Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lukaszwd    20
22 minuty temu, zetorki12 napisał:

Eeee , "determinowała" ? o.Oo.O Chyba raczej dyktowała . ¬¬

Gotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147

to zależy komu się sprzedaje  jak pośrednikowi to po 630 brutto chodzi jak finalnemu odbiorcy to tak jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Im dalszy pośrednik w łańcuchu, tym niższa cena. Większe firmy mają wyższe ceny - przypadek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u pośrednika dostałem propozycje 630 brutto CEFETRA płaci od 630 do 710 tyle że netto, decyzja jest prosta, nie sprzedajemy handlarzykom  "staszkom"

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucas29    42

Mazowsze 720 netto konsumpcja plon od 4-9t w zależności od klasy gleby i odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

obdzwoniłem wszystkich w okolicy którzy prowadzą skupy i nasz szanowny staszek pasuje do takiego typowego janusza nosacza handlarzyka co mówi "ło panie 630 brutto to mało, gdzie pan lepsze  cene mosz?" a jak przywieziesz to aby patrzy jak ci urwać parę złotych na zanieczyszczeniu którego nie ma itp. a sam ma gospodarstwo i jeszcze 2 lata temu na jednym wózku jechał z okolicznymi rolnikami a teraz przedsiębiorca od 7 boleśći 

jechać, cisnąć z takimi dopiero coś się polepszy

Edytowano przez tommy66692
chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Glencore Werbkowice 705 Pln 12,5 białko, 220 opadanie, gęstość 76. Paszowa po 650 . Ceny netto


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateuszlol11    10

I koniec zniw dzisiaj.  Pszenica kilimanjaro 6-6.5 t z h pszenica julius 4.5-5th ta sama ziemia i nawożenie A różnica duża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
21 godzin temu, romet737 napisał:

dziś  koszona , plon około 4,2 t ,ziarno chude . wypadła najgorzej choć wizualnie najładniejsza .

Na jakiej klasie ziemi była? Nawozu ładowałeś dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romet737    5
1 godzinę temu, derek2223 napisał:

Na jakiej klasie ziemi była? Nawozu ładowałeś dużo?

pole klasy 4b  , stanowisko po ziemniakach , dostała 177kg N . plus pełna ochrona

Edytowano przez romet737

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slay6    16

Zachpom 720 za konsumpcję 650 za paszowa( niestety i ta moja) ale od dziś nowy cennik pszenica bez zmian resztę zbóż po 20 zł w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale jak coś to proszę o przekierowanie.

Poszukuje wapna żeby podnieść samo pH. Przeglądając oferty handlarzy pośredników i innych to już zgłupiałem od tego. Potrzebuje podnieść pH o o około 2 jednostki do 3. 2 lata temu siałem wapno dolomitowe z magnezem. Lecz w tym roku po zrobionych próbach okazało się że to nie wystarczyło pH w granicach 4,6 do 5,4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
6 minut temu, rolnik31 napisał:

Panowie nie wiem czy w dobrym temacie piszę ale jak coś to proszę o przekierowanie.

Poszukuje wapna żeby podnieść samo pH. Przeglądając oferty handlarzy pośredników i innych to już zgłupiałem od tego. Potrzebuje podnieść pH o o około 2 jednostki do 3. 2 lata temu siałem wapno dolomitowe z magnezem. Lecz w tym roku po zrobionych próbach okazało się że to nie wystarczyło pH w granicach 4,6 do 5,4.

Przed sianiem tego dolomitu jakie było pH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, tommy66692 napisał:

obdzwoniłem wszystkich w okolicy którzy prowadzą skupy i nasz szanowny staszek pasuje do takiego typowego janusza nosacza handlarzyka co mówi "ło panie 630 brutto to mało, gdzie pan lepsze  cene mosz?" a jak przywieziesz to aby patrzy jak ci urwać parę złotych na zanieczyszczeniu którego nie ma itp. a sam ma gospodarstwo i jeszcze 2 lata temu na jednym wózku jechał z okolicznymi rolnikami a teraz przedsiębiorca od 7 boleśći 

jechać, cisnąć z takimi dopiero coś się polepszy

Ta zanieczyszczeń nie ma same plewy na przyczepie jeszcze pretensje że przecież tyle zbiorników to musi być więcej i waga pewnie oszukuje oj chłopki roztropki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
4 minuty temu, lonoh napisał:

Przed sianiem tego dolomitu jakie było pH?

Było od 4 do 5,2 w tych granicach. zależne do działki. Dałem może za mało tego wapna ? Dawka od 3 ton po 5 ton na ziemi ciężkiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Dolomitowe wolno się rozkłąda. Jakiegoś weglanowego powinieneś rzucić


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Mam ofertę na wapno węglanowe 70 zł tona plus transport. oraz na takie coś Siarczan wapnia 43,8 % SO3 + 30,5 % CaO Siarczan wapnia(reagips) cena 35 zł tona plus transport. Co o tym sądzicie ?
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Koledzy mam takie pytanie. Czy opłaca się śrutować zboże na handel? Głęboko w kącie stoi stary śrutownik na pas transmisyjny a plony zbóż w tym roku są tak nędzne, że zastanawiam się, czy można jakoś inaczej spożytkować te ziarno żeby lepiej na tym wyjść niż na sprzedaży "surowego". Myślałem nad robieniem takiej śruty ale ile można zrobić śruty ze 100kg zboża i ile taka śruta jest warta przy sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

u mnie okol poznania czyli najwieksza susza w historii swiata :) - 6 ton z haka, normalnie to kiszka ale w tym roku ujdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja praktycznie po omłotach przenic,prawie bo zostało mi 2ha tybalta no i jak co rok tak i w tym czemu on taką wilgotność ma,wszystkie moje pszenice do 12 z kawałkiem a tybalt na moim wilgotnościomierzu 14 a skupie 14,7 kurna nie wiem czy go ciąć jutro bo nawet o takiej wilgoci nie chcą brać.a zależy mi na jutrze bo później opady no i pod rzepak też chcę te pole jak najprędzej uprawiać.Denerwuje mnie ta odmiana już,choć z drugiej strony w tym roku też piękne ziarko i parametry tylko ta wilgotność,dziwne przy tej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj