Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena ziemi 2014-2016

4147 odpowiedzi na ten temat

#3241 Share mrozon07

mrozon07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:08

Cena ziemi 2014-2016

ziomster, gdzie ty masz te przetargi ofertowe, w ANR zawsze były i są licytacje czy to przetarg ograniczony czy nieograniczony, kupno czy dzierżawa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena ziemi 2014-2016 Dzisiaj, 07:34
  •  

#3242 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:19

Cena ziemi 2014-2016

wyraźnie napisałem w moim poście że w mojej okolicy przetargi na dzierżawy odbywają się w trybie "przetargu ograniczonego ofert pisemnych" - być może zachodniopomorskie jest jakimś wyjątkiem...

skąd jesteś? województwo? powiat? gmina?

#3243 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:32

Cena ziemi 2014-2016

Niestety takich informacji ( przyznam, że te Twoje wyglądają mi na takie z rodzaju  S-F) nie uzyskałem.

Na podstawie tego co piszesz rzeczywiste szanse miałbym duże. Tylko, że pole jest w ugorze z zadrzewieniami. Więc tu trzeba sporo czasu poświęcić i pieniędzy włożyć. A wynik finansowy stoi pod dużym znakiem zapytania. A z racji , że pracy i pieniędzy mi nie brakuje to i niechętnie się do sprawy zabieram.

Jeszcze zapytam się o pkt.1  - oferta jest jawna czy w kopercie? Bo uważam że jest licytacja ustna, więc to nadal jest najważniejszy punkt. I na nic wszystkie pozostałe jak przyjdzie szaleniec i wylicytuje 50 czy 60dt pszenicy z ha. Dobrze rozumie?

wyraźnie napisałem w moim poście że w mojej okolicy przetargi na dzierżawy odbywają się w trybie "przetargu ograniczonego ofert pisemnych" - być może zachodniopomorskie jest jakimś wyjątkiem...

skąd jesteś? województwo? powiat? gmina?

Dopiero w kolejnym poście napisałeś że chodzi o - oferty pisemne. To wiele zmienia bo to rzeczywiście jest s-f jeśli chodzi o mój oddział ANR.

Edytowany przez Agrest, 01 marzec 2016 - 21:02.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3244 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 20:34

Cena ziemi 2014-2016

teraz na szybko przeleciałem inne województwa i faktycznie wygląda na to że tylko gdzie nie gdzie są przetargi ofertowe.

Dla przykładu:

http://www.anr.gov.p...01095630086.pdf

w wielkopolskim też obowiązuje taki tryb przetargów:

http://www.anr.gov.p...yń_Wąchabno.pdf

może faktycznie trochę się zagalopowałem sugerując że w całej Polsce są takie warunki. Swoją drogę ciekawe skąd te różnice?

w zachodniopomorskim oferty są w kopertach - w takich warunkach najistotniejsze są warunki z pkt 2,3 i 4 (tych które przytoczyłem) bo za nie jest najwięcej pkt

poprzedni post edytowalem bo przesadziłem z tą Twoją nieporadnością ... peace;) 

Edytowany przez ziomster, 01 marzec 2016 - 20:54.

#3245 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 01 marzec 2016 - 21:14

Cena ziemi 2014-2016

a wie ktoś może czy jest jakiś wykaz działek należących do ANR? bo w moich stronach leży jeszcze trochę nieużytków i podejżewam, że część z nich należy do Agencji.

#3246 Share And2ej1

And2ej1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo;)

Napisany 01 marzec 2016 - 21:50

Cena ziemi 2014-2016

Może koledzy pomożecie ....mam takie pytanie jeśli umowa jest długo terminowa jak mi to wyjaśniła pewna pani przez email to cytuje ;

Jeśli nieruchomość jest w dzierżawie długoterminowej ( pozostałe 
wskazane przez Pana nieruchomości), tzn, że aktualny dzierżawca ma 
możliwość przedłużyć daną umowę na kolejne lata. Jeżeli dzierżawca 
użytkuje grunt i płaci zarówno czynsz dzierżawny oraz podatek za dane 
grunty nie mamy podstawy do rozwiązania z nim przedmiotowej dzierżawy.

MOje pytanie brzmi; nie da się złożyć jakiegoś wniosku o dzierżawę tych gruntów z konkretna stawką dzierżawy??? te pola są takiej spółdzielni która sobie tu otwarła filie a główną bazę i około 600 ha mają około 140 km jak nie więcej od tej fili ,w grę wchodzi około 150 ha  do których mam raptem około 1 km i te pola są mi warte każdych pieniędzy ale nikt nie robi przetargu a oni to zbierają już około 15 lat.  

#3247 Share aezakmi666

aezakmi666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 21:55

Cena ziemi 2014-2016

a wie ktoś może czy jest jakiś wykaz działek należących do ANR? bo w moich stronach leży jeszcze trochę nieużytków i podejżewam, że część z nich należy do Agencji.

http://www.geoportal.gov.pl/ tutaj są numery działek. Dla mnie nieaktualne zdjęcia z 5 lat ale da się znaleść sąsiednie działki

#3248 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:17

Cena ziemi 2014-2016

Może koledzy pomożecie ....mam takie pytanie jeśli umowa jest długo terminowa jak mi to wyjaśniła pewna pani przez email to cytuje ;

Jeśli nieruchomość jest w dzierżawie długoterminowej ( pozostałe 
wskazane przez Pana nieruchomości), tzn, że aktualny dzierżawca ma 
możliwość przedłużyć daną umowę na kolejne lata. Jeżeli dzierżawca 
użytkuje grunt i płaci zarówno czynsz dzierżawny oraz podatek za dane 
grunty nie mamy podstawy do rozwiązania z nim przedmiotowej dzierżawy.

MOje pytanie brzmi; nie da się złożyć jakiegoś wniosku o dzierżawę tych gruntów z konkretna stawką dzierżawy??? te pola są takiej spółdzielni która sobie tu otwarła filie a główną bazę i około 600 ha mają około 140 km jak nie więcej od tej fili ,w grę wchodzi około 150 ha  do których mam raptem około 1 km i te pola są mi warte każdych pieniędzy ale nikt nie robi przetargu a oni to zbierają już około 15 lat.  

A to łobuzy, takich tylko rozkułaczyć... Blokują Twój rozwój!

#3249 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 marzec 2016 - 22:29

Cena ziemi 2014-2016

A jak to jest z prawem pierwokupu. Mam możliwość kupienia 5 ha , sprawa jest o tyle skomplikowana że od ponad 10 lat dzierżawi to pewnien pan tyle że obecny właściciel (spadek) nie chce mu tego sprzedać (jakieś animozje - po prostu za soba nie przepadają). No i dzisiaj był właściciel u mnie - cena i mi i jemu odpowiada tyle że jak to z tym obecnym dzierżawcą? 

#3250 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 01 marzec 2016 - 22:48

Cena ziemi 2014-2016

http://www.geoportal.gov.pl/ tutaj są numery działek. Dla mnie nieaktualne zdjęcia z 5 lat ale da się znaleść sąsiednie działki

ta strona jest mi znana ale na niej nie ma właścicieli działek :D o ile z tego co wiem trudno jest określić właścicieli działek bo trzeba latać po gminach i wypytywać i nie zawsze chcą powiedzieć, o tyle chciałem zapytać czy jakiś wykaz działek które należą ANR, w sumie powinny być jawne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3251 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 00:20

Cena ziemi 2014-2016

A jak to jest z prawem pierwokupu. Mam możliwość kupienia 5 ha , sprawa jest o tyle skomplikowana że od ponad 10 lat dzierżawi to pewnien pan tyle że obecny właściciel (spadek) nie chce mu tego sprzedać (jakieś animozje - po prostu za soba nie przepadają). No i dzisiaj był właściciel u mnie - cena i mi i jemu odpowiada tyle że jak to z tym obecnym dzierżawcą? 

Niech właściciel zobaczy najpierw co z nim podpisał i czy umowa jest z datą pewną.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#3252 Share luki3232

luki3232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 17:53

Cena ziemi 2014-2016 http://www.arimr.gov...tow-wg-gus.html

Ceny nadal rosły, ciekawe jak dlugo ;)

#3253 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 18:49

Cena ziemi 2014-2016

Tam gdzie są dobre gospodarstwa ziemia będzie zawsze w cenie tam gdzie spekulanci może być różnie

#3254 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 11:35

Cena ziemi 2014-2016

Czy wg nowych przepisów mogę kupić sobie dowolny grunt od rolnika  który jest jego własicielem i go uzytkuje w gminie w której mieszkam lub co ważniejsze sąsiedniej gminie??? A moze najpierw bedą mieli mozliwosc pierwokupu np. jego sąsiedzi z pola

#3255 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 13:35

Cena ziemi 2014-2016

ANR zadecyduje

#3256 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 17:46

Cena ziemi 2014-2016

Niech właściciel zobaczy najpierw co z nim podpisał i czy umowa jest z datą pewną.

a jak podpisuje sie umowe z data pwena ? jaka to umowa dzierzawy ze ma date pewna

#3257 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 22:33

Cena ziemi 2014-2016

umowa dzierżawy potwierdzona w gminie lub u notariusza.

#3258 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 05 marzec 2016 - 18:39

Cena ziemi 2014-2016

ceny ziemi leca w dół wczesiej licytacje szly po 80 tys a teraz juz taniej mozna kupic tylko inna ziemie troche slabsza 3 4 klasa

#3259 Share corn-system

corn-system

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 14:31

Cena ziemi 2014-2016 moze i leca ceny w dol tylko tyle ze w wielkopolsce i tak bardzo malo gruntow na sprzedaz kawalki powyzej 15 ha prawie nieosiagalne a ceny od 65 tys ha ale i tak uwazam ze ziemia to dobry kapital :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3260 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 08 marzec 2016 - 17:30

Cena ziemi 2014-2016

na chwile obecna rolnictwo jest dobra inwestycja wiec i ziemia tez, ale gdy dojdzie do ratyfikacji umowy o -Transatlantyckim Partnerstwie w dziedzinie handlu i inwestycji- moze sie okazac ze naplynie do nas wolowina i  zboze z usa w cenach dampingowych, których nieprzeskoczymy. I wtedy pszenica bedzie po 400 z cala reszta jeszcze tansza i okaze sie ze ziemia jest praktycznie balastem bo nieda sie na produkcji rolnej zarobic, a umowa z USA jest negocjowana juz 3 rok i wiekszosc zapisow jest tajna. Wiec ziemia ma cene tylko wtedy gdy przynosi dochod, a moze sie to szybko zmienic