coolman111

Cena ziemi 2014-2017

Polecane posty

Gość   
Gość

No niestety takie czasy że większość o cenach ziemi może tylko porozmawiać w przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie poprostu ziemia to najbezpieczniejsza inwestycja w rolnictwie. Nawet jak się noga podwinie to można sprzedać za te same lub większe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dlaczego tylko wydaje? Nie pamiętam żeby ziemia taniała. A przez ostatnie 15 lat w mojej okolicy cena wzrosła o 400%. Kolejna wazna rzecz jest taka że ziemia się nie zużywa jak np maszyny czy budynki. Nie jestem wariatem żeby kupować ziemię bez względu na wszystko ale uważam że w rozsądnych pieniądzach to dobra inwestycja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a na mazurach po 50 tys 4-5 klasa , sprzedających coraz więcej, gospodarstwa w przewadze obciążone kredytami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to na mazurach drogo a tam ponoc ze ziemia niby miala byc najtansza . a duze zainteresowanie jest zakupami gruntow ? jest tak ze jak jeden sprzedaje to zaraz kilku kreci sie by kupic czy raczej odwrotnie ze sprzedajacy nie ma komu sprzedac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    188
raczej tylko propaganda "kto da więcej" sam chciałem kupić 20ha ,gościu powiedział po 40tys i kto pierwszy ten lepszy, teraz widzę że dalej obrabia dzierżawca który na 100% jej nie kupił bo sam chciał sprzedać swoje ale nie było chętnych. Okolice Ostródy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Dlaczego ? Nawet 6 klasa może być podmokła. Sporo zalezy od ukształtowania terenu i np kładzenie dren może nic nie dać bo woda nie będzie miała odpływu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cantstop    266

4,5 klasa czyli taka mozaika,nie wiadomo co posiać,w jednym miejscu ci wygnije ozimina na wiosne,wjechać ciężko rozsiać nawozy

znam ten temat od podszewki

Dnia 19.10.2018 o 22:23, logan3512 napisał:

Bo na takich klasach melioracji nie jest za wiele potrzebna 

na 4 klasie melioracja jak najbardziej pożądana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Kurczę, jest do wzięcia niecałe 5 ha IIIa po 29000zł. Czas do namysłu na już, ale wszyscy w domu przeciwni. Jedno ale to 7km od domu.

Tak sobie liczę i nawet siejąc sam łubin pod talerzówkę dla dopłat by się opłaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
58 minut temu, Agrest napisał:

Kurczę, jest do wzięcia niecałe 5 ha IIIa po 29000zł. Czas do namysłu na już, ale wszyscy w domu przeciwni. Jedno ale to 7km od domu.

Tak sobie liczę i nawet siejąc sam łubin pod talerzówkę dla dopłat by się opłaciło.

tak z dopłat po jakim czasie Ci sie zwróci? policz sobie czy nie bardziej opłaca sie mieszkanie pod wynajem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Ale kto mówi że się zwróci? Piszę że się opłaci. Przy siewie łubinu dla dopłat bez zbioru i bez stresu zostanie jakieś 4000rocznie czyli dobra pensja za 1 miesiąc.  To taki wariant na próżniaka. Ziemia zostaje i w najgorszym przypadku utrzyma wartość, a najprawdopodobniej wartość wzrośnie.

Mieszkanie to już kłopot, remonty znalezienie najemcy, wyegzekwowanie zapłaty.

Raczej nie kupię, może się kiedyś trafi coś bliżej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To i ja dzisiaj na mieście zobaczyłem podobną ofertę. 2,8 ha III a/b. 12 km od mnie. Dzwonię, odbiera gość i mówi prostokąt bez słupów,30 tys /ha i się śmieje sam do siebie że pewnie drogo. Ja mówię no że drogo i 18 tys/ha mogę dać. On na to że oferty 24 tys już miał więc za 18 tys nie odda.

Więc myślę że za 23 - 25 tys. do wyrwania. No i obok przez miedzę ktoś chciał sprzedać mi 15 ha po 30 tys. ja mu dawałem coś 22 - 25 tys. /ha

 

Jak miał bym gotówkę to pewnie bym się skusił na całość. Ale na kreskę to trochę średnio.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

co żeś mu dawał jak kasy nie masz ? 

jak wam III klasa po 30 tys to drogo to jesteście biedaki i tyle ...dzwonicie żeby po pajacować a nie żeby kupić  bo wielkie bogacze to tu na forum a w realu to za połowę ceny i to na krechę ...cyrk 😁 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No trochę w tym dzwonieniu prawdy jest ale co się dziwić, dzwoni dużo osób które po prostu szukają okazji szukają taniej ziemi wcale nie do celów rolniczych więc dzwonią.

Po 18 tys. bym kupił te nie całe 3 ha.

Po za tym mówię że całość czyli te 15 ha od innej osoby jak miał bym kasę to po 30 tys mógł bym jej dać. Ale na kreskę to dawałem jej około 25 tys. i na tym się skończyło nie mam kasy na 15 ha w gotówce.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Mam po sąsiedzku tej działki niecałe 2 ha kupione parę lat temu po 21000 ale oddałem w dzierżawę bo nie chciało mi się jeździć.

Koło domu rok temu kupiłem po 35tys a 3 lata temu po 50tys hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 przy miedzy to się płaci z zamkniętymi oczami po tyle ... druga sprawa 25 tys a 30 tys to co za różnica tak na prawdę ?  a kawał ziemi jest i to   pod nosem   

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na odsetki ta różnica. Gdybym kupił po 30 tys na kredyt to pole wyszło by mnie w końcu 35 tys.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no i co z tego ? zbankrutujesz z tego powodu ? ....rozkłada Ci się to w czasie a pole już przynosi profity 

będziesz miał kasę i chęci a pole z pod nosa sprzątnięte 😉

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rolne kilkanaście km od granicy z Polską
      Baza to cztery obiekty w różnym stanie technicznym
      1. stan bardzo dobry ponad 1000 m2 konstrukcja żelbetowa wysoka obiekt suchy
      2. suszarnia ok 500 m2 wysoki żelbet stan b dobry
      3. stajnia cegła + żelbet średni do remontu ponad 1000 m2
      4. stajnia cegła + żelbet zły do remontu ponad 1000 m2
      działka ponad 5 ha do prywatyzacji można zwiększyć i ilość budynków i ilość ziemi budowlanej.
      i to kosztuje 60 000 $.
      Do końca roku możemy dla tego gospodarstwa zarejstrować ok 400 ha ziemi max.
      cena rejstracji to 300-350 $ za ha.
      Jest możliwość w następnym etapie prywatyzowania ziemi ornej.
      Pozdrawiam
      Grzegorz Bajster
      +380674641803
      Kontakt również poprzez aplikacje Viber i WhatsApp























      WhatsApp Video 2018-07-13 at 12.02.27.mp4



    • Przez nowa11
      Otrzymałam od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ursusowski289
      Otrzymałem od rodziców 2.70ha ziemi rolnej 5i6 klasa ziemi . Czy ma ktoś pomysł jak ją wykorzystać aby mogła przynosić dochód. Działka położona jest w malowniczej okolicy z widokiem na jezioro przy działce droga i ścieżki rowerowe Ja osobiście myślę coś w kierunku turystyki, może ktoś wie jak wygląda sprawa z wynajmem pod kempingi czy kampery, umowy  długoletnie itp. Może ktoś ma inny, lepszy pomysł jak zarobić
    • Przez ChiquitaB
      Witam. w 2016 roku żona otrzymała darowizną gosp rolne o pow. 15ha, jako że sytuacja zmusza nas do zaniechania prowadzenia gosp dalej i jego sprzedaży. Moje pytanie, czy możemy sprzedać ziemie na powiększenie innego gosp. bez żadnych konsekwencji i płacenia podatków? Żona nabyła gosp przed zmianą przepisów w 2016
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj