Bartek3060

Pszenica jest rzadka i nie rośnie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek3060    1

Witam, mam problem z pszenicą. Siana 20 września 150kg/ha. Odmiana banatus z centrali. Siana na Rędzinie przez co słabo powschodziła. Aktualnie ma dwa listka. Jak mogę jej pomóc aby zaczęła się lepiej krzewić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

nie wiem jak banatus ale niektóre odmiany tej firmy nie chcą się krzewić( potrzebują dużo czasu, płytkiego siewu itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

Jak nie powschodziła i nie rośnie to tylko podlanie jej może pomóc , a najlepiej deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zasiałem  balitusa 2 raz i znajomy bardziej doświadczony kazał mi siać nawet z 230 kg na ha tez ciężkie zwięzłe ziemie bo się słabo krzewi i jak zasiałem 200 kg/ha to w żniwa było widać rzędy po siewniku ale w tamtym roku sypała u mnie 8 t/ha a w tym u znajomego przeszło 9 t/ha      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

 jeśli nie ruszyły procesy kiełkowania to powschodzi, jeśli złapała troche wilgoci i puściła kiełka ale się nie złapał wilgotnej ziemi to kiełek spadł i po wszystkiemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3060    1

Na wiosnę dam zwiekszoną 1 dawkę saletry i w fazie krzewienia oprysk  antywylegaczem z aminokwasami. Myślicie że pomoże ?

1 minutę temu, rocco0987 napisał:

 jeśli nie ruszyły procesy kiełkowania to powschodzi, jeśli złapała troche wilgoci i puściła kiełka ale się nie złapał wilgotnej ziemi to kiełek spadł i po wszystkiemu

Tam jest taki problem ze jest strasznie ciężka ziemia i pod bryłkami są żółte liście które nie mogą wyjść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1308

 u mnie to samo, Metronom, Euforia i Jukon też rędzina zabrylona , zakamieniiona , 155kg bo sie naczytałem AF  żeby nie gęsto ... zapomniałem ze AF nie widziało jakie mam bryły i sprzęt... myśle ze rzeczyswiste wschody były z ilosci 125kg , [wiem ze wiele tu liczy na ziarna] miejscami ziarno leży na wierzchu i już nie powschodzi [ na przypiaszczonych kawałkach całkiem inaczej] , na N1 pójdzie 350 saletrzaku , pod korzeń poszedł P i 30N

 PS/ ile dać dolistnie chemii i jakiej na dokrzewienie, w jakiej fazie? tylko CCC?

Edytowano przez GABBER85

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Metronoma siałem 207 kg/ha siła kiełkowania około 96% na takiej ziemi ale ledwo z pola zjechałem i spadło 7 l a i  było kilka deszczów po 2 l   

To moje najcięższe pole w uprawie  

20230930_101655.jpg

Edytowano przez przybyslawice5211
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

na takiej ziemi musowo siać dużo gęściej, mam takie kawałki i po horschu wszystko leży na wierzchu też nie wiem co z tego będzie, miałem pottingera który dawał temu rade to chciałem "lepszego". Ciekawe jak strip till pracuje na takiej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Tam gdzie nie dałem rady orać na poprzeczniakach nie było grud i dużo lepiej się posiało, ładne równe wschody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

300szt/m2 to można siać na lżejszych glebach a nie na redzinach albo na glinie. U mnie pszenica dubaj według normy powinno wyjść 160kg/ha a ja wysiałem 200kg czyli wyszło ponad 450szt a i tak na razie zweszla połowa reszta leży pod gruda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Brona aktywna to nie wszystko, istotnym jest zagęszczenie gleby ,aby ograniczyć  osiadanie i parowanie gleby ,w konsekwencji  jej przesuszanie ,co ma bezpośrednie przełożenie na wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grab12    75
1 godzinę temu, Bartek3060 napisał:

Po siewie jeszcze wał Cambridge na to poszedł. Na jednym przejeździe było dwa razy zasiane to też nie jest za gęsto 

A zprawdzałeś siłe kiełkowania czy wierzysz etykiecie? u mnie też jest duża różnica między piachem a czerwonym iłem i o dziwo w tym roku na rędzinie mam dobre wschody ale zawsze sieje 200kg jak zimą będzie łagodna i sypniesz z wiosny azotu to się pokrzewi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek3060    1
4 minuty temu, Grab12 napisał:

A zprawdzałeś siłe kiełkowania czy wierzysz etykiecie? u mnie też jest duża różnica między piachem a czerwonym iłem i o dziwo w tym roku na rędzinie mam dobre wschody ale zawsze sieje 200kg jak zimą będzie łagodna i sypniesz z wiosny azotu to się pokrzewi

Siły kiełkowania nie sprawdzałem, ziarno ładne grube z Nasiona Ławnerowicz. Myślę że to jednak ciężka ziemia zawiniła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Możliwe, Kiedyś jak zasiałem w trochę za mokrą glebę to też pszenica nie mogła wyskoczyć. było po prostu za mokro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj