę ciągniki z silnikiem perkinsa, to to chyba taki z7211 4P byłby jak złoty gral wśród ciągników niedościgły wzór komfort niezawodność i ekonomia w jednym a fabryki SDF CNH i wielu innych zachodnich koncernów pobankrutowały by :)

Zetor Nie byl By Zadnym Gralem

PRETKOSC TYLKO 28 Km/h ZACHODNIE 55 -65 Km/h fastrack 80km/h slaba hydraulika wedluk zachodnich skrzynia biegow z 60 lat 10/2 i tylko 2 zsynchronizowane 

Brak obrotow wom eco 

Brak blokady przedniego mostu 

Komunistyczna konstrukcja z lat 70i 80

Paliwozerny zacofany 

Dnia 28.04.2017 o 22:47, lukaschels napisał:

popyt, utarło się że Zetor to dobry prosty ciągnik co jest w sunie prawdą. ogólnie ładny wygląd. i wiele osób kupuje coś co już zna lub ma sąsiad. widać to po wsiach gdzie królują new holandy , John deere lub Zetor i nikt nie nic innego.
zasadniczo nie jest wart swojej ceny jednak przyznajmy każdy z nas chęcią by widział Zetora u siebie ale za inne pieniądze.

i myślę że jeszcze jest to że każdy jakiś mechanik jest w stanie go ogarnąć, znaczy tak wszyscy myślą. ale ogarnie Zetora to i inne zachodnie marki podobne mechanicznie.

na zachodzie podobnie jest z Fiatem który pomimo upływu lat jest uznany za moc i bezawaryjność i nie wiele gospodarstw go sprzedaję bo solidny wół do roboty. u nas z nim jest odwrotnie i nie wielu się decyduje.

TEZ KIEDYS MYSLALEM ZE ZETOR JEST DOBRY DOPUKI 5 LAT W NIEMCZECHFENDEM 200KM

NIE POJEZDZILEM TERAZ WIEM ZE ZETOR TO KOMUNISTYCZNY ZLOM I SZROT SLABY AWARYJNY CZESTO SIE PSUJACY DWAJ KUZYNI TEZ MIELI ZETORY PO PRZESIADCE NA JOHN DEERE SPRZEDALI ZETORY I NIECHCA ZNAC WIĘCEJ 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co życie ci nie miłe?  xD  Chcesz żeby cię tu publicznie zlinczowali fani Zytora.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

U bauera rypał klika lat to teraz zgrywa cwaniaka.. ot i tyle... nasi jak już uzbierają na fendta w cenie zetora to nawet ze stodoły nie wyciągają bo strach o kolejna awarie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
2 godziny temu, Fendias napisał:

Zetor Nie byl By Zadnym Gralem

PRETKOSC TYLKO 28 Km/h ZACHODNIE 55 -65 Km/h fastrack 80km/h slaba hydraulika wedluk zachodnich skrzynia biegow z 60 lat 10/2 i tylko 2 zsynchronizowane 

Brak obrotow wom eco 

Brak blokady przedniego mostu 

Komunistyczna konstrukcja z lat 70i 80

Paliwozerny zacofany 

TEZ KIEDYS MYSLALEM ZE ZETOR JEST DOBRY DOPUKI 5 LAT W NIEMCZECHFENDEM 200KM

NIE POJEZDZILEM TERAZ WIEM ZE ZETOR TO KOMUNISTYCZNY ZLOM I SZROT SLABY AWARYJNY CZESTO SIE PSUJACY DWAJ KUZYNI TEZ MIELI ZETORY PO PRZESIADCE NA JOHN DEERE SPRZEDALI ZETORY I NIECHCA ZNAC WIĘCEJ 

 

@zetorki12 

Reaguj

 

Ps. W temacie przewija się głównie 7211 - jaka on mógłby mieć blokadę przedniego mostu? :)

Tak w ogóle to ten pan na chyba jakiś kompleks Zetora, sądząc po jego postach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Daj mu "spokuj" on nima głowy dzisiaj... 🤣🤣🤣🤣Cało noc nie spał bo go wylogowalo wczoraj o północy.... 😂

Edytowano przez ogarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weź się rudy odwal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co te rude zawiniły ?może raporty posłać na nich?.... Oj przepraszam przecież ty nigdy.....😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matik5
      Witam mam problem z zetorem majorem cl 80. Na zaświeca się mu na czerwono stóp i błąd DTC   111/01 
      Ktoś się oriętuje co może być przyczyną ? Dodam że żadnych objawów nie ma 
    • Przez Ceres2
      To jak?? Nowy stary nabytek😁 i na sobotę jest taki plan....
    • Przez Rafał2222
      Witam. Pytanie to użytkowników traktorów zetorów które powstałych w latach --80. Czy u was też jest tak że na tabliczce znamionowej Vin poprzedza 0? I numer silnika też poprzedza 0 a na ramie i w dowodzie tego 0 nie mam.  Też tak macie?
    • Przez Marcin7745T
      mam problem z zetorem ciężko pali na zimnym długo kręci i robi kupe siwego dymu nim załapie na ciepłym pali dobrze silnik po remoncie, odpalał gdy początek wtrysku był przy gmp bo jak przyspieszyłem było gorzej a ze znaków nie ustawi bo sie nie godzi pewnie był zle rozrząd poznaczony, wcześniej palił dobrze a pompa wtryskowa była max przyśpieszona i wtrysk był prawie 5mm przed gmp i na tyle teraz ustawiłem, glowice zdjęte bo były mokre wtryski i myślałem ze puszcza też na tłoki ale jednak nie, zauważyłem ze są pęknięcia na trzech głowicach pomiędzy otworem wtrysku i zaworem wydechowym były sprawdzane i niby są szczelne ale chyba kupie nowe a i były źle założone uszczelki odwrotni, miało by to znacznie przy odpalaniu ? ktoś doradzi co jest nie tak ?

      jak przenieść temat bo znowu źle dodałem ?

      https://youtube.com/shorts/8qn3dtQzdZE?feature=share
      https://youtu.be/wXqhwmXQjFQ
      https://youtube.com/shorts/xuI-WtauziA?feature=share
    • Przez Mateusz_105
      Był ktoś oglądać, warto?
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/zetor-7245-88r-polecam-CID757-IDRoB9L.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj