Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kuba_cesc    2

Ja polecam odmiane Patras. Mam kwaśne gleby i od kilku lat plonuje u mnie najlepiej nawet w ciężkiej ziemi. Dobry jest też Franz, skubany pięknie krzewi się jesienią więc nie trzeba go dużo siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

A co dorwałeś kontener proszku do pieczenia i nie wiesz co z nim zrobić? :P 

Edytowano przez misio3p
  • Haha 2

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

Jaki jest koszt tej sody. Jakie stężenie jeśli mowa o podlaniu i ile wody żeby co kolwiek zdziałać. Pytanie czy sie opłaca, czy nie prościej wysiać tradycyjnie eapno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7592

2 metry wapna budowlanego i 2 metry wapna magnezowego to wszystko na 1 ha i tak przez 3 lat i bardzo ładnie podnosi się ph i tanim kosztem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k00789    8
17 godzin temu, Agrest napisał:

A jak radzicie sobie z monokulturą na wniosku obszarowym? czepiają się czy olewają temat?

W obszarówce zboża nie mogą być po sobie dłużej niż 3 lata.

http://www.arimr.gov.pl/pytania-i-wnioski-do-arimr/archiwalne-pytania/od-ktorego-roku-jest-obowiazek-zmianowania-oraz-ile-lat-mozna-uprawiac-ten-sam-gatunek-zboza-na-jednej-dzialce.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Ja sieje qq 4 lub 5 rok po sobie i na razie się nie czepiaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

u mnie całkiem dobrze daje radę delawar. niska odmiana i całkiem dobrze znosi suszę. 

ja już całkowicie przesiadłem się na kwalifikat bo jednak dla mnie bardziej to się opłaca niż gdybym miał sam zajmować się czyszczeniem i zaprawianiem. czas też jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka71    7

Myślę o  odmianach : Arkadia, Delewar, Patras może ktoś z Was uprawiał proszę o opinie. Ja polecam odmianę Julius(10t na 3 kl), Ozon, Ostroga(7t na 4kl)średni poziom agrotechniki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

Witam.

Mam do Panów pytanie, czy mogę zdesykować pszenicę jarą MCPA albo fluroksypyr'em ? Sprawa ma się tak, że mam 2 ha wydzierżawionego na wiosnę pola, o którym wcześniej nic nie wiedziałem, nie pobierałem też próbek do badania. Okazało się, że na tym polu wyskoczyło mi sporo skrzypu. Jako, że z doświadczenia wiem, że na "choinke" najlepiej działa połączenie mcpa z fluroksypyem to chcę się dowiedzieć, czy mogę  użyc tych substancji do desykacji ? Jeśli tak to kiedy wykonać desykację i jakie dawki sugerujecie ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51
2 godziny temu, JozB napisał:

Ja sieje qq 4 lub 5 rok po sobie i na razie się nie czepiaja :D

jak się sprawdza qq rok po roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9254

Desykacji tym nie zrobisz, a jechać możesz nawet i teraz, pszenicy to nie zaszkodzi, dawka jak na opakowaniu pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

a ma ktoś porównanie pszenic Rotaxa i Hondię ? Która lepiej wypada ? Może ktoś miał w ubiegłych sezonach i napiszę jak spypały względem siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

Bardzo dziękuję, jahooo za odpowiedź. Jesteś pewien, że nie zaszkodzi to pszenicy ? bardziej zalezy mi na wysokości niż na jakości plonu, a pszenica teraz napełnia ziarno i troszkę boję się, że wpłynie to negatywnie na jej plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9254

Powiem tak - jak do tej pory nie widziałeś skrzypu w pszenicy, to w tej chwili to już musztarda po obiedzie, co najwyżej będzie łatwiej kosić. Możesz poczekać jeszcze kilka dni i opryskać z tydzień przed zbiorem, żeby tylko zielsko zwiędło. Skrzyp najpierw zrzuca "liście" po oprysku, a łodygi stoją jeszcze jakiś czas.

Skrzyp co miał zabrać z pola, to już zabrał, więc plon już zmniejszył, co najwyżej nie będzie trzymał wilgoci w łanie po oprysku i będzie go mniej na drugi rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
7 minut temu, Uziu92 napisał:

a ma ktoś porównanie pszenic Rotaxa i Hondię ? Która lepiej wypada ? Może ktoś miał w ubiegłych sezonach i napiszę jak spypały względem siebie?

Pisz do @griga ma na jednym polu posiane obie te odmiany.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

Uziu92 - Miałem porównanie z ubiegłego roku. Rotax siana na 3kl po ziemniakach na oborniku  mniej więcej 270szt/ha( okolo 25 wrzesienia), Hondia siana z końcem października 330szt/ha po jęczmieniu ozimym i gorczycy na zielony nawóz, kl 4a. Nawożenie i ochrona na identycznym poziomie. Hondia niecałe 8t, Rotax 7,5t. Hondia u mnie sprawdziła się zdecydowanie lepiej patrząc na przedplony i na to, że Rotax była rok po oborniku.

Bardzo dziękuję, Jahooo. Opryskam dla pewności około 2 tyg przed zbiorem, żeby tylko na przyszły rok zahamować jego rozwój. Planowałem tam ziemniaki w przyszłym roku, no ale chyba nic z tego bo zapewne kwaśny odczyn no i skrzypy w ziemniakach nie zwalcze, chyba że da sie go pokonać jeszcze jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Opryskać teraz samym fluroksypyr'em po żniwach nie ruszać ściernia i jak odrośnie poprawiać z mcpa i glifosatem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
4 godziny temu, k00789 napisał:

Archeolog się znalazł. O.o:D Przepisy sprzed 10 lat... Dlaczego rolnicy sami sobie wymyślają jakieś obostrzenia. Tak samo jest z sianiem nawozów w lutym, Czy grodzeniem gospodarstw w ramach zabezpieczenia ASF. Sraczka na każdym kroku. Nadinterpretacja przepisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
2 godziny temu, Artis napisał:

jak się sprawdza qq rok po roku?

Bardzo dobrze. Od poprzedniego roku idzie mulczer. Po 2-3 latach po qq,a pod pszenicę nie dajesz pk i plon nie odbiega od standardowo nawożonych. Resztki pożniwne robią swoje.

Płd opolskiego dużo osób chwali Arkadię-nie wygląda a sypie. U mnie wygrywa patras. Lepiej się krzewi i przede wszystkim o wiele zdrowszy. Coś podobnego jak w jarych Tyblat. 3 rok z rzędu pryskany na grzyba tylko na kłosa, a zieleń aż do ziemi.

Jak wam jęczmienie sypią. W łagrobyznesie twierdzą, że sypie nawet dwa razy mniej niż w poprzednim roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
2 godziny temu, ansu napisał:

Opryskać teraz samym fluroksypyr'em po żniwach nie ruszać ściernia i jak odrośnie poprawiać z mcpa i glifosatem. 

Z tego co zauważyłem to glifosat nie działa na skrzyp. Podobno dziala w podwojnej dawce. Fluroksypyr jak najbardziej. Wapno też dobrze działa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

fluroksypyr + mcpa + glifosat

Glifosat na inne chwasty samosiewy, perz...

W jeden rok nie załatwi Systematycznie głębosz i fluroksypyr. Wapno utrudnia rozmnażanie z nasion i poprawia ilość powietrza w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid906    0

ansu - myślisz, że nie fluroksypyr nie zaszkodzi teraz pszenicy ? dopiero wypełnia się ziarenko i trochę obawiam się, że zahamuje rozwój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj