Polecane posty

damiandg    21
Przed chwilą, andrzej1988 napisał:

U mnie Desamo pszenica po pszenicy też szybciej doszła. Jest już żółta jedynie w dołkach jeszcze troszke zielona. Jest po prostu wrażliwa na okresowe susze. W tamtym roku też była drobniejsza i lżejsza niż Ozon ale dałem jej jeszcze jedną szanse ale już ostatnią. Spontan najdłużej był zielony mimo że jest odmianą wczesną. Ozon też był nawet długo zielony ale był siany w październiku

U mnie też pszenica po pszenicy. Mimo to że dasamo już prawie gotowa to ziarno grube i dość ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 minutę temu, damiandg napisał:

U mnie też pszenica po pszenicy. Mimo to że dasamo już prawie gotowa to ziarno grube i dość ładne.

Co ma wspólnego ze pszenica po pszenicy , jeśli jest odpowiednio nawożona i ochrona , ale nie zaraz z kosmosu bo w 2 tyś można się spokojnie zmieścić  na 1 ha pszenicy i mieć plon 8 t tylko z głowa wszystko .

Odpowiednia odmiana na stanowisko , anie jakieś tam francuskie odmiany .

Na jednym kawału mam już 8 lat pszenica po pszenicy i nic się nie dzieje są robione próby ziemi składników nie obywa a plon jak był i tak jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze z 2 tygodnie max 3 do żniw pszenicy... Problem jednak się pojawił i to duży. Przychodzę sobie na pole. Idę zobaczyć Arkadię a tu 40% pola wizualnie pozmieniane. Kłosy z daleka już widać takie brudne, czarne. Wygląda to wizualnie paskudnie, a ziarno miejscami w tych kłosach wysuszone... Miejscami ok... Boje się co będzie za 2 tygodnie ale wygląda to brzydko. 

W patrasie też już widać lekkie naloty tego. Jedynie w Ostrodze tego nie ma... Dodam że ochrona była robiona, ale najwidoczniej nie podziałała... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
51 minut temu, galan99 napisał:

Co ma wspólnego ze pszenica po pszenicy , jeśli jest odpowiednio nawożona i ochrona , ale nie zaraz z kosmosu bo w 2 tyś można się spokojnie zmieścić  na 1 ha pszenicy i mieć plon 8 t tylko z głowa wszystko .

Odpowiednia odmiana na stanowisko , anie jakieś tam francuskie odmiany .

Na jednym kawału mam już 8 lat pszenica po pszenicy i nic się nie dzieje są robione próby ziemi składników nie obywa a plon jak był i tak jest .

Siejesz jakiś międzyplon lub Obornik dajesz? 

Agencje się nie czepia? Chyba coś było że max 3 lata jedna uprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Co ma wspólnego ze pszenica po pszenicy , jeśli jest odpowiednio nawożona i ochrona , ale nie zaraz z kosmosu bo w 2 tyś można się spokojnie zmieścić  na 1 ha pszenicy i mieć plon 8 t tylko z głowa wszystko .

Odpowiednia odmiana na stanowisko , anie jakieś tam francuskie odmiany .

Na jednym kawału mam już 8 lat pszenica po pszenicy i nic się nie dzieje są robione próby ziemi składników nie obywa a plon jak był i tak jest .

To znaczy jaki? opisz nawożenie ,ochronę i klasę ziemi bo też w tym roku będzie pszenica po pszenicy u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
1 godzinę temu, Samsung123321 napisał:

U mnie jeszcze z 2 tygodnie max 3 do żniw pszenicy... Problem jednak się pojawił i to duży. Przychodzę sobie na pole. Idę zobaczyć Arkadię a tu 40% pola wizualnie pozmieniane. Kłosy z daleka już widać takie brudne, czarne. Wygląda to wizualnie paskudnie, a ziarno miejscami w tych kłosach wysuszone... Miejscami ok... Boje się co będzie za 2 tygodnie ale wygląda to brzydko. 

W patrasie też już widać lekkie naloty tego. Jedynie w Ostrodze tego nie ma... Dodam że ochrona była robiona, ale najwidoczniej nie podziałała... 

U mnie żniwa podejrzewam że bedą koło 20 lipca. Zboża już ogolnie żółte ale ziarno jeszcze nie, chyba że na jakimś piaseczku to już ma kolor ale jest miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31
2 godziny temu, kuliberda napisał:

owies w ozimych jest tak samo jak w yarych  wschody są już jesienią

Bajki opowiadasz,  w ozimym gluchego zobaczyć to trzeba mieć obsadę 5 roślin  pszenicy na m2 i wiosną ruszy proso lub owsik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 godzinę temu, Taurus83 napisał:

Siejesz jakiś międzyplon lub Obornik dajesz? 

Agencje się nie czepia? Chyba coś było że max 3 lata jedna uprawa 

Czemu ma się czepiać robi się badanie gleby ze nic się nie dzieje i po problemie ze inne uprawy są nieuzasadnione w gospodarstwie i spokój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuliberda    9
44 minuty temu, jarecki82 napisał:

Bajki opowiadasz,  w ozimym gluchego zobaczyć to trzeba mieć obsadę 5 roślin  pszenicy na m2 i wiosną ruszy proso lub owsik.

ja bajki a ty piszesz basnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
23 minuty temu, galan99 napisał:

Czemu ma się czepiać robi się badanie gleby ze nic się nie dzieje i po problemie ze inne uprawy są nieuzasadnione w gospodarstwie i spokój .

Pytam bo z tego co pamiętam to był taki przepis kilka lat temu. Komu te badania przedstawiasz i jakie to badanie ?

To siejesz jakiś poplon bo dalej nie odpowiedziałeś ?

Ja mam drugi rok z rzędu pszenicę i poza tym że powscjodzolo trochę zeszłorocznej odmiany to nie widzę jakiś większych problemów. Mój znajomy siał 10 lat pszenicę po pszenicy ale za każdym razem międzyplon z gorczycy robił i wapno co 3 lata i plon ok 8 t na 4kl 

Edytowano przez Taurus83
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
1 godzinę temu, slonju77 napisał:

To znaczy jaki? opisz nawożenie ,ochronę i klasę ziemi bo też w tym roku będzie pszenica po pszenicy u mnie

Klasa ziemi 3 a .

Nawożenie wapno budowlane 2 m na 1 ha i wapno magnezowe 2 m co roku tak  polifoska 8 , 4 m   to pod korzeń , Saletrosan 26  - 2 m , saletra - 3 m , i mocznik 1,5 m to jest koszt koło 1600 zł reszta to opryski  i tak w granicach 2 tyś do 2200 zł nakład . Co roku głęboszem jest robione zasobność wody znacząco wzrasta . 

Badania ziemi przedstawia się w Agencji po to by nie było degradacji gleby . 

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

a gdzie reszta kosztów material siewny ,on amortyzacja sprzetu. itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Przestań co roku nikt nie mienia pszenicy a jak już  to się kupi 1 m  na rozmnożenie z centrali na następny rok jest czym siać na kilkanaście ha , ale nie wszystko z centrali .

Jak by tak zacząć liczyć amortyzacja robocizna swoja podatek a jak coś się zepsuło na sumę 20 tyś to by wyszło pod kreską obrót się robi zasada tak robić by uzyskać te 8 t czasami i 7 bywa ale coś zostaje , nie tak jak sąsiad wszystko wyżej pułki i koszta 3, 5 tys i to samo ma , bywa ze i 9 ma ale rzadko . Dopisze poco kupować z centrali na 10 ha pszenicy jak można kupić na 1 ha i posiać zebrać i jest na następny rok na 9 ha z centrali i tak następny rok 1 m i wymiana lub co 3 rok nie taniej .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
3 minuty temu, galan99 napisał:

Przestań co roku nikt nie mienia pszenicy a jak już  to się kupi 1 m  na rozmnożenie z centrali na następny rok jest czym siać na kilkanaście ha , ale nie wszystko z centrali .

Jak by tak zacząć liczyć amortyzacja robocizna swoja podatek a jak coś się zepsuło na sumę 20 tyś to by wyszło pod kreską obrót się robi zasada tak robić by uzyskać te 8 t czasami i 7 bywa ale coś zostaje , nie tak jak sąsiad wszystko wyżej pułki i koszta 3, 5 tys i to samo ma , bywa ze i 9 ma ale rzadko .  

A swój materiał siewny plus zaprawa  masz za darmo . Chyba że od bierzesz od sąsiada ze stodoły bez jego wiedzy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

a twoj material to nie kosztuje? ja mam koszty uprawy pszenicy okolo 2700-3000 plony z ostatnich lat od 8.5t do 10t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589

Wedle wyliczeń ekspertów z 1 ha pszenicy zostaje na czysto po odliczeniu wszystkiego 350 zł i to od roku po ile pszenica .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
Przed chwilą, galan99 napisał:

Klasa ziemi 3 a .

Nawożenie wapno budowlane 2 m na 1 ha i wapno magnezowe 2 m co roku tak  polifoska 8 , 4 m   to pod korzeń , Saletrosan 26  - 2 m , saletra - 3 m , i mocznik 1,5 m to jest koszt koło 1600 zł reszta to opryski  i tak w granicach 2 tyś do 2200 zł nakład . Co roku głęboszem jest robione zasobność wody znacząco wzrasta . 

Badania ziemi przedstawia się w Agencji po to by nie było degradacji gleby . 

Czym ty rozsiewasz ,taką małą ilość wapna ,przecież to pył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Miałem o to samo zapytać i jaki koszt 1 tony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9246

Takie wapno sieje sie starym konnym siewnikiem i wówczas się nie pyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Nie wiem jak wy to robicie ja mam 3 ha pszenica po pszenicy i w dodatku wywieziony obornik a z boku po rzepaku i tak ta po rzepaku jest lepsza więc nie wiem chyba że macie 2 klasę ziemi że zboże po zbożu co roku wam tak samo sypie

Edytowano przez piotr4255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
4 godziny temu, galan99 napisał:

Przestań co roku nikt nie mienia pszenicy a jak już  to się kupi 1 m  na rozmnożenie z centrali na następny rok jest czym siać na kilkanaście ha , ale nie wszystko z centrali .

Jak by tak zacząć liczyć amortyzacja robocizna swoja podatek a jak coś się zepsuło na sumę 20 tyś to by wyszło pod kreską obrót się robi zasada tak robić by uzyskać te 8 t czasami i 7 bywa ale coś zostaje , nie tak jak sąsiad wszystko wyżej pułki i koszta 3, 5 tys i to samo ma , bywa ze i 9 ma ale rzadko . Dopisze poco kupować z centrali na 10 ha pszenicy jak można kupić na 1 ha i posiać zebrać i jest na następny rok na 9 ha z centrali i tak następny rok 1 m i wymiana lub co 3 rok nie taniej .

Obsiewam kwalifikatem 100% pszenica ozima, owies, rzepak i łubin po przeliczeniu nie opłaca mi się siać swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0
9 godzin temu, kuliberda napisał:

owies w ozimych jest tak samo jak w yarych  wschody są już jesienią

Nigdy nie widziałem jeszcze owsa głuchego w zbożach ozimych, chociaż nie twierdzę, że to niemożliwe. Uważam, że jeżeli obsada jest odpowiednia to owies głuchy nie ma możliwości wzejść wiosną. Jesienią owies głuchy nawet jeżeli wzejdzie to nie jest w stanie przezimować ! przecież nawet na ŚOR piszą, że dany środek służy do zwalczania owsa głuchego w zbożach jarych, nie ozimych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Owies moze sie pojawić w spękaniach ziemi lub  gdy dziki coś poryją wiosną to w tym miejscu też,  ale to są pojedyncze sztuki.  Osobiście nigdy nie spotkałem takich zjawisk jak owies wschodzący jesienią i miotła wschodząca wiosną


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Ja też się nie spotkałem. Do tego roku. Co prawda dotyczy to pszenicy którą mocno wymarzła ale jest go sporo. Miotle też delikatnie miejscami przepuscił lancet ale to dosłownie kilka szt na hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a ja spotkałem w jeczmieniu ozimym ,musiałem na wiosne poprawic axialem,to bylo jakies 2-3 lata temu i w tym czasie kolega tez miał głuchego w oziminie i to nie pojedynczo tylko dosyc duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj