Polecane posty

luki08    14

Przyłączam się do pytania wyżej

Zastanawiam się nad arkadia ,bamberka , bogatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

W tym roku była Hondia i Arkadia. Uważam, że Hondia lepiej zniosła suszę, sypnęła 7 t/ha to ładnie w porównaniu z Arkadią 5 t z groszem z ha. W ubiegłym sezonie jak posiałem obie odmiany obok siebie na jednym kawałku dla porównania to plonowały podobnie po ok. 8 t/ha. Polecam Hondie, ja w tym roku głównie sieję ją, a tam gdzie dziki to Ostrogę. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej363    0
19 godzin temu, derek2223 napisał:

Jakiej zaprawy używacie do pszenicy? Zaprawiacie w betoniarce?

Baytan Trio lub Kinto Duo

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841
2 godziny temu, grzegorzw1971 napisał:

Miał Ktoś "mewe"? Jeśli tak to jak oddała? Na jakiej klasie i przy jakim nawożeniu?

@iron miał w tym roku mewe.

1 godzinę temu, adrian napisał:

ja miałem mewa w tym roku i dała ok 4-5 t przy 400N i 250 poli 6 klasa 4

Czy aby na pewno dałeś 400N? Policz/przelicz dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Pewnie chodziło mu o 400 kg saletry ;) 

Wykoszona reszta ozimej. Plon blisko 7 t/ha. W maju wyglądała na 8-9 t ale susza zebrała żniwo. Mimo to siódemka w tym roku to na okolicy dużo powyżej średniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
10 godzin temu, GucioJUMZ napisał:

Z tego co wiem to Zenonim masz najlepszą ziemię w całej PL i rekordów tego roku nie zbierzesz . Jak na 11,4 t to musiała pracować deszczownia z dozownikiem mikro bo jakoś w dar natury nie wierzę tego roku . Kolejna sprawa to krzyczenie przez pewnych użytkowników że podczas suszy lepiej nie pryskać i dać sobie spokój z zabiegami więc jeden kawałek poszedł na próbę i koledzy marnie to wyszło bo tylko 3,5t/ha 

U nas na I i II klasie ci.co wiedza co robią mają  między 8 a 9 ton. Ziemie zaniedbane i plantacje niedochronione Ok 6. Powyżej 10 ton mogło się zdarzyć  a kawałku 2-3ha po super przedplonie i dużym szczęściu . Średnia wyjdzie słabsza jak rok temu. 

1 godzinę temu, Andrzej363 napisał:

Baytan Trio lub Kinto Duo

 

Kinto nadaje się na jare a Baytan jest o poziom wyżej 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Porównując Hondie z Arkadią, którą polecilibyście na siew po kukurydzy, gleba IV i V klasa pH nie uregulowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak słucham ludzi jak opowiadają baje na klasie ziemi 4 i 5 mają plony pszenicy  8 t z 1 ha i to w tym roku jeszcze , a na klasach ziemi 1 , lub 2 jak niektórzy się chwalą że mają 12 i 13 ,5 t pszenicy w tym roku to już brak słów na to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

na V klase to bym Ci polecił pszenżyto :P są odmiany do późnego siewu. Loszty utrzymania mniejsze, a potencjał na tej glebie większy niż pszenica. 
Miałem 2 lata temu Hondię i Arkadię obok siebie na jednym polu (IIIb). Przy takiej samej agrotechnice Arkadia potrzebowała zabiegu T3, więc pociągnąłem cały kawałek i Hondia była zielona ponad tydzień dłużej ale koszone były razem. Różnica w plonie na oko 200kg na korzyść Hondii, ale zrezygnowałem z obu odmian, bo Dakotana na porównywalnej glebie i identycznej ochronie i nawożeniu sypnęła prawię tonę lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

ja uważam, że hondia i arkadia są przereklamowane, mimo że jak na ten rok sypały nieźle, to więcej raczej żadnej z nich nie posieje, arkadia wysoka i biorą ją choroby, hondia na tych warunkach jakie miała u mnie powinna oddać więcej, chociaż rok rokowi nie równy i w jednym sezonie sie sprawdzi, a w drugim nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pszenica wykoszona matchball po centrali wysiany na glebie 2-3, plon 9,2t z hektara glutyn 28,50 białko13,80 sprzedana częsc po 754zł dziś województwo lubelski powiat tomaszów lubelski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
jak ktoś ma n a 5 klasie 7 ton pszenicy to albo to nie 5 klasa albo to plon z 2 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
4 godziny temu, Ulman napisał:

U nas na I i II klasie ci.co wiedza co robią mają  między 8 a 9 ton. Ziemie zaniedbane i plantacje niedochronione Ok 6. Powyżej 10 ton mogło się zdarzyć  a kawałku 2-3ha po super przedplonie i dużym szczęściu . Średnia wyjdzie słabsza jak rok temu. 

Kinto nadaje się na jare a Baytan jest o poziom wyżej 

Pozazdrościć warunków glebowych. Tam chyba można zasiać i zapomnieć i zebrać 4-5 ton bez żadnych nakładów. U mnie na V klasie żyto to było rekord 6 ton i to z bogatą agrotechniką.

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, Zawisza napisał:

ja uważam, że hondia i arkadia są przereklamowane, mimo że jak na ten rok sypały nieźle, to więcej raczej żadnej z nich nie posieje, arkadia wysoka i biorą ją choroby, hondia na tych warunkach jakie miała u mnie powinna oddać więcej, chociaż rok rokowi nie równy i w jednym sezonie sie sprawdzi, a w drugim nie...

Jak rok przypasuje to każda odmiana dobra jak nie to odmiana guzik da nie ma co się zachodnimi odmianami jarac bo nic lepsze od naszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39

Arkadia to fajna odmiana, bardzo wysoko plonuje. Rok temu na 1-2 klasie miałem 10,5 t/ha. W tym roku na 3-4 klasie dała 8,6 t/ha. Gdzie w kwietniu i maju prawie nie padało. Region - powiat Tomaszowski (Lubelskie). Plony daje super ale za nic w świecie nie można zrobić zadowalających parametrów. 

A siał ktoś odmianę Alexander ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

Ja dziś zebrałem Ostrogę, plon około 5t/ha z IV klasy plus jakieś 15arów piachu. Za to tam, gdzie zwykle był wymok, w tym roku urosła pszenica. Ostroga u mnie dość lekko się wymłaca, opuściłem klepisko na 10mm i szła jak malina. Na mniejszej szczelinie bardzo biło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

wydajność w tym roku licha ale chociaż parametry ekstra .... jeszcze a jeszcze pponad 10 ha na pniu stoii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Ależ piękne parametry, szkoda że za nie nie dopłacą... Staszek zobacz jakie porośnięte poślady zbieramy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj