Polecane posty

Ulman    5578
1 godzinę temu, rolnik31 napisał:

Mam ofertę na wapno węglanowe 70 zł tona plus transport. oraz na takie coś Siarczan wapnia 43,8 % SO3 + 30,5 % CaO Siarczan wapnia(reagips) cena 35 zł tona plus transport. Co o tym sądzicie ?
 

Weż weglanowe bo z gipsem wprowadzisz za duzo siarki


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
1 godzinę temu, rolnik31 napisał:

Mam ofertę na wapno węglanowe 70 zł tona plus transport. oraz na takie coś Siarczan wapnia 43,8 % SO3 + 30,5 % CaO Siarczan wapnia(reagips) cena 35 zł tona plus transport. Co o tym sądzicie ?
 

Jak masz ciężkie ziemie to możę tlenkowe w niedużej ilości szybko podniesie pH

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Dziwne że ciężkie takie zakwaszone. Z drugiej strony to "ciężkość " gleb jest wzgledna. W rejonie gdzie piachy byle lekka glinka uważana jest za ciezką


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie arkadia jak na razie 5.5 t zostały teoretycznie lepsze kawałki.  Cena 680 brutto bez względu na parametry. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, rolnik31 napisał:

Było od 4 do 5,2 w tych granicach. zależne do działki. Dałem może za mało tego wapna ? Dawka od 3 ton po 5 ton na ziemi ciężkiej.

Oxyfertil 90 polecam. Działa od razu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
7 godzin temu, rolnik31 napisał:

Mam ofertę na wapno węglanowe 70 zł tona plus transport. oraz na takie coś Siarczan wapnia 43,8 % SO3 + 30,5 % CaO Siarczan wapnia(reagips) cena 35 zł tona plus transport. Co o tym sądzicie ?
 

ten gips to elektro ciepłownie to dawają za friko aby pozbyc się odpadu natomiast gips ten obniży ci ph gleby na jakies 6 lat tym nie podniesies ph gleby po zatym zawiera b.duze ilosci glinu co zablokuje ci fosfor lepiej kup wapno budowlane kilka worków na hektar lepiej na tym wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13
11 godzin temu, kamilc017 napisał:

Jak masz ciężkie ziemie to możę tlenkowe w niedużej ilości szybko podniesie pH

 

O jakiej ilości myślisz na hektar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
5 godzin temu, kuliberda napisał:

ten gips to elektro ciepłownie to dawają za friko aby pozbyc się odpadu natomiast gips ten obniży ci ph gleby na jakies 6 lat

Gips bez żadnych dodatków ma odczyn obojętny.

13 godzin temu, Ulman napisał:

Dolomitowe wolno się rozkłąda. Jakiegoś weglanowego powinieneś rzucić

Dolomit to też węglany - wapnia i magnezu.

11 godzin temu, Taurus83 napisał:

Oxyfertil 90 polecam. Działa od razu 

W jakiej jest cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

@Taurus83 ile go sypałeś na ha, jakie miałeś ph przed zastosowaniem a jakie teraz? I na jaką glebę go stosowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 godziny temu, KlimekPL napisał:

Koledzy mam takie pytanie. Czy opłaca się śrutować zboże na handel? Głęboko w kącie stoi stary śrutownik na pas transmisyjny a plony zbóż w tym roku są tak nędzne, że zastanawiam się, czy można jakoś inaczej spożytkować te ziarno żeby lepiej na tym wyjść niż na sprzedaży "surowego". Myślałem nad robieniem takiej śruty ale ile można zrobić śruty ze 100kg zboża i ile taka śruta jest warta przy sprzedaży?

Łoho ho z takim sprzętem to niezły biznes zrobisz ja bym proponował po ześrutowaniu w małe woreczki tak 0,5 kg i do marketów jakom karma dla myszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

POMOCY

  74 ary klasa ll, przedplon bobik, bez nawozów i bez oprysku sypną 2 tony, ale bardzo zaniedbana. Przed orką 200 kg polifoski8, wiosna 160kg saletry.po 3 tygodniach mocznik 60 kg, oprysk na chwasty, skrócenie i grzyba ..... umłóciłem .... 80 worków po ok 40  kg jak wy to robicie że na klasie IV macie po 8 ton...  gdzie popełniam błąd????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Zacznij od podstaw - co masz w glebie (badania zasobności, pH), podaj pełną agrotechnikę - jak orzesz, czym siejesz, ile wysiewasz. A oprócz tego, ile się sypie, ważne jest też, kiedy. Tak samo z opryskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Na części jednej z działek z pszenicą ozimą wylazło sporo powoju, w jaki sposób było by sobie z nim najlepiej poradzić, planujemy posiać na tej działce jęczmień ozimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

Cytat:

W zbożach możemy użyć herbicydów typu: Chwastox Turbo 340340 SL, Merida 70 WG, Starane Super 101 SE; na użytkach zielonych: Fernando Forte 200 EC lub Starane 250 EC, a w uprawach kukurydzy: Colombus 51 WG, Lumax 537,5 SE, Mezotrion 100 SC.

Ja pryskam często Starane lub pochodnymi i powoju nie ma, chyba, że po ziemniakach gdzieś się pojawi w drugim rzucie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

W ubiegłym roku był tam rzepak, jak już był w łuszczynach to powój sie pokazał, teraz jak pszenica to na jesieni expert met + dff + glean, a na wiosnę poprawka mustang forte, ale powój tak jak napisałem pokazał się znowu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
3 godziny temu, Kos_pl napisał:

@Taurus83 ile go sypałeś na ha, jakie miałeś ph przed zastosowaniem a jakie teraz? I na jaką glebę go stosowałeś?

Do tej pory stosowakem kredę w granulacie. Dawała radę ale mnie wkurwiala  bo ciągle się rozsiewacz zapychal. Bo mokra partia bo coś tam. Ja używam rozsiewacza do nawozu. No i zacząłem z oxyfertilem. Duże bambry z okolicy co potrafia zebrac 10+ mi go poleciły. Super sie rozsypuje. Zero problemów. No może poza tym że ciężko ciągnik po tym umyć.  Wżera się. No i najważniejsze  nie potrzebuje nikogo do pomocy ani dodatkowego sprzętu. sypie 0.5 do 0.8.Pierwszy raz zastosowałem na jesień. Drugie auto na wiosnę. W tamtym roku po żniwach robiłem badanie praktycznie całego areału  to będę mieć porównanie. Ale jak widzę jaki jęczmień jary rośnie na 4b i 5 kl to wiem ze działa natychmiastowo bo jak w 2013 zaczynalem swoją przygodę ze zbozami to też na tej działce był jęczmień. Tzn go nie było bo sypał 2 tony przy pelnym nawożeniu i ochronie. Ale wtedy nie slyszakem ze jest coś tskiego jak wapno  :) zrobię badania ponownie na jesień to będę mieć porównanie.  jak policzyłem że muszę dac 3 tony węglanu  po 80 zł to za te same piniondze mam 0.5 tlenku który działa od razu. Pozatym co roku dobieram pola które zawsze są w fatalnym stanie także nie mam zamiaru czekać 3 lata na efekt bo umowa na 5  ;) w tamtym roku wziąłem 3 ha od somsiadki. Na połowie była łąka a reszta to orne.w ekologi. Zasialem  gryke. To na tej części gdzie łąka to coś tam urosło. A tam gdzie orne to nie opłacało się kombajnem wjeżdżać. Poszło ok 1300 kg oxy  w dwóch dawkach i rośnie piękny owies. Trochę przydlugi wywód ale mam nadzieję że zrozumiałeś sens  ;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
18 godzin temu, Kos_pl napisał:

Gips bez żadnych dodatków ma odczyn obojętny.

 

tutaj jest mowa o gipsie z elektro ty wiesz jak on powstaje i jakie sa tam szkodliwe substancje niewskazane do gleby - ph b.obniża-niepisz bzdur chyba ze tym handlujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9245

U mnie po mustangu też się powój pojawił, tam gdzie poszedł axial pak - nie ma, tam gdzie granstar i starane w jarych też czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15
13 godzin temu, jahooo napisał:

Zacznij od podstaw - co masz w glebie (badania zasobności, pH), podaj pełną agrotechnikę - jak orzesz, czym siejesz, ile wysiewasz. A oprócz tego, ile się sypie, ważne jest też, kiedy. Tak samo z opryskami.

PH ok 6 ( badałem płynem he..) orka zaraz po skoszeniu ( od 7 lat nie zbieram słomy tylko śieczkuję), po  ok 2-3 tygodnie kultywator. orka przedśiewna (ok 20 września- wiem że późno, ale tamten rok był mokry, staram się 2 tygodnie wcześniej. przed orką poszła polifoska. siew ok 22 września ręczny, ok 220 kg ( kiedyś wysiewałem ok 150 kg ale efekty takie, że z tego kawałka miałem 2,5 tony ), naowożenie to jak pisałem: saletra połowa marca ( ok 150 kg) i mącznik po 3 tygodniach 60 kg, oprysk na chwasty ( huzar) ok 10 maja, po tygodniu na grzyba  i skrucenie. zasobności w minerały  niestety nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Żniwa pszenic zakończone,najgorsza w tym roku tybalt 3,5t,z ha,co najlepsze stanowisko było i wczesny siew,który chyba w tym roku jej zaszkodził,bo gdy potrzebowała wody była susza,arabela 4 z kawałkiem.najlepiej ozime ponad 6t w góre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Wykoszone wczoraj niecałe 2 ha Dakotany (swój materiał) - zebrane ok 10t, czyli wydajność w granicach 5t/ha. Wyglądała na 4-4,5 max więc i tak jestem zadowolony.

IV klasa, ziemia ciężka i dużo kamyków, przedplon jęczmień jary, wysiew 220kg/ha. 210 kg poli 6, 100kg siarczanu magnezu(21-36), 430 kg saletry 34% w dwóch dawkach, 2 razy grzyb (tilt+atak 0,7+0,7 i tocata duo 1l), Trice 1,25l, cyperkill 0,05l, bez skracania się obyło. Na wiosnę miała 3-4 rozkrzewienia ale sporo odpadło z powodu suszy.

Koszty bez amortyzacji wyniosły ok 2400 zł/ha

To był najgorszy wyglądowo kawałek. Zobaczymy co będzie na lepszych ziemiach  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ciągle pada: Desperaci koszą rzepak 10-14%, a pszenica około 17% wilgotności. Powyżej 15% to raczej się nie przechowa bez suszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Podkarpacie, powiat jarosławski przez cały tydzień to nie wiem czy był chociaż jeden dzień bez deszczu. Jedynie rzepak i jęczmień ozimy skoszone. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Dzisiaj nareszcie koniec będzie ale ostatnie pszenicę dzisiaj 16% kosilem ale od jutra deszcze

IMG_20180728_163808.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj