Polecane posty

Elektro2015    89

Pszenica Ozon nakosiłem prawie 20 ton ale wszystko idzie na pasze przez deszcze zaczęła kiełkować Opadnie wyszło 170 w młynie mi jej nie wezmą z tego powodu, reszta parametrów bardzo dobra. Więc rok wyjdzie na zero a może i na minusie, może chciaż żyto uratuje sytuacje ale nadają znowu deszcze więc różnie może być. W tamtym roku opadanie Ozon miał ponad 300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Kosilem hondie przedplon Gorczyca, plon ok. 5 ton na dobrej glebie, Kilimandżaro też na dobrej glebie po pszenicy u pijaczka czyli agrotechnika to worek mocznika na ha dała ok. 6 ton. Dodam że hondia z centrali a Kilimandżaro drugi odsiew bo gość brał ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Podlewał w gardło to i urosło xDxDxD 

 

#edit

trzeba pomyśleć nad jakąś inną odmianą, skagen spoko tylko że ciężko go utrzymać, wyległ mi w 70%, gdzie arkadia jest sporo od niego wyższa a stała do samego końca, hondia też na tej ziemi co rosła nie pokazała ogromnego potencjału... 

Edytowano przez Zawisza
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
40 minut temu, Zawisza napisał:

Podlewał w gardło to i urosło xDxDxD 

 

#edit

trzeba pomyśleć nad jakąś inną odmianą, skagen spoko tylko że ciężko go utrzymać, wyległ mi w 70%, gdzie arkadia jest sporo od niego wyższa a stała do samego końca, hondia też na tej ziemi co rosła nie pokazała ogromnego potencjału... 

u mnie skagen zostaje w tym roku, zasieje go więcej, miałem hondie brać z centrali ale ona pięknie wygląda a omłot bez szału, wiec może spróbuje rotaxa. Za to  z kilimandzaro jestem zadowolony nawet w tym roku, tam gdzie 3 miechy nie padało i wyglądał na max 2 tony dał 3,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skosiłem Arkadie... Dała 4,5t/ha 

Skosiłem Patrasa dał 3,5t/ha 

 

Różnica jest taka że Arkadia wizualnie brzydka, drobne ziarno, a Patras bardzo gruby. Mogę śmiało powiedzieć że ziarenka ma jak kwalifikat, z tym że wiadomo trzeba wyczyścić, ale jakoś jest bardzo dobra, przynajmniej wizualnie. Ilosć natomiast w obu przypadkach nie powala... Caluteńki kwiecień nie padało i było ponad 20 stopni... Z 2 tygodnie lub nawet 3 w czerwcu również nie padało.

Została mi Ostroga, i pszenżyto Transfer zobaczymy jak sypnie. Wiazualnie wyglądają na najładniejsze z moich upraw. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Uziu92 napisał:

u mnie skagen zostaje w tym roku, zasieje go więcej, miałem hondie brać z centrali ale ona pięknie wygląda a omłot bez szału, wiec może spróbuje rotaxa. Za to  z kilimandzaro jestem zadowolony nawet w tym roku, tam gdzie 3 miechy nie padało i wyglądał na max 2 tony dał 3,5.

Widzisz u pijaczka dała lepiej jak u Cibie bo lepiej zadbał tylko Tobie się wydawało że jak dasz tych wynalazków to dbasz lepiej Hondia to akurat sypie lepiej jak wygląda a najgorszą głupotą jest czytanie opini  o odmianach w internecie i planowanie zasiwów w oparciu o te opinie :P:P

Kilimadzaro to ogólnie badziew potrzebuje dobrej ochrony i jeszcze choroby potrafią zrobić spustoszenie w tym roku akurat susza go ocaliła ale w mokre lata może być nieciekawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Za górne sito wstaw płaskownik z cienkiej blaszki żeby utworzyć próg ok 2-3 cm ponad sito , tam lecą śmieci zwłaszcza jak jedziesz z górki . Zwłaszcza przy rzepaku pomaga bo nie lecą do zbiornika łodygi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturktm    0

Na I klasie po bobiku tej samej działce hondia 7.8t/ha, memory 7 t/ha te same nawożenie i ochrona, jednak memory była zdecydowanie zdrowsza i niższa o jakieś 10-15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na matifie pszenica już 850  netto będzie sie działo

 

Edytowano przez thug
  • Confused 1

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak oceniacie odmianę kws ozon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
mówili dziś że 200euro za tonę przekroczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5
2 godziny temu, derek2223 napisał:

Kosił już ktoś pszenicę Desamo? Jak plonowała?

dziś  koszona , plon około 4,2 t ,ziarno chude . wypadła najgorzej choć wizualnie najładniejsza .

Edytowano przez romet737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25635
13 minut temu, Yankess napisał:

Jak oceniacie odmianę kws ozon?

Zasiana na glebie lekkiej od IVa do VI. Przewaga Ivb i V stanowisko po grochu na górkach wypalona. W dołkach nawet nieźle wyglądała. Szacowany plon około 5.5 - 5.7 t z ha. 

Jak na taką suszę i glebè to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
3 godziny temu, derek2223 napisał:

Kosił już ktoś pszenicę Desamo? Jak plonowała?

Wczoraj skosiłem prawie sprzedałem już 39840kg z 4ha i jeszcze zostało z 2tony na polu bo mnie deszcz zgonił, plon w tym roku rewelacja jeszcze nigdy mi tak zboże nie sypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Norway z wymiany wypadł gorzej niz hondia posiana trzeci rok. i co tu siac? norwey klos krótszy i ziarno drobniejsze plon ok 6 t. tylko nie robiłem analizy bo  wszystko na garazu. hondia plon ok 7 t. tylko ze paszówka LO 270, gestosc 79 tylko białko 11,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
34 minuty temu, kamilc017 napisał:

39840kg z 4ha

U mnie plony prawie takie same. :)

Z tej liczby tylko trzeba zero na końcu uciąć i reszta się zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zrobiłem Ostroge i pszenżyto. Ostroga dała 5 ton. Nie jest żle. Bardzo grube ziarno za to. Biorąc pod uwagę jakość ziarna jestem bardzo zadowolony z odmiany Patras i Ostroga. Ziarno bardzo grube i ładne. Godne polecenia tym bardziej że rok był trudny. Arkadii nie polecam jednak. 

Mam pytanie. Zamierzam zrobić analizę gleby. Tutaj przesyłam wykaz czynności i cennik i może mi ktoś napisać które numerki powinienem wykonać, aby to badanie było zrobione odpowiednio i też jakiegoś ogromnego kosztu nie ponieść? W pliku jest wykaz i cennik 

Wysokość opłat w cenach brutto.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
9 godzin temu, Samsung123321 napisał:

Ja dziś zrobiłem Ostroge i pszenżyto. Ostroga dała 5 ton. Nie jest żle. Bardzo grube ziarno za to. Biorąc pod uwagę jakość ziarna jestem bardzo zadowolony z odmiany Patras i Ostroga. Ziarno bardzo grube i ładne. Godne polecenia tym bardziej że rok był trudny. Arkadii nie polecam jednak. 

Mam pytanie. Zamierzam zrobić analizę gleby. Tutaj przesyłam wykaz czynności i cennik i może mi ktoś napisać które numerki powinienem wykonać, aby to badanie było zrobione odpowiednio i też jakiegoś ogromnego kosztu nie ponieść? W pliku jest wykaz i cennik 

Wysokość opłat w cenach brutto.pdf

jak zawieziesz probkę do laboratorium to powiesz że chcesz ph i P K MG, te ostanie są w pakiecie. no chyba chcesz coś więcej badać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
9 godzin temu, KlimekPL napisał:

U mnie plony prawie takie same. :)

Z tej liczby tylko trzeba zero na końcu uciąć i reszta się zgadza.

Jak stasio lajkuje, to może dostał worek pszenicy od Kamila i podciągają plony na agrofoto, żeby ceny pozostały "na stabilnym poziomie".  U nas niektórzy ważą z przyczepami i stąd takie rekordy. Tak na serio to może sypać pod 9 ton, ale 4 ha u Kamila nie zrobi tego co 50 ha po 3-4 tony u innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszwd    20

Zakończyliśmy wczoraj zniwa. Pszenzyto plonowalo na poziomie 3-6 ton\ha a pszenica ozima od 4-6,5 t\ha. W tym roku jak pewnie w wielu regionach susza dyktowala wydajnosc

Edytowano przez Lukaszwd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eeee , "determinowała" ? o.Oo.O Chyba raczej dyktowała . ¬¬

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
50 minut temu, JozB napisał:

Jak stasio lajkuje, to może dostał worek pszenicy od Kamila i podciągają plony na agrofoto, żeby ceny pozostały "na stabilnym poziomie".  U nas niektórzy ważą z przyczepami i stąd takie rekordy. Tak na serio to może sypać pod 9 ton, ale 4 ha u Kamila nie zrobi tego co 50 ha po 3-4 tony u innego.

Pszenica została całą sprzedana jedyniue zostawiłem sobie do kur z 2tony, i koledze dla gołębi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj