Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

  1. Ostatnia godzina
  2. Normalnie Jackowski U mnie po mrozie lucerna poważnie porażona
  3. U mnie jak pogoda dopiszę to drugi urośnie w ten sam termin co rok temu pierwszy 😂
  4. Unix w dawce 1 kg/ha i się Dziwisz że masz mączniak? kto ci kazał taka Grzybowke zrobić?
  5. Czyli nie panikować i czekać na flagę czy teraz lecieć tym priaxiorem 🤔
  6. Koniecznie daj znać na jesieni czy nie cieknie Ci z końcówek. Są opinie a UK, ale co swoje testy, to swoje 😀
  7. dantur96

    Mieszanka Gorzowska

    A nwm bo u Mnie każdy max 130 robi . Nawet nwm bo ja tylko do kiszonki czasem najmuje prasę do belek. A tak to w kostki se robię bo mam swoją bo dużo nie mam zboża to 3 dni i zebrane. Myślałem kiedyś o belarce ale za bardzo mi nie potrzebna a teraz jeszcze mniej Chyba będę siał zbóż bo co roku paszy brakuje to lepiej kupić ziarek niż byle jaka kiszonkę
  8. Ja by co to mam ze 400 kg odpadu z tamtego roku z jaśka 😁
  9. Bez przesady z tym, że trawy średnie. Przypominam, że mamy 26 kwietnia. Jak na tą porę jest petarda.
  10. Dziś pytałem na nie dużym składzie to saletra 1500 a przewidują że spadnie do 1100-1200 niedługo
  11. Teraz wygląda gorzej , przed żniwami odwrotnie będzie , nie wszystko jest fito , część , to zaleczone choroby , ci co nie pryskali , wody jest opór , teraz przyjdzie ciepło i choroby zaszaleją
  12. A czort go wie , ruchu jakiegoś tam nie widać często tamtędy jeżdżę to widzę cenę.
  13. Łukaszek

    fasola

    Napisz to Parczewskiemu obszarnikowi w komentarzu pod filmem.
  14. dysydent

    fasola

    ja zaczynałem rendez vouz z fasolą od drobnicy i pierwsza jaką miałem to była odm Bomba a kolejna jakaś igołomskopodobna ale plenniejsza nieporównanie i bardziej nerkowate ziarno miała, zatraciła mi się w pierwszym roku bo co na siew zostawiłem zatęchło i ani jeden krzaczek nie wylazł na pół hektarze. M in dlatego taki uczulony jestem na punkcie prób kiełkowania, drobnych fasoli raczej się w kupki nie składało. Wcześniej wychodziły od jaśków i najczęściej jeszcze na pniu strąk zasychał a często i badyl, no ale za to ile się ręcznie tego narwałem zanim się wymyśliło ścinacz z kosy to moje, jeszcze parę hektarów jak bym wyrwał to obawiam się że wiązał bym sobie buty bez schylania . Przez to rwanie ręczne ze dwa lata miałem przerwę z fasolą i tylko jakieś kilkuarowe na utrzymanie nasion. no przerobione rotacyjne to już nie mój pomysł i ta "technologia" w sumie niedawno została wynaleziona, na pewno później niż podcinarki pasywne. No dobra, :każdą robotę zaczynaj we środę lub sobotę" zatem jutro pierwsze siewy a reszta po niedzieli. Trochę ryzyko bo najpewniej przed ogrodnikami powschodzi bo mają być i upały i ciepłe noce ale w tym roku nasion dostatek i na ew przesiewki to co się będziem szczypać kurczę; ja tę Bombę po dwadzieścia jeden tysięcy kilo sprzedawałem co i tak trafiłem ze sprzedażą po obniżce czyli na nowe po dwa dziesięć a kiedy to było, piwo takie lepsze było - pamiętam - po pięć tysięcy czyli nowych pięćdziesiąt groszy paliwo też jakieś drobne... Kiedyś to był interes na fasoli to się i ręcznie chciało rwać
  15. JarekBazydlo

    Owies Bingo.

    U mnie w tym roku Agent się ładnie wysiewał ale i Rambo tez nie było problemu.
  16. ab23

    Mieszanka Gorzowska

    A ile bierą od sprasowanie balota 150
  17. kacpero1264

    Deutz Fahr

    to jest 100 06 A-S Może ktoś ma instrukcję do takiego
  18. dantur96

    Mieszanka Gorzowska

    Za dużo haha po Tyle to i w moim rejonie nikt by nie zapłacił 😂
  19. Rozsiewanie drugiej dawki azotu w pszenicy 😉Jak to przy nowym nabytku bywa nie obyło się bez niespodzianek o ile przy polifosce trafiłem z normą wysiewu o tyle przy saletrzaku mocno się przejechałem 🤣 Akuratnie tego samego co ja miałem w aplikacji nie było bo mój jest drobniutki dobrałem podobny nawóz o zbliżonej gęstości tylko trochę zbagatelizowałem wysiew normalny z wysiewem pogłownym a jednak ma to mega znaczenie 😀 Całkiem inaczej ustawia się łopatki i sporo mniej otwiera zasuwę😀Potem ustawiłem wysiew pogłowny i ustawienia jak bym sial saletrę i już wszystko się zgadzało 😉 Co nie zmienia faktu że pierwszy rozsiewacz 500kg nawozu zamiast rozsiać na 2.5 hektara rozsiałem na 1.5czyli zamiast 200 kg wyszło ponad 300 przy tych cenach i drugiej dawce to się popisałem 😀 na szczęście na te najsłabsze pszenice 😉potem ustawiłem już tak jak trzeba trochę zmniejszając dawkę i wyszło ok 180 kg na hektar 😉
  20. JarekBazydlo

    Żyto na kiszonkę

    Tuzy też są. W tym roku dochodzi 6ha łąk na gruntach ornych i to głównie dużo dało u mnie no i do tego mam 4ha łubinu.
  21. lubelskie, pszenica sako leśniowice 620-740 , inne okoliczne skupy 600-660 w miejscowosci staw kolega mowił że sprzedawał pszenice w tamtym tygodniu po 540 ZŁOTYCH POLSKICH ZA TONĘ ceny brutto podałem
  22. jacus

    HUMOR

    jescze tylko orawiaka brakuje i juz bedzie trzech muszkieterow psychiatryka..
  23. czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
  24. Mam problem z czosnkiem odkąd zrobiło się zimno w nocy i przymorski to strasznie czosnek mi usycha. Problem jest tylko z odmianą lubasza bo harnasiowi nic nie jest. Pryskałem przed deszczami na grzyba i jak narazie nie widzę efektu. Może wiecie jak mu mogę pomóc?
  25. U mnie poszlo tylko t1+r1 i 5 dni pozniej poprawka na dwuliscienne i tyle. I wywalilo fito. Z reszta pojezdzilem dzis i wlasnie jak ktos kto dba o pola i uprawy to zolte pole a ten co zasieje i jedzie z kombajnista na pola to ma normalna pszenice. Ogolnie nie ma co sie bardzo przejmowac. Jedynie tyle, ze masakrycznie to wyglada, ale w tamtym roku tez mialem jeden kawalek gdzie wyszlo troche fito i byla to najlepsza pszenica 😂 wyjdzie flagowy to zasloni 😂
  26. A te nasienie w kontenerze to nie od byka pobrane? Nawet aplikacja według ekooszołomów bardziej humanitarna. Przecież można kupić buhaja z papierami ze sprawdzoną genetyką.
  1. Załaduj więcej aktywności
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj