Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
1 godzinę temu, slonju77 napisał:

Kup kilometr siatki i sobie zagrodz  wszystko,ludzie opamiętajcie się jak czytam że przez pole nie mozna przejechać po ścierniu albo gdzieś na tym forum czytałem że sąsiad wjechał przednimi kołami w sąsiednie pole i zniszczył 20 kg zboża i wielkie halo, to jak żyć w zgodzie z takimi ludżmi

Kilka razy już tak miałem że ujeździli mi takie drogi, że ani grubera nie wbijesz ani pługa nie wsadzisz o strukturze gleby nie wspomnę. Są u nas niestety tacy co drogi orzą a po polach jeżdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wy to tak na serio z tym jeżdzeniem po ścierniskach? ja to na pola zawsze lece ścierniskami, bo polne mamy tak rozwalone, że strach kombajnem jechać żeby heder się nie urwał :P a tak to na ściernisko i dzida ;) po moich też jeżdzą i problemu nie widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
11 godzin temu, slonju77 napisał:

Kup kilometr siatki i sobie zagrodz  wszystko,ludzie opamiętajcie się jak czytam że przez pole nie mozna przejechać po ścierniu albo gdzieś na tym forum czytałem że sąsiad wjechał przednimi kołami w sąsiednie pole i zniszczył 20 kg zboża i wielkie halo, to jak żyć w zgodzie z takimi ludżmi

dlaczego mają jezdzi po moim jest od tego droga a jazda na skróty to jest cwaniactwo ,u mnie to zrobili autosrade a 20 kilo prace czyją trzeba szanowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
20 godzin temu, kuliberda napisał:

faktyczni nic specyjalnego moze 4t będzie

Może będzie 4t a może 7t. Ocenianie po zdjęciach nie ma sensu. MTZ może być 30g a może być 45g. Na zdjęciu tego nie zobaczysz.

 

Odnośnie jazdy po czyimś polu to tylko za zgodą właściciela. Nie róbmy tutaj uogólnionych pozwoleń. Rozumiem jak ktoś raz wjedzie, czy się nie wyrobi na swoim i zahaczy moje. Ale jak ktoś robi sobie ścieżkę przez moje pole, bo ma krócej i zaoszczędzi 500 metrów do swojego pola to bym takiego pogonił. Dzisiaj sprzęt swoje waży. Przejedzie kombajnem kilka razy plus ciągniki z przyczepami i już ścieżka ubita, że pługa nie włożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

słaby pług masz jak nawet mój UG wchodzi :D dobrze że u mnie są jeszcze normalni ludzie, bo z takimi wariatami, co gonią za przejazd po ściernisku bym nie zdzierżył, choć miałem przypadek, że wydzierżawiłem ugór, i musiałem do niego odnowić drogę co jest na mapach ale że jest przy łąkach to ludzie ją wykaszali jak swoją łąkę, i opierdol żem zebrał, za jeżdzenie po czyjejś łące, a ja do kobity mówię pani, chce pani to niech pani dzwoni se i na policje, droga na mapach jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
8 godzin temu, kuliberda napisał:

dlaczego mają jezdzi po moim jest od tego droga a jazda na skróty to jest cwaniactwo ,u mnie to zrobili autosrade a 20 kilo prace czyją trzeba szanowac

Typowo polskie. Szkoda słów


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
5 minut temu, songo napisał:

słaby pług masz jak nawet mój UG wchodzi :D dobrze że u mnie są jeszcze normalni ludzie, bo z takimi wariatami, co gonią za przejazd po ściernisku bym nie zdzierżył, choć miałem przypadek, że wydzierżawiłem ugór, i musiałem do niego odnowić drogę co jest na mapach ale że jest przy łąkach to ludzie ją wykaszali jak swoją łąkę, i opierdol żem zebrał, za jeżdzenie po czyjejś łące, a ja do kobity mówię pani, chce pani to niech pani dzwoni se i na policje, droga na mapach jest.

Jak Ci c330 jeżdżą po polu to w zasadzie bez różnicy. Jakby ci przejechał zestawem 40 tonowym kilka razy w jednym miejscu to byś inaczej pisał. U nas w okolicy na szczęście nie ma takich problemów, każdy jeździ po swoim. Szanujmy się na wzajem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Nikt normalny zestawem 40 tonowym na pole nie wjeżdza. U mnie czasem  ktoś przejedzie po scierni ale zawsze są to sąsiedzi by dojechać kombajnem ew transportem na pusto. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie ma u mnie 40t zestawów mi czasami przeleci jakiś dominator albo ciągnik z 6-8t przyczepą :P czasami z gruberem jakiś większy ciągnik i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Czy jakis pie..ony moderator moze ogarnac ten syf w tym temacie do k..wy nedzy???!!! Wakacje sa to chyba powinien miec czas! 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Panowie takie pytanie , jak długo może pszenica wytrzymać gdy jest już w pełni dojrzała kłosy opadnięte . Posiałem po 20 września pszenice elixer , wczesny siew i wczesna odmiana . Pogoda jest teraz deszczowa i na 2 tygodnie ma tak zostać , boje  się żeby nie zaczęła wysypywać z kłosów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie w gminie suszy nie ma uja z gminy robić nic się nie chce... 

 

Żal na 3-4 klasie... 

1531418685541696336977.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
1 godzinę temu, 1991Mateusz napisał:

Panowie takie pytanie , jak długo może pszenica wytrzymać gdy jest już w pełni dojrzała kłosy opadnięte . Posiałem po 20 września pszenice elixer , wczesny siew i wczesna odmiana . Pogoda jest teraz deszczowa i na 2 tygodnie ma tak zostać , boje  się żeby nie zaczęła wysypywać z kłosów .

Nie będzie się wysypywać a może zacząć porastać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
4 godziny temu, Ulman napisał:

Typowo polskie. Szkoda słów

tyś to pewnie cygan-na węgry z tobom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

U mnie na wsi tez jest taki nieużyty typ. Jak się zakopał 3 km od domu traktorem i chciał by go sasiedzi wyciągneli to sie okazało ze traktory maja niesprawne albo nie maja liny albo nikogo nie ma w domu. :D


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
5 godzin temu, Ulman napisał:

Nikt normalny zestawem 40 tonowym na pole nie wjeżdza. U mnie czasem  ktoś przejedzie po scierni ale zawsze są to sąsiedzi by dojechać kombajnem ew transportem na pusto. 

a tir z wapnem ?? 

tir na pole pod kombajn ??

Edytowano przez Roman176

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tir z wapnem mi wozi drogą :) raczej przez pola było by mi ciężko bo jakby w bruzde się wbił to by nie wyjechał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Żaden normalny kierowca nie bedzie jeżdził załadowanym TIRem po polu. Z wapnem co najwyżej cofnie bo na droge nie wysypie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dokładnie :P nawet nie raz polnymi nie chcą jechać tylko najlepiej by na posesji zwalili, albo na polu przy drodze asfaltowej bo szkoda tira niszczyć na zajechanych polnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nieco inne pytanie. Co prawda żniwa u mnie trwają, ale trzeba powoli myśleć do przodu... Co polecacie na międzyplon? Znalazłem ofertę pewnej mieszanki. Cena 105 zł za 25 kg.

 Skład mieszanki:
- Gorczyca 25 % 
- Rzodkiew oleista 50 % 
- Facelia błękitna 25%

Jak myślicie warto? Czy lepiej posiać np. samą facelię? Lub też samemu proporcje zrobić, wymieszać i posiać? 

 

PS. Straszne zdzierstwo na tych poplonach... Co do faceli to w internecie znalazłem oferty za 7-9 zł nasion/ kg, a u mnie w sklepie z nawozami facet sprzedaje za 15 zł/kg... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Ja oglaszałem facelię po 5zł/kg i chętnych tłumu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15390

A facelię sarny jedzą, na jakiej ziemi lepiej rośnie w dołach czy zgórkach, może by posiać zamiast łubinu żeby mieć na poplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Rośnie wszędzie gdzie posiałem, na piasku też. Czy sarny jedzą ? Nie widziałem, żeby coś wyjadało, a miałem posianą pod samym lasem. Tylko jak jest bardzo sucho to słabo wschodzi, potrzebuje wilgoci

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Nie znam żadnych oprysków, jak wzejdzie to rośnie tak szybko ze chwast raczej jej bardzo nie zagraża. Podobnie jak gryka, co nie oznacza, że chwastu wogóle nie ma . U mnie pojawia się chwastnica miejscami i ostrożeń.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj