Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Massey Fergusom 7480 dyna VT

A jakie pewne zmiany?
  3. Remont silnika perkins AT 4.236/248

W tych silnikach raczej normą jest zużycie góry. Mało kiedy aby na wale się kończył, chyba że pęknie. Nawet na końcu żywota trzymają ciśnienie na łożyskach i wychodzą gróbo ponad 10 tyś mth. Zdecydowanie gorzej wygląda na tulejach. Zdjąć głowicę, pomierzyć tuleje, sprawdzić głowicę. Jeśli tuleje zużyte można wymienić na gotowe ( szybsze choć mniej dokładne rozwiązanie ale można dobrze to zrobić ) lub na surowe i obrabiać ( dokładniej ale silnik w drobny mak ). Co do silnika A4.248 z turbo, nie spotkałem się z takim, na moją wiedzę nie ma silnika AT4.248. Swoją drogą po co kombinować jak masz typowy silnik? Jak jest słaby to napraw. Co do ceny remontu jakie podałeś to masakra, chyba ktoś chciał ładnie zarobić. Podstawa to pomiar, nie ruszaj tego co dobre, wał się mierzy i podejmuje decyzję, robić czy nie. Ważna sprawa to mechanizm wyrównoważający z pompą oleju, pompę można wymienić, a mechanizm zregenerować. Głowica, turbo i reszta to wiadomo.
  4. Ursus 912 Turbo

Trochę będzie kosztowało bo opony przednie do wymiany tylne też chyba słabe ale cena się zrówna z krajową wersja a tam nie wiadomo co jeszcze jest.Mechanika coś do poprawy czy w takim stanie że nic nie trzeba zaglądać?
  5. Zetor Forterra

@marulekk, ja prawe mam zawsze na drugi stopień bo jest ciszej w kabinie a lewe na pierwszy bo lżej otwierać, ale to co mówisz może mieć sens
  6. "Rolnik szuka żony"

Jak baba ma te dni to i chłopu odbija a jak chłop baby nie ma to ciągle ma te dni
  7. Ursus 912 & Autosan D-45

Ciągnik jest z portu kupiony (robił w transporcie), kupiony chyba 2 lata po tym jak 60-tka ta żółta prosto z fabryki przyjechała, malował ją pierwszy właściciel.
  8. Kultywator

Wałek oryginał była tylko od niego rama spawana bo pękała, światła nie mają jeszcze instalacji puszczonej bo czasu nie było
  9. Zbita szyba c-382

@ Agrest To,że w prawo łatwiej Ci się oglądać niż w lewo to akurat normalka...można powiedzieć choroba zawodowa rolników pracujących latami na ciągnikach a ten wiatr zawsze w oczy to też większość rolników odczuwa przez całe życie bez względu na to czy ma kabinę czy nie bo my zawsze mamy wiatr w oczy i zawsze pod górkę ale i tak robimy swoje bo to nasz wiatr i nasza górka
  10. Zbita szyba c-382

Kiedyś jak miałem jeszcze włosy to napisałbym wiatr we włosach ale teraz to już tylko brodę mi wiatr czesze a tak serio to oczywiście ciągnik z kabiną też ma sens pod warunkiem,że do dobra kabina ale do wielu prac bez względu na porę roku ciągnik bez kabiny jest super i dobrze jest mieć taki jeden na stanie.
  11. Badanie gleby

Dla łubinu pH nie jest ważne on sobie poradzi wszędzie, jeśli pójdzie pod pług to z masy zielonej trochę wartości wpadnie.
  12. Massey Ferguson 8140

Kawał byka
  13. Plug Akpil Mix 40

Juz wyjasniam powód. Koniecznosc orki w jedna strone gdyz uklad pól u nas jest jaki jest . Nie mowie bo zadowolony jestem bardzo . Kroj talerzowy jest tylko odkrecony :)
  14. Ładowacz czołowy na Ursusa c360 czy MF 255?

Posiadamy turą 3 sekcyjnego w 3512 którego poprzednikiem był 1 sekcyjny i jesteśmy całkowicie zadowoleni co do zgrania zestawu. Zwrotność jest zadziwiająca, kręci się lekko mimo braku wspomagania, jak są bardzo ciężkie bele to owszem poderwie tył ale obciążnik się założy i po problemie, hydraulika wydajna, z krokodylem i łychą 1.4 radzi sobie także patrząc pomiędzy tymi dwoma traktorami to w mojej opinii mf wydaje się najlepszym rozwiązaniem będzie również szybszy w transporcie od 360 A i wsteczny fajny przy turze bo szybki i dźwignia między nogami ;) jeśli byłbyś zainteresowany jednosekcyjnym to możemy się dogadać :D
  15. Dzisiaj
  16. Zbita szyba c-382

i sople w nosie ;) :D
  17. Gadu-Gadu

ja co prawda nie mam wgranego ale parę miesięcy temu zalogowałem się przez stronę gg, chciałem sprawdzić czy pamiętam hasło, no i po zalogowaniu wszystko świeci się na czerwono "niedostępny", @Adi96 to prawda w gadu-gadu świetnie wysyłało się pliki, dziś pliki najczęściej wysyłam mailem, a drobne rzeczy Messengerem, @Uziu92 to chyba jeszcze dobrze jak masz z kim poklikać, bo ja to już nie
  18. PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Harmonogram http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/zaktualizowany-harmonogram-zaplanowanych-do-uruchomienia-do-konca-2018-r-naborow-wnioskow-z-prow.html Niech się nikomu o uszy nie obija. A o dokładniejsze info do Jurgiela.. chociaż jak na niego patrzę w tv to on taki ogarnięty, ze pewnie sam nie wie
  19. Żywienie trzody chlewnej

Vetlab Gietrzwałd polecam i inne laboratorium mają chyba koło Poznania o ile dobrze pamiętam,, ale najlepiej przez weta to puścić bo jeśli sam gospodarz chce wysłać próby to dawniej troszke drożej wychodziło nie wiem jak jest teraz, można też zadzwonic do nich co pobrać i w jaki sposób przesłać, kierownik jest bardzo ogarnięty i ostatnio chwalił się że uwolnił dwie potężne fermy z PRRSa bez użycia ani jednej sztuki szczepionki. Co do Mycoplasmy nie musi ona byc może być App, PRRS, Pasterella (rzadziej), ZZZN i różne mieszanki wszystkiego. Mycoplasma ma charakterystyczne zmiany, nie wiem gdzie odstawiasz ale czasem idzie się dogadać z lekarzem w ubojni i może stwierdzić co w płucach siedzi
  20. Ładowacz czołowy do New Hollanda t5

Ja polecam ładowacz ursus do t5 to najlepiej 6 lub 6a lub hydramet xtrime 1 cena 15.000 netto lub xtrime 2 cena 20.000 netto.
  21. Wał kolczatka zęby

150mm
  22. Ładowacz czołowy na Ursusa c360 czy MF 255?

Ursus C-360 ma mocniejszą przednią oś niż 255, w c-360 przy zakupie ładowacza warto wymienić pompę hydrauliczną na taką z dużą wydajnością np hylmet 38l w tedy ładowacz szybciej będzie chodził i więcej podniesiesz niż na pompie w 255 o wydajności 16 litrów. A co do sprzęgła to u mnie w C-360 sprzęgło chodzi lżej niż w 3512 (to samo co 255) szczególnie drugi stopień.
  23. Zetor Proxima 100 Power

normalny wagon dla tej mocy oczywiście jak warunki normalne
  24. Znalezione na allegro [i nie tylko] NOWY SEZON

Ktoś potrzebuje? Silnik od c 360 się wstawi i do orki i na ruskich http://allegro.pl/czolg-leopard-1a5-na-pomnik-zdemilitaryzowany-i7003404147.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=lowerfunnel&utm_term=
  25. Kemppi Kempact 323R

chciałbym kiedyś zobaczyć bebechy takiego wynalazku
  26. Nawigacja GPS na gospodarstwo 100ha - czy ma to sens?

masz jakąś wycenę? taki sprzęt jaką ma dokładność w cm? masz zamiar kupić abonament czy na darmowym sygnale?
  1. Załaduj więcej aktywności