Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rozrusznikiem

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mytnik

Mytnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:10

Problem z rozrusznikiem Witam. Mam w swoim ciapku rozrusznik R5.
Całą instalację robiłem od nowa, bo poprzedni właściciel trochę to zaniedbał.
Chodzi o to, że gdy podłączę akumulator to bez zapalonych świateł, ogólnie bez włączonych odbiorników ciągnie mi ponad 4A prądu!
Szukałem szukałem i w końcu odłączyłem całkowicie rozrusznik i podłączyłem akumulator bezpośrednio na instalację z pominięciem rozrusznika wtedy było wszystko ok.
Próbowałem podłączyć rozrusznik na krótko, jeden kabel na śrubę a drugi do konektora i zębatka wyskakuje ale nie kręci.
Rozebrałem automat przeczyściłem te płytki które są w środku ale nadal to samo.
Macie jakieś pomysły.
I powiedzcie mi czy w automacie pomiędzy śrubami/konektorem powinno być przejście?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rozrusznikiem Dzisiaj, 06:26
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 marzec 2013 - 21:41

Problem z rozrusznikiem przeczyść pierścienie ślizgowe na wirniku,Ta mała śrubka po między tymi dużymi jest to napięcie powrotne z włącznika, zapalasz to tamtędy idzie prąd.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:54

Problem z rozrusznikiem Co ma przeczyścić? Problem jest z rozrusznikiem, a nie alternatorem.
Spróbuj uruchomić na krótko, czyli połączyć kluczem obydwie duże nakrętki na włączniku elektromagnetycznym. Ciągnik ustaw na luzie.
Jak się nie odezwie to rozrusznik do roboty. A jak odezwie to włącznik elektromagnetyczny.

#4 Share remiczek

remiczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:56

Problem z rozrusznikiem Konektor to jest wyjście na cewkę elektromagnrsu i nie ma to połączenia ze śrubkami, natomiast gdy na ten konektor podasz napięcie to wybije elektromagnes i wtedy powstaje przejście prądu na drugą śrube. Dzięki temu rozrusznik dostaje prądu i zaczyna kręcic.Proponuję ci sprawdzi czy przebicie nie jest w elektromagnesie na tej śrubie, bo tam prąd dochodzi co prawda ciągle ale nie powinien dalej iśc póki nie naciśniesz startera. Iskrzy jak podłączysz pod rozrusznik ten przedód z aku?

#5 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 06 kwiecień 2013 - 13:18

Problem z rozrusznikiem przywiozłem właśnie rozrusznik od elektryka i się wkurzyłem, sprawdzam na warsztacie i ładnie kręci i wyrzuca zębatke ale już w ciągniku to kręci ale nie kęci kołem zamachowym raz na 10 załapie i zakręci kołem to co może być bo mnie ten elektryk wkurza?

#6 Share max696

max696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:07

Problem z rozrusznikiem ZETTI77
Może wieniec na kole zamachowym ma już wyrobioną zębatkę?

#7 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:08

Problem z rozrusznikiem Jak nie załapie to kreci rozrusznik jak na stole czy zgrzyta mocno? Bo może masz wieniec pokiereszowany?
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:24

Problem z rozrusznikiem

Jak nie załapie to kreci rozrusznik jak na stole czy zgrzyta mocno? Bo może masz wieniec pokiereszowany?

właśnie jak nie złapie to kręci jak na stole

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:31

Problem z rozrusznikiem To raczej wskazuje na ślizgające sprzęgło bedixa. Zębatka wskakuje w wieniec ale rozrusznik nią nie obraca bo sprzęgło ślizga. Przerabiam to teraz w syfiatym za przeproszeniem magnetonie.
Może jeszcze blokować bendix na osi rozrusznika. nie wyskakuje a silnik rozrusznika włączy.
KPK Kumurun Team

#10 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 14:56

Problem z rozrusznikiem Dzięki. Ostatni raz zawoziłem do elektryka,lepiej jak sam przyjedzie i odrazu można sprawdzić przed zapłatą :P

#11 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 17:05

Problem z rozrusznikiem jak sprawdzić rozrusznik??? najprościej wkładamy w imadło ,podłączamy aku. start i deska w zęby , jak trociny lecą można założyć

#12 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 06 kwiecień 2013 - 18:35

Problem z rozrusznikiem To silną szczękę masz....

Nie mogłem się oprzeć.Jak kolega pisał sprawdź bendiks.
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

#13 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 11:53

Problem z rozrusznikiem najpierw zmieniałem na używane bendixy i nie było dobrze to sie wkurzyłem i kupiłem nowy z kartonika i ten też mi kilka razy przepuścił szczególnie jak troche ciągnik pojeździ więc zastanawiam sie jaki to ma związek bo mnie to tak wk... jak się cos miesiąc naprawia że nie pytajcie niewiem chyba się nie zawiesza bo nasmarowałem troch oś wirnika smarem niewiem czy dobrze zrobiłem ale ciul tam, Czy jest możliwe że ten wysuwak w elektro magnesie jest za krótki i zembatka wystaje za daleko i cały czas jest w kole zamachowym i się nagrzewa i to może od tego po zgaszeniu ciągnika przepuszcza kilka razy, ale nic nie słychać a to by chyba chrobotało coś no już sam niewiem i sory że tyle napisałem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 23 kwiecień 2013 - 17:26

Problem z rozrusznikiem już naprawione było tak jak myślłem bendix się za mało cofał :)