KOSTEK12

późny siew pszenicy-zaprawiać czy nie

Polecane posty

KOSTEK12    18

Witam,pierwszy raz mam zamiar zasiać pszenicę po kuku,planuję końcem października i zastanawiam się czy jest sens zaprawiać ziano,ponoć ziarno nie zaprawiane szybciej wschodzi,ewentualnie zaprawa to BaritonSuper pszenica Euforia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

Raz w późno sianej pszenicy po cykorii brakło zaprawy i 2 ha posiane było bez. Efekt? na 2 hektarach był sam mursz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    120

Najgorzej jak śniedź wyjdzie. Dawniej jak nie było importu z ukrainy to skup wziął taką pszenicę za niższą cenę, a teraz to by trzeba było chyba dopłącić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

siałem chłopakowi 10ha , to sypaliśmy do siewnika taką spod kombajnu , i czasami też komuś sieję niezaprawioną i pewnie zależy od roku , bo nie raz specjalnie taką pszenicę obserwuję sianą bez zaprawy , i jeśli tylko śnieć w nią nie wejdzie to wszystko jest okej , w 90% takich pszenic nie zauważyłem śnieci , u siebie jak mi braknie troszkę to też się zdarzy że się 20czy 40 kg dorzuci nie zaprawionej  i wszystko jest też dobrze , nawet czasami takie mam myśli że skoro u innych sieje nie zaprawioną i nie ma śnieci , to może i u siebie bym  tak spróbował na większym areale  . ale jednak obawa o tą śnieć mnie odwodzi od takiej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Znam parę osób co w tamtym i tym roku miały śniedź. Kombajn czarny przy koszeniu jak by się paliło, ale też nie równo na całości pola taki kurz szedł.

O tej śniedzi to jeszcze dziadek opowiadał, niby niektórzy sieją bez zaprawy i mają farta, ale zaprawić nie są wielkie koszta jedynie trochę roboty i się nie martwisz czy zamiast mąki będzie węgiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj